Noopept [Ноопепт; GVS-111 ]

Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 3002 Strona 297 z 301

GOD

Rejestracja: 2014
  • 204 / 11 / 0

1.Czy noopept nadaje się do jednorazowych sporadycznych użyć w dzień wymagający nasilonego skupienia do pracy intelektualnej ,np. pracy z dokumentem 50str A4, czytanie ze zrozumieniem i merytoryczna odpowiedź na punkty w nim zawarte?

2. Czy wzmaga kreatywne myślenie? Przychodzą pomysły, rozwiązania tzw: "wena"? -przy stosowaniu np 14dni dzień w dzień.

p.s.
a może są lepsze środki do takich rozwiązań -chodzi mi o środki dostępne w sklepach z suplami czy allegro.
Rejestracja: 2008
  • 120 / 9 / 0

1. Tak
2. U mnie działa raczej w drugą stronę. Wzmaga czujność, ułatwia uczenie się, ale niemal zabija kreatywność

Jak depenalizacja marihuany może pomóc w walce z koronawirusem

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że spożywanie marihuany stwarza znacznie niższe zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, niż Covid-19. Utrzymanie nieskutecznej prohibicji stanowi bezdyskusyjny koszt dla budżetu państwa, który pokrywa pracę policji, prokuratury, laboratoriów, sądów, zakładów karnych i ośrodków odwykowych .

Kodak wskazał miejsce ukrycia marihuany

Kryminalni z zamojskiej komendy przeszukali mieszkanie i przynależną do niego piwnicę zajmowane przez 24-latka z Zamościu. Pomagał im w tym Kodak - pies służbowy przeszkolony do wykrywania narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem.
Rejestracja: 2014
  • 3627 / 910 / 2

05 lutego 2020GOD pisze:
1.Czy noopept nadaje się do jednorazowych sporadycznych użyć w dzień wymagający nasilonego skupienia do pracy intelektualnej ,np. pracy z dokumentem 50str A4, czytanie ze zrozumieniem i merytoryczna odpowiedź na punkty w nim zawarte?

2. Czy wzmaga kreatywne myślenie? Przychodzą pomysły, rozwiązania tzw: "wena"? -przy stosowaniu np 14dni dzień w dzień.

p.s.
a może są lepsze środki do takich rozwiązań -chodzi mi o środki dostępne w sklepach z suplami czy allegro.
1. Niekoniecznie, aczkolwiek można go tak zastosować. Prędzej celowałbym w jakiegoś stymulanta. izopropylofenidat? Adrafinil? Noopept tak jak i chociażby piracetam, aby osiągnąć zamierzone efekty należy stosować długofalowo.

2. Poprawia zdolności poznawcze, ale co do kreatywnego myślenia, to może być raczej konsekwencja poprawienia zdolności myślenia. Samą kreatywność ze sprawdzonych metod mogą zwiększyć grzyby psylocybinowe albo LSD w mikrodawkach.
Rejestracja: 2019
  • 95 / 6 / 0

Doraźnie działa. Ja sam mam teraz przerwę i nie ukrywam, że czuję się lepiej bez Noopa.
Rejestracja: 2017
  • 5891 / 971 / 2

26 stycznia 2020angrybrads1 pisze:
26 stycznia 2020Gohan pisze:
@angrybrads1 ale zapewne wiesz, co się dzieje, jak zbyt mocno pobudzasz NMDA... Warte jest podnoszenie mocy działającej na receptory NMDA?
Doskonale wiem, ale tu nie chodzi o samo wzmacnianie działania które nie wiadomo nawet czy zachodzi, a o to jakie zachodzą korelacje w takim miksie, aby poznać bliżej mechanizmy działania.

Ogólnie najprawdopodobniej Noopept aktywuje AMPA/NMDA poprzez łączenie się z receptorami glicyny, a skoro tak to ciekawe czy w miksie z glicyną która również działa na receptory glicynowe, efekt będzie wzmocniony czy konkurując o te same miejsca wiązania w receptorach (o ile ta teoria jest prawdziwa) działanie noopeptu będzie osłabione.

Jako ciekawostka... z badań wiemy że:
- agonista miejsca glicynowego (glicyna, d-cykloseryna) działa przeciwlękowo, antypsychotycznie.

"W badaniach klinicznych z udziałem pacjentów schizofrenicznych wykazano, iż suplementacja aminokwasami, takimi jak glicyna, d-cykloseryna lub cysteina (wszystkie mają miejsca wiązania na receptorze NMDA), poprawia efekt tradycyjnej terapii neuroleptycznej, wskazując na kluczową rolę glutaminianu również w schizofrenii."

"W odróżnieniu od dwóch poprzednich receptorów, przyłączenie endogennego liganda, jakim jest glutaminian, nie jest wystarczające do pobudzenia NMDA. Warunkiem aktywacji receptora jest jeszcze jednoczesne przyłączenie cząsteczek glicyny lub seryny oraz zmiana potencjału błonowego komórki (depolaryzacja), gdyż w stanie spoczynkowym receptor jest blokowany przez jon magnezu (Mg2+), co uniemożliwia przepływ jonów. Zmiana potencjału błonowego następuje poprzez wzrost poziomu jonów sodu w cytoplazmie neuronu. Dlatego też najczęściej do pobudzenia receptora NMDA konieczna jest wcześniejsza aktywacja receptorów AMPA, które pośredniczą w transporcie jonów do wnętrza komórki."

Chyba w temacie o Fosfatydyloserynie pisałem coś więcej o glicynie.
Urok glicyny polega na tym, że działa pobudzająco i hamująco.

Glicyna jako samodzielny aminokwas występuje przede wszystkim w roli przekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym (CNS). Działa jako hamujący przekaźnik receptorów glicynowych, a ponadto jako koagonista kluczowy do aktywacji receptorów NMDA. Stężenie glicyny w CNS jest wyższe w rdzeniu przedłużonym, moście oraz rdzeniu kręgowym, natomiast niższe w półkulach mózgowych oraz móżdżku.O samym glutaminianie rec nmda i ampa już wstawiałem art:
3-min.pdf
Jakbym ja się miał teraz z tym bawić to postawiłbym jednak na suplementację cholinergikami i na zbijaniu tolerki antagonistami nmda typu DXM.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2020
  • 3 / / 0

Noopept nieźle się sprawdza u mnie w połączeniu z kawą , ale tylko w małej ilości . Wypicie więcej niż 2 szklanek kawy w połączeniu z Noopeptem w ilości około 14 mg wywołuje u mnie takie dziwnie nieprzyjemne pobudzenie jakby bardziej nieprzyjemne noradrenalinowe niż przyjemniejsze dopaminowe w połączeniu z silnym poceniem się dłoni przez około godzinę. Najlepiej sprawdza się po prostu połączenie minimalne : 14 mg Noopeptu podjęzykowo i około 30 minut później jedna szklanka kawy . Miał ktoś podobnie po dużej ilości kawy i Noopeptu , czy tylko u mnie przesadnie dużo kofeiny i Noopeptu jest problemem ?
Rejestracja: 2019
  • 95 / 6 / 0

Noopept wzięty doraźnie nasila działanie MDMA?
Rejestracja: 2020
  • 4 / / 0

[cut]

Tak. Mi wzmacnia mdmke i daje bardziej 'clear' fazę.

Nie cytuj posta znajdującego się bezpośrednio nad Twoją odpowiedzią - wycięto cytat. | STR88
Rejestracja: 2015
  • 3 / / 0

Używam noopeptu ponad tydzień i nie zauważyłem jakiejś zmiany. Oprócz tego biorę cholinę. Chyba to nie jest dla mnie bo nie czuję nawet subtelnej zmiany. Po tym co wyczytałem w internecie spodziewałem się czegoś więcej no ale niestety zawiodłem się. Dokończę to co kupiłem i sobie odpuszczę.
Rejestracja: 2009
  • 108 / 1 / 0

Jeżeli prócz "używania" noopeptu nic więcej nie robisz, to niczego wyraźnego się nie spodziewaj, tak samo jeżeli spożywasz jakieś używki.
Posty: 3002 Strona 297 z 301
Wróć do „Leki nootropowe”
Na czacie siedzi 1073 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości