Noopept [Ноопепт; GVS-111 ]

Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 409 / 66 / 0

@SuckySuckyTenDolars

A nie masz ogólnego problemu z szumami w uszach ?? w sesie że szumi ci cały czas ale nie zwracasz uwagi, tylko kiedy jest cicho zaczyna dawać o sobie znać,
  • 4 / / 0

@Migomat Zauważyłem coś takiego po noopepcie, ale myślałem, że to takie wrażenie przy migrenie, która zawsze mi przy nim występowała (mimo diety bogatej w cholinę).

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Osoby palące e-papierosy zapadają na tajemniczą chorobę płuc

W ciągu dwóch miesięcy zarejestrowano ponad 150 przypadków.
  • 8 / 1 / 0

11 marca 2019Migomat pisze:
@SuckySuckyTenDolars

A nie masz ogólnego problemu z szumami w uszach ?? w sesie że szumi ci cały czas ale nie zwracasz uwagi, tylko kiedy jest cicho zaczyna dawać o sobie znać,
Akurat ja mam ogólny problem z szumem w uszach, taki jak go opisałeś. Tylko po noopepcie, PRL-8-53 i DMAE, nie odczuwam żadnych zmian, ani w jedną, ani w drugą strone :P
  • 512 / 30 / 0

Biorę Noopept z cholina jakieś dwa lata
Biorę do tego od chuja witamin i suplementów i wydaje mi się że Noopept nie dziala
  • 246 / 63 / 0

@rodozz313
Polecam odstawić Noopept. Niestety nie jest to magiczny środek na wszystko. Może zwiększać ryzyko raka. Może nie jest Ci potrzebny. Często pojawiały się raporty o problemach z pamięcią krótkotrwała.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19240853
  • 1033 / 251 / 0

@return_zero ale z tego badania, które podesłałeś nie wynika, że zwiększa ryzyko nowotworów.
  • 246 / 63 / 0

03 marca 2019return_zero pisze:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4837574/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czynnik_i ... sj%C4%85_1
(...)
"Noopept (10 μM) was shown to increase the DNA-binding activity of HIF-1(...)"

"Nadekspresja HIF-1 występuje w wielu odmianach nowotworów. Znaczące powiązania między nadekspresją HIF-1 i śmiertelnością pacjentów wykazano w przypadku nowotworu mózgu, piersi, szyjki macicy, gardła środkowego, jajnika i macicy, jednak dla nowotworu głowy, szyi i niedrobnokomórkowego raka płuc zależność ta jest odwrotna. "
(...)
@A-CoA
Ok, wiem. Wystarczyło przeczytać stronę wcześniej.
  • 1033 / 251 / 0

Dalej nie wynika z tego, że noopept powoduje nowotwory, a raczej przyczynia się do większego niedotlenienia komórek (?). HIF występuje w większości nowotworów dlatego, że szybko rosną i tworzenie połączeń doprowadzających substancje odżywcze nie nadąża za zapotrzebowaniem energetycznym - dochodzi do niedotlenienia, aktywuje się hif który powoduje ekspresję genów, te geny zaczynają budować enzymy, usprawniające pozyskiwanie energii z innych źródeł. Na przykład z proliny (i wielu, wielu innych).

Ale występuje też w każdych innych komórkach i umożliwia dostosowanie się do warunków. W przypadku nowotworów umożliwia im dalszy rozwój (chociaż później i tak będzie trzeba więcej).
  • 246 / 63 / 0

Ok, z tym że to trochę jak z paleniem papierosów. Jednemu zaszkodzi a drugiemu nie.

Czyli uściślając:
Substancja może sprzyjać rozwojowi komórek nowotworowych, nie będąc sama w sobie mutagenna.

Mało wiem o komórkach nowotworowych. Mechanizm pewnie jest złożony.
  • 1033 / 251 / 0

Trudno zakładać takie rzeczy, nie znam się jeszcze na metabolizmie nowotworów za bardzo. Nawet w tym cytacie który wrzuciłeś jest napisane, że zależność jest odwrotna w nowotworach głowy, szyi i płuc, czyli tam gdzie jest największy przepływ krwi, tam nowotwory nie muszą pobudzać HIF, ponieważ mają wystarczające ilości tlenu i substancji odżywczych.
Noopept zwiększa metabolizm - spadek dotlenienia, spadek odżywienia -> wzrost ekspresji hif

W ten sam sposób co tutaj można napisać o wielu innych substancjach - na przykład zwiększenie glutationu jest konieczne do podziału komórek, ale czy powinniśmy zakładać, że glutation to substancja powodująca rozwój komórek nowotworowych? No nie bardzo, jest to główny antyoksydant i bufor redoks w komórkach.

Teraz siedzę w temacie, właściwie dopiero zaczynam go ogarniać, i nie wiem czy ta hipoteza jest właściwa, ale wydaje mi się, że gdy ktoś ma już rozwijający się nowotwór, substancje pobudzające ekspresję hif mogą przyśpieszyć namnażanie się komórek nowotworowych.
Wróć do „Leki nootropowe”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata