Nikt nie wie co mi jest

Moderator: Zdrowie

Użytkownik nieaktywny
  • 271 / 16 / 0

Heja,
W skrócie opisze moje objawy. Kiedyś zakładałem chyba podobny wątek ale zupełnie nie pokazywał tego od tej strony.

Otóż jestem trochę emocjonalno-wrażliwy. Cały czas mam na froncie jakąś zmieniająca się obawę, który blokuje mnie i szarga moje emocje i mysli dopóki nie przekonam się ze nic mi nie grozi i radzę sobie z sytuacją. Albo ze nic nie znaczy.

Jak nie obawy o coś(konkretna rzecz która sie zmienia co jakis długi czas) i cała gama skutków typu: full defensywne nastawienie, zgubienie siebie i bycia sobą, brak pewności siebie i trzeźwości umysłu a także rozszarpane emocje przechodzące od smutku do nadmiernej gadatliwości.
Wewnątrz czuję blokadę, brak zdolności koncentracji na tu i teraz, siedzi mi to za plecami ciagle a i kluczowe; napięcie.
Brak spontanu, nawet śmiech nie jest prawdziwy.

Zdarzają się jeszcze na boku gdzieś tam jeszcze obsesyjne mysli na różne ważne dla mnie wartości. Może to jest to samo, tylko jedna zawsze powoduje u mnie te powyższe silne objawy które dezorganizują życie w skali 8/10, praktycznie jest do góry nogami.

Teraz co do medycyny:
Przewijały się u mnie cechy osobowości anankastycznej i umiarko depresje (inaczej się nie da przy tych myślach).
Coś tam mówiono o OCD tez.

Temat założyłem żeby zlokalizować wroga i spróbować odpowiednimi technikami z nim walczyć. Na co wam to wyglada? Bo zdrowe to to nie jest...
  • 44 / 4 / 0

Przyjmowałes jakieś leki do tej pory? przyjmujesz obecnie?
Szukaj specjalisty do tego czasu az ktorys podejmie walke i bedize wiedzial, jak moze Ci pomoc.

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

Wyrok na El Chapo nie zakończy krwawej wojny

Spekuluje się, iż Meksyk po wyroku na El Chapo wybuchnie w kolejnej erupcji przemocy.

Blu

• 2923 / 160 / 0

Jeśli szukasz jednej szybkiej, prostej diagnozy/źródła problemu, to możliwe że nigdy nie znajdziesz. Lęk, obniżony nastrój, natrętne myśli to wszystko jest ze sobą powiązane i występuje przy wielu rodzajach zaburzeń. Polecam terapię behawioralno-poznawczą w celu głębszego zrozumienia swoich emocji i zachowań.

Nadwrażliwość emocjonalna i wysoki stopień neurotyzmu może być genetyczny (twoi rodzice są normalni/stabilni psychicznie?), albo wynikać z traum w okresie kształtowania się osobowości (miałeś szczęśliwe dzieciństwo?).
  • 2971 / 81 / 0

Popieram Blu. Bez terapii nic się nie dowiesz.
Użytkownik nieaktywny
  • 271 / 16 / 0

Mam terapię. Ale co z tego skoro niewiem z czym mam do czynienia.
Dzieciństwo poszarpane ale dobre było :D
Dzięki wam bardzo za opinie, utwierdziliscie mnie ze warto nadal chodzić :)

Sytuacja—>Myśl—>blokada—>lęki itd
Brak koncentracji, nie ten człowiek

Ps. Uprzedzę; leki przeciwdepresyjne wyprowadzą mnie w pole, przeżują i wyplują. Używam czasem innych substancji typu GBL, jakies benzo czasem - staram się być z tym ostrożny.
Próbowałem z reszta leków przeciwdepresyjnych i ...nie chce tego
————-
cechy OCD- tak banalnie brzmi, za to gowno w jakim się jest, jest głębsze niż pierdolony rów mariański

Blu

• 2923 / 160 / 0

Dodam tylko, że z psychiką często nie jest tak jak z chorobami wynikajacymi z urazów czy złego funkcjonowania organizmu, gdzie jest jedno konkretne źródło problemów, wiec wystarczy je znaleźć i wdrożyć odpowiednie leczenie. Sami psychiatrzy przyznają, że diagnozy z repertuaru ICD-10 stawiają bo muszą coś wpisać w kartę, a nie dlatego że w 100% pokrywają się z problemami danego pacjenta.
Użytkownik nieaktywny
  • 271 / 16 / 0

Magik mi ostatnio powiedział ,ze nie widzi u mnie problemu. Gdzie ja nie mogę normalnie funkcjonować...
Wróć do „Opisz swój przypadek”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata