Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 54 • Strona 4 z 6
  • 197 / 15 / 0
@regal20 chlorprothixen z mojego doświadczenia
  • 431 / 47 / 0
Ja od magika dostelm teraz rrisperyon+clonazepam i parogen, pierwszy raz spotykam sie z tym neuroleptykiem i zobaczymy jak na mnie bedzie dzialac, dzis przyjete 1mg(i tak przez tydzien) potem 2 tabl co rano. No chuj zobaczymy.
Jestem dość trudny.
  • 2534 / 331 / 0
Dlatego przerzuciłem się na psychotropy. Neuroleptyki to straszny szit.

Risperidon jeszcze ujdzie klonazepam to zamulacz mózgowy.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 11 / 5 / 0
Tak tylko dla jasności - neuroleptyki to też psychotropy.
Wszystkie leki które przekraczają barierę krew-mózg i działają na OUN to psychotropy.
W szerszym znaczeniu nawet papieros (a raczej zawarta w nim nikotyna - stymulant) jest psychotropem. Tak samo jak kawa.
  • 2534 / 331 / 0
Twierdzisz że kawa jest psychotropem? I papieros też? Przestań.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 11 / 5 / 0
Oczywiście że tak. nikotyna i kofeina są to substancje psychotropowe.
Problem w tym, że słowo "psychotrop" ma strasznie negatywny wydźwięk ponieważ najczęściej kojarzy się ze szpitalem psychiatrycznym i lekami (neuroleptykami) takimi jak np. Haloperidol który robi z człowieka chwilowo zoombie i stosuje się go do spacyfikowania silnej manii, psychozy, objawów wytwórczych itp.

Tak samo jest z podziałem substancji psychoaktywnych używanych w celach rekreacyjnych. Wiadomo, że wyraz "alkohol" (akceptowany społecznie i kulturowo) brzmi dużo lepiej niż "narkotyk", choć tak naprawdę w badaniach nad szkodliwością (szkodliwość dla organizmu, szkodliwość społeczna) alkohol jest w czołówce obok np. takiej heroiny czy amfetaminy i jest jednym z najniebezpieczniejszych "narkotyków" na świecie.
Sorry za mały OT.
  • 2534 / 331 / 0
alkohol to się zgodzę ale kofeina i nikotyna nie.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 11 / 5 / 0
Rozumiem, jest to twoja subiektywna opinia i ją szanuję.
Jednak obiektywnie na to patrząc, nikotyna i kofeina to substancje psychoaktywne które przekraczają barierę krew-mózg i są substancjami psychotropowymi. To jest po prostu fakt.
  • 2 / / 0
Osobiscie na dwubiegunowa biore 800mg kwetiapiny/dzien (rano 100mg, popoludniu 100mg, wieczorem 100mg + 500mg wersji XR) do tego 750mg litu i 150mg lewomepromazyny na uspokojenie. lewomepromazyna jest okropna działanie uspokajajace nie mozna nazwac uspokajajacy jak przy benzo tylko bardziej nieprzyjemnym mulącym dzialaniem. kwetiapina na poczatku w takich dawkach dzialala delikatnie jak diazepam w dawkach 10-20mg (z tolerancją) pomogła mi też odstawic diazepam problemow z mysleniem nie mam ani nic ale z lewomepromazyny i tak schodze powoli do zera

(jesli sie dziwicie czemu takie dawki to odpowiedz w psychiatryku szybko zwiekszaja dawke do maksymalnej)
  • 11 / 5 / 0
@BALTIS To twoj ChAD się chyba musi charakteryzować silną manią skoro takie dawki kwetiapiny i do tego jeszcze lewoprometazyna. Dostawałeś kiedyś jakieś SSRI?

Mi tez zdiagnozowano ChAD kiedyś i próbowano leczyć kwetiapiną ale ja nie wyobrażam sobie brania tego leku w ciągu dnia. Jestem po tego typu neuroleptykach tak specyficznie zamulony w ciągu dnia, że nie potrafię tego znieść. Kwetiapine (tą o natychmiastowym uwalnianiu że bym jej juz rano nie czuł) biorę tylko na noc w dawce 50mg i działanie nasenne jest całkiem przyjemne. Do snu jestem w stanie przeboleć to specyficzne dla mnie, neuroleptyczne zamulenie.
Tylko ja się z tą dniagnaza nie zgadzam do końca, ponieważ moje "górki" nawet nie przypominają pełnoobjawowej hipomanii i cały czas mam krytyczne spojrzenie na cały przebieg stanu o podwyższonym nastroju.
Żadne SSRI i inne antydepresanty nie wywołują u mnie nigdy stanów hipomaniaklnych/maniakalnych.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2022 przez Suicydalny, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
Posty: 54 • Strona 4 z 6
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.