Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 96 • Strona 7 z 10
  • 1230 / 185 / 0
Awatar użytkownika

I niestety rysperydon to lek pierwszego rzutu w psychiatryku . Lek na psychoze a u mnie oną nasilił wraz z lękami
  • 1066 / 391 / 0
Awatar użytkownika

może poszukaj statystyk ilu ciężko chorych psychicznie,np.shizifreników ale nie tylko dzięki temu że biorą neuroleptyki mogą w miarę normalnie żyć a nie siedzieć cały czas w szpitalach,nie twierdze że to są nieszkodliwe witaminki,na pewno mają wiele skutków,ubocznych,no ale wszystko trzeba oceniać obiektywnie,a nie mówić od razu trucizna,i do kibla.
  • 400 / 70 / 0

Nie wiem jak Wy to widzicie, ale dzięki właśnie neuro, można normalnie funkcjonować. Bez nich okresowo nie jest możliwa zwykła egzystencja, praca czy życie towarzyskie. Biorąc dragi też trzeba się od czasu do czasu postawić do pionu
Szmanzaptek
  • 1657 / 295 / 0
Awatar użytkownika

@AbsintionOpium problem w tym, że po neuroleptykach można egzystować, a nie żyć.

@igla83
przeciez napisałem, że w 90% przypadkow nie warto. Przez 10% mialem na mysli schizofreników, a dlaczego tak mało ich jest w przybliżeniu według mnie?
Bo wiele osób dostaje rysperydon od czapy, (to co powiedział @rooney to jest w 100% prawda) wiem po sobie - miałem paniczne nasilenie lęków, mówię szamanowi że czuję się bez przerwy jakby ktoś mnie sledził, obserwował itp.
to co dostałem w gratisie do branego już od dawna Zoloftu (sertralina)? rispolept (rysperydon) %-D
czułem się po tym jak totalne gówno, wolałbym przez całe życie mieć tak silne lęki jak wtedy niż to jeść choćby przez tydzień dłużej niż jadłem. A z każdym dniem brania było coraz gorzej z efektami ubocznymi, podczas gdy lęki pozostawały na swoim miejscu:] Można powiedzieć, że no na Ciebie słabo działało, dla kogoś innego może być zbawienne.
Powiedziałbym racja, spoko, gdyby tylko dobrze działało na choć 20% osób przyjmujących ten lek..
01 lipca 2020pawoleh666 pisze:
W 90% przypadkow nie warto w ogole brac neuroleptykow
W celu kontynuowania dyskusji odsyłam do wątku dlaczego-neuroleptyki-sa-zle-t43994-80.html lub topic68267.html żeby nie robić tutaj offtopu.
KONIEC JEST BLISKI
  • 2 / / 0

30 czerwca 2020misspill pisze:
Tak, w 100% bezpiecznie.
A olanzapinę z klonem ?
  • 3487 / 450 / 0
Awatar użytkownika

Można.
  • 3394 / 1001 / 0
Awatar użytkownika
misspill
Kompetentny
Kompetentny

Widzę ciekawa dyskusja się rozwinęła. Ja powiem krótko - neuroleptyki są to leki, które pozwalają schizofrenikom żyć bez psychoz, bez największego cierpienia kosztem przeżywania żywych emocji.
Ja obecnie jako chora nie wyobrażam sobie nie brać leków przewlekle, odstawiać na widzimisię - u mnie to gwarantuje nawrót choroby obfitujący w ogromne cierpienie, nie chcę za żadne skarby odstawiać leków. Jestem świadoma, że osoba chora na schizofrenię niebiorąca leków może mieć znacznie częściej psychozy, czyli utrudniony przez omamy i urojenia kontakt z rzeczywistością, niektórzy świadomi nie są i leków wolą nie brać - funkcjonują za to w świecie chorobowym. Z własnego rozeznania wiem, że w świecie choroby funkcjonuje się bardzo trudno i reaguje w sposób skrajnie subiektywny.

@matback
Olanzapina z klonazepamem - 99% bezpiecznie
:-]

Trapped in Meds - detroit electronic - filmiki ze spraw sądowych dot. leków psychotropowych, big pharmy etc.
https://www.youtube.com/watch?v=C7hgnD14L3k&t=209s

Nie zgodzę się z ostateczną konkluzją czarnucha, ale tak poza tym to OK, OK!
Nowy guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych
Nowy SelePEA FAQ w Miksach. Szykuje się Pregabalin Guide 4.0 - Redakcja Matiego + wnioski z najnowszych badań oraz charakterystyka leku Lurazydon. Porad NIE UDZIELAM.
  • 3487 / 450 / 0
Awatar użytkownika

@misspill wyjaśniła. Dla konkretnej grupy odbiorców te leki są potrzebne. Dla pozostałej reszty mogą być zle. Sam po 3 miesięcznym ciągu na amph gdybym wtedy nie dostał tych leków pewnie bym zwariował do końca.
  • 1657 / 295 / 0
Awatar użytkownika

nie byłoby żadnego problemu gdyby psychiatrzy przepisywali je schizofrenikom lub jakimś ostro poschizowanym ludziom, ale powiesz że wydaje ci się czasem że ktoś cię obserwuje i co? jeb flupentyksol! innym razem jeb rysperydon! itp itd.
tak jak mówiłem, chcecie o tym dyskutować to zapraszam do zalinkowanego wątku bo ta dyskusja nie dotyczy tematu w jakim się aktualnie znajduje.
KONIEC JEST BLISKI
  • 1 / / 0

Promazyna w połączeniu ze stymulantami oraz beta ketonami na zmniejszenie zjazdu może zaszkodzić?
ODPOWIEDZ
Posty: 96 • Strona 7 z 10
Artykuły
[img]
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz – jak się zachować podczas zatrzymania przez policję z marihuaną
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.