Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 57 • Strona 5 z 6
  • 2027 / 576 / 0
I hel przebił się przez buprę? To całkiem nieźle. ;]

Proszę bardzo, rzadko słyszy się tu "dziękuję". Już mówię dalej.

buprenorfina ma bardzo długi czas półtrwania w organizmie, no i należy pamiętać o wysycaniu się przy regularnym jej przyjmowaniu. Powiedziałabym, że... kurewsko długo. Jako, że nie jest to uniwersalna miara, to rozszerzę, tu akurat na przykładzie Suboxone (buprenorfina + nalokson):

"Buprenorphine is metabolized and eliminated in urine and feces. Naloxone undergoes metabolism as well. When Suboxone sublingual film is administered sublingually or buccally, buprenorphine has a mean elimination half-life ranging from 24 to 42 hours and naloxone has a mean elimination half-life ranging from 2 to 12 hours."

Źródło: https://www.drugs.com/pro/suboxone.html

Przy IV, PR czas ten trochę się skraca, przy IV najmocniej - w moich odczuciach i tak na zdrowy rozum. Niestety w kwestii IV, IM ( :huh: ) czy PR nie mam pod ręką linków.

Mówimy tu o t1/2, więc powiedziałabym, że taką ZUPEŁNIE bezpieczną odpowiedzią są trzy-cztery dni. Ale jeśli helupa już Ci się przebija, to znaczy, że większość buprenorfiny została wyeliminowana z organizmu.

hel do narkozy ma się tak, że będą musieli użyć większej dawki, ew. innego zestawu - tutaj patrz mój poprzedni post. Powiedz o tym anestezjolog(owi) i... Reszta w ich rękach. Będzie dobrze. :-)
You wouldn't? Yes you would. You would lie, cheat, inform on your friends, steal, do *anything*
to satisfy total need. Because you would be in a state of total sickness, total possession, and not in a position to act in any other way.
  • 6 / / 0
Dzięki jesteś super, ale ja muszę być uśpiony, bo operacha jest pod mikroskopem.

Poprawiono błędy ortograficzne - wlq
  • 1475 / 24 / 0
Ja jestem 2 miesiące po operacji barku.

Mam takie pytanie,czy może się coś złego stać z barkiem ? Jak się zapomnę na imprezie pod wpływem niewielkich ilości alkoholu i np. pociągne małą kreskę klefa.
  • 4 / / 0
Witam za 2 dni mam zabieg pod narkozą u stomatologa :), powiem tylko że ta narkoza to nie jest taka jak operacyjna lecz trochę lżejsza.
Czy jak zrobię półtora dnia przerwy od palenia to będzie ok ? Czy może mieć to wpływ na "narkozę".
Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ mega się stresuje i panikuje :(

Pozdrawiam
  • 4583 / 2105 / 1
Skoro masz za dwa dni to już dłuższej karencji nie zrobisz;> Powiedz anestezjologowi że paliłeś 2 dni przed. Nie powinno to mieć absolutnie żadnego wpływu na przebieg, co najwyżej bardziej będzie zwracał uwagę na twoje parametry w czasie narkozy.
  • 4 / / 0
A właśnie palę dzisiaj tak sobie zapaliłem bo przeczytałem że 24H przed :( a nie powiedziałem że palę od roku dzień w dzień i czy teraz to ma jakieś konsekwencje ? Czyli 24H pauzy tylko ale palę około 0.5/0.4 dziennie. Więc 35H przerwy palenia. Więc jak się teraz ma sprawa do rzeczy co sądzicie ? Kurde nie straszcie mnie proszę.
  • 4583 / 2105 / 1
Nikt nie straszy. W anestezjologii stosuje się leki o wiele mocniejsze niż THC, czy inne substancje zawarte w trawce. Chodzi po prostu o to, żebyś zajebany nie poszedł na zabieg, bo lekarz może nie wiedzieć, czy objawy są po jego znieczuleniu, czy po Twoim miksie i może to wywołać niepotrzebne nieporozumienia. Także dzisiaj zapal i wieczorem już daruj sobie. Jutro już basta i po zabiegu z 12h także nie pal.
  • 4 / / 0
Nie dzisiaj już koniec o 00:00 specjalnie jak wczoraj :) I ogólnie będzie 24H+11H bo o 11 mam zabieg więc daje 35H nie palenia ! Broń Boże w życiu nie pójdę na trawce na zabieg !! Już tak mnie nie pogrzało :D 35H nie palenia i powiem również mu o tym aby miał pewność :) Lepiej powiedzieć niż mieć potem kłopoty :) Dziękuje wspaniały kolego za słowa otuchy ! Bardzo mnie wsparłeś duchu i teraz jestem spokojny ! Wspaniałego dnia życzę :)
  • 7 / / 0
jestem pewien ze zapali jak tylko wróci do domu xD
  • 4583 / 2105 / 1
03 lipca 2018Xenobiotic pisze:
jestem pewien ze zapali jak tylko wróci do domu xD
Jak tylko wróci to nie... Ale 30 minut po powrocie ----> pewne:D
ODPOWIEDZ
Posty: 57 • Strona 5 z 6
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.