Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 57 • Strona 4 z 6
  • 3870 / 199 / 13
To wina mózgu a nie narkozy. To tak w skrócie.
Wkońcu zmęczony, bez sił i ochoty, bez domu i imienia w kanale zapomnienia;
  • 1031 / 133 / 0
Taki zbieg okoliczności? Wypadek wiązał się z dużym przeżyciem. Ciekawe również jest, że funkcje poznawcze pozostają na takim samym poziomie (pracuję umysłowo i wciąż się uczę, robię bardzo trudne rzeczy i nie chcę Was naprowadzać jakie).
  • 3870 / 199 / 13
Tak, wina tkwi w mindsecie jak w większości przypadków, tylko ludzie wolą, żeby to była jakaś substancja, którą da się podnieść lub obniżyć bo tak jest najłatwiej i dlatego drążą uparcie przekonani, że jest w tym racja. Taki paradoks ćpuna.
Wkońcu zmęczony, bez sił i ochoty, bez domu i imienia w kanale zapomnienia;
  • 335 / 1 / 0
Lekarz przed operacją wycięcia pęcherzyka żółciowego zalecał 2 tygodnie nie palić mj. Dzisiaj dopiero 4 dzień. Przejebane - mj pomagała na apetyt, bóle itp... Od 4 dniach jadę na samych jogurtach, brzuch kłuje prawie ciągle ja nie wiem czy dożyję tej operacji...
Zycie mnie nauczyło najbardziej jednego. Nie przysięgaj Bogu czegoś czego nie zrealizujesz. Lepiej milcz.
  • 143 / 3 / 0
Przeglądanie HR chyba bardziej jeszcze nakręca. Lepiej odwrócić od tego uwagę.
  • 6 / / 0
A jak to sie ma do bupry bo odstawilem browna na chwile. bede pod narkoza za 5 dni a bupry biore dziennie jakies 4 mg ? Prosze o odpowiedz bo shizy lapie
Dzieki
  • 176 / 2 / 0
Każda narkoza upośledza w pewnym stopniu mózg, no ale kto by się tym na tym forum przejmował. Sorry za ot
  • 68 / 14 / 0
17 stycznia 2017dzolo pisze:
A jak to sie ma do bupry bo odstawilem browna na chwile. bede pod narkoza za 5 dni a bupry biore dziennie jakies 4 mg ? Prosze o odpowiedz bo shizy lapie
Dzieki
Było już pisane tutaj, koniecznie powiedz lekarzowi jeżeli bierzesz opioidy !
  • 2027 / 576 / 0
Dokładnie. Przed operacją odbywa się rozmowa z anestezjolog i należy wtedy szczerze opowiedzieć co bierzesz, jak często, w jakich dawkach, kiedy ostatnio. Nawet, jak nie uwierzą w, przypadek ode mnie, 150-200 (wówczas) majki IV dziennie, to najwyżej dopytają czy nie chodzi o 15-20mg, ale mają obowiązek poczynić stosowną adnotację, nawet jeśli są co do tego sceptyczni. A buprenorfina "blokuje" działanie opio, to trochę jak taki kaganiec, wiec OBOWIĄZKOWO powiadom o tym lekarza.

W najgorszym razie - umrzesz, zajdzie jakaś reakcja, potencjalnie niebezpieczne combo okaże się śmiertelne. W średnim - obudzisz się podczas zabiegu. W "najlepszym" - będą podawać Ci dzielone dawki "głupiego jasia", bo sceptycznie spojrzą na Twoją tolerancję. Mnie usypiano i znieczulano (ogólnie, przed cięciem ropnia) fentem i midazolamem o ile kojarzę, młoda anestezjolog nawet sobie troszkę poheheszkowała, jak to zazwyczaj przy usypianiu uspokaja pacjentów odnośnie dziwnych odczuć, wrażenia spadającego sufitu, ciepła, odrywania się od ciała ale... "Ma wrażenie, ze w tym przypadku instrukcje nie są potrzebne". ;) Po prostu podawali mi od minimalnej, dla "nadwrażliwców" dawki do tej naprawdę zwiększonej, jakiej wymagałam, obserwując reakcje organizmu. I myślę, ze tak to przebiega standardowo przy "niestandardowych" pacjentach.

A po narkozie grzecznie wstałam i, ignorując podstawiony wózek, poszłam prostym i pewnym krokiem na swoje łóżeczko. No tak. Od tej pory lekarz prowadzący nie pozwalał mi się skręcić, ordynując całkiem miłe zestawienie benzo zależnie od mojego snu i więcej p-bólowych IV niż było to po cięciu ręki potrzebne. Jestem wdzięczna, bardzo.

Obok mnie leżała młoda laska z wrośniętym bypassem i dostawała morfinę (chyba podskórnie, takim "pstryczkiem, nie było to powolne IV) po raz pierwszy w swoim życiu, swoją drogą zabawna była gdy się obudziła, tak nie do końca. Pierwsze słowa: "okropne, jak to można robić dla przyjemności to ja nie wiem..."

Opowiadam to po to, byś się nie denerwował. Będzie dobrze, jeśli i Ty będziesz odpowiedzialnym człowiekiem w wywiadzie przedoperacyjnym.
Opowiedz o heroinie i o buprenorfinie w możliwie jak najdokładniejszych dawkach. Lekarze są ludźmi. W większości... ;)

Chirurdzy i zabiegowcy (ci, do których chodzisz po operacji np. na zmiany opatrunków czy szwy) to już inna bajka.
You wouldn't? Yes you would. You would lie, cheat, inform on your friends, steal, do *anything*
to satisfy total need. Because you would be in a state of total sickness, total possession, and not in a position to act in any other way.
  • 6 / / 0
Dzieki bardzo. Jeszcze jedno jak mozna. Po jakim czasie schodzi bupra ? Nie biore drugi dzien i jak hel ma sie do narkozy, bo wlasnie pogonilem kropelke
ODPOWIEDZ
Posty: 57 • Strona 4 z 6
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.