Najsilniejsze leki na sen przy bezsenności

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 271 / 16 / 0

04 listopada 2018Danaon pisze:
Wybrać Mirtazapine czy Mianseryne? Mój problem ze snem jest poważny.
Proszę o szybką odpowiedź.
Tez się zastanawiam. Chyba wezmę mirtazapinę ze względu że na wiki pisze oficjalnie ze należy do leków nasennych, natomiast o mianserynie tego nie ma, tylko tyle ze jest się sennym.
  • 117 / 2 / 0

Trochę mnie tym zaniepokoiłeś... No cóż najwyżej przetestuje jako kolejną.
Benzo zostawiam sobie na koniec...

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

"Zastąpił leki mefedronem". Dostawca zatrzymany, pizza nie dojechała

Dostawca pizzy przyznał się do problemów z narkotykami i - jak podaje straż - próbował przekupić funkcjonariuszy.
  • 2026 / 373 / 154

[mention]DrYale[/mention] Wiki to nie wszystko, często znajdują się tam informacje niekompletne, a czasami nawet i błędne. mianseryna i mirtazapina mają niezwykle zbliżony profil działania i obie naprawdę dobrze działają nasennie. :-)
Użytkownik nieaktywny
  • 271 / 16 / 0

Jedna z nich ma większe skutki uboczne, dlatego ja bym się kierował mniejsza szkodliwością choć obstawiam ze i tak jest niewielka.

Do autora: Próbowałem zolpidem i estazolam, jakbym miał wybierać to esta jest najbardziej zbliżony do normalnego snu. Jesteś senny, masz ochotę na sen i hrrr. Natomiast zolpi tak ci film zerwie ze nie wiesz kiedy usnąłeś :P Po esta wstaje wypoczęty i rzezki bardziej. W ciągu dni na drzemkę wygrywa GBL hehe

Stawiam ze mianseryna i mirtazapina działają inaczej i „powalają”, bo dają senność IMO.
  • 117 / 2 / 0

Ketrel 100mg + Tisercin 50mg kładzie mnie spać w ciągu dwóch godzin. Tabletki rozgryzam.
Niedługo przerzucam się na mianserynę, zdam raport jak działa.
  • 144 / 52 / 0

mianseryna

Faworyt. Ale...
- traci swoje usypiające właściwości po dłuższym okresie stosowania (kwestia indywidualna, w moim przypadku już 3-4 dnia nie działa)
- jest to antydepresant, więc usypiający efekt jest w przypadku tego leku jedynie skutkiem uczonym. Dawki powyżej 30mg nie usypiają - wręcz przeciwnie.

Bezsenność lepiej zwalczać regulując sobie rytm snu i pracując nad sobą, ale do zrozumienia, a następnie wprowadzenia tego w życie trzeba chyba dojść samemu - metodą prób i błędów (jak nie cudzych, to swoich błędów).
  • 117 / 2 / 0

Zapomniałem dodać, że combo Ketrelu i Tisercinu kładzie mnie, ale na 5-6h.
Jestem jednak w miarę wypoczęty.

____

Jeśli cierpisz na poważną bezcenność jak ja, to żaden neuroleptyk nie pomoże. Spalem tylko kilka dni na Ketrelu 100mg połączonego z Tisercinem 50-200mg. Brałem też Chlorprixen w dawce 150mg. Jedyne co mnie usuypialo to 30mg zolpidemu. Aktualnie jestem w szpitalu na 150mg Ketrelu i nie mogę spać. Jak wrócę do domu, to wrzucam na test Mianseryne i Mitrazapine. Benzo ostatnią deską ratunku.

/Scalono./ misspill
  • 11 / / 0

Witam, od roku cierpię na bezsenność. Nie śpię od ponad dwóch miesięcy, nie wszystkie leki skutkują i działają do tygodnia, a psychiatra rozkłada ręce i mówi, że powinienem już nie żyć. Opis chorób i dolegliwości: Bóle głowy, drętwienie całej głowy, drętwienie twarzy i ust, zaburzenia lękowe, rozdrażnienie, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zespół jelita drażliwego, dopływ adrenaliny do mózgu, bule w lewej piersi, wybudzają mnie szumy w głowie z piskami w uszach, paraliże senne, zawroty przy poruszaniu gałkami ocznymi, poziom słuchu spada o połowę a po chwili wraca do stanu początkowego???
  • 117 / 2 / 0

Kwetiapina to zdecydowanie najlepszy lek na bezsenność. Biorę 300mg i usypiam na 6 godzin.
Próbowałem solo Tisercinu 50-200mg, ale nie zwalał mnie z nóg. Dopiero połączenie z Kwetiapiną mnie uśpiło.
Testowałem Mianseryne, Tisercin, zolpidem i właśnie Kwetiapine.
Jeśli masz duże problemy z zaśnięciem odpowiednia dawka Kwetiapiny Cię uśpi.
Ja cierpię na poważną bezsenność i zasypiam po niej jak dziecko. Wstaje wyspany i gotowy do działania nawet bez porannej yerby. Z rana nie jestem zamulony.
  • 7241 / 725 / 0

etizolam tez się nada...chyba.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata