Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 59 • Strona 4 z 6
  • 457 / 21 / 0
Słonko jak się rzyga z bólu nospa nie działa od nigdy boli Cię od koparek po kolana wszystko to nie jest nie bolesna menstruacja %-D po prostu mam dość dziwne przyswajanie lekow ibum jedynie w zielonej opcji pomaga. Nospa to syf imo. W ciągu 27 lat przerobilam już trochę tych miesiączki wielu ginekologow i leki od nich na bole nie dały nic :)
Ale fajnie by bylo mieć farta wziąć nospe i cieszyć się że przeszlo:)
"One, Two....Rabbit's Coming for You...
Three, Four....Better Lock Your Door...
Five, Six....Grab Your Narcotics...
Seven, Eight....Better Stay Up Late...
Nine, Ten.....Never...Sleep Again..."
  • 6 / / 0
Moja dziewczyna w bardzo ciężkich dniach ratuje się Doretą(37,5mg tramal + 375 paracetamol) w kombinacji z nospą forte. Lżejsze: Pyralgina i również nospa forte.
  • 11 / / 0
Skoro mowa tutaj o bólach i okresie, to także chciałabym spytać o substancję, która pomoże mi podczas miesiączki, tylko że u mnie bóle są ogromne, towarzyszą mi wymioty, nie daję rady wstać z łóżka, a tymbardziej gdzieś chodzić. Nie działa na mnie: ibuprofen, paracetamol oraz inne biedne tabletki przeciwbólowe. Nimesulid także nie działa. Opio także na mnie nie zadziała, ponieważ mam za dużą tolerkę. Poszukuję czegoś co pozwoli mi normalnie funkcjonować przez te 8-9 dni okresu, fajnie gdyby nie robiło fazy. Chcę tylko pozbyć się bólu. Myślę, że mój budżet miesięczny na taką substancję to 100-200 zł na te 8/9 dni.
Uwaga! Użytkownik heroinowakrolowa nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4603 / 2131 / 1
10 kwietnia 2018DexPL pisze:
Jedzenie ketonalu co miesiąc przy bólach menstruacyjnych to prosta droga do wrzodów żołądka.
Bóle menstruacyjne u młodych kobiet przed pierwszą ciążą w 80% są spowodowane nadprodukcją prostaglandyn, czyli substancji powstających w macicy pod wpływem progesteronu co skutkuje złuszczeniem błony śluzowej.

Można przeciwdziałać temu efektowi przed. Wystarczy w dniach poprzedzających menstruację zmniejszyć ilość wody nagromadzonej w organizmie, co zmniejszy ciśnienie wewnatrzkomorkowe, a tym samym ból i nadwrażliwość na ból. Bez potrzeby stosowania analgetyków.

Niestety diuretyki nie są bezpieczne do stosowania bez świadomości jak działają na organizm. Zamiast tego proponuje lek: Hygroton - Chlortalidonum 50mg. Do stosowania 3-4 dni przed planowaną menstruacją i przez 2 dni okresu o pół tabletki dziennie (25mg).

Wysikacie w tym okresie nadmiar wody i przy okazji hormonów. Okres będzie w 90% bezbolesny. Nie będzie opuchlizny typowej dla okresów.

Oczywiście lek nie jest obojętny. Nie można stosować przy chorych nerkach i wątroby oraz pilnować nawodnienia.

Lek zapisała mojej żonie ginekolog. Działa bezbłędnie za każdym razem.

PS. Bole mogą mieć podłoże chorobowe, wiec najlepiej udać się do specjalisty.
Proszę. O ile nie ból nie jest przyczyn choroby to zadziała na pewno.
  • 2430 / 562 / 155
Łagodziłam ból tramadolem, morfiną, kodeiną i dihydrokodeiną, ale teraz jako czysta morfinistka po odwyku nie mogę zażywać leków opioidowych, więc biorę nimesulid (Aulin / Nimesil) lub ketoprofen (Ketonal), czasem z metamizolem (Pyralgina). Dobry jest też butylobromek skopolaminy (Buscopan) jako środek rozkurczowy.
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 127 / 34 / 2
może Niepokalanek Mnisi.. ale to pewnie gówno przy taki cieżkich chemikaliach o ,których mówicie
Why can't we not be sober?
Why can't we fly forever?
  • 1545 / 1579 / 0
u mnie sie sprawdza pyralgina
Uwaga! Użytkownik MaryJayDu nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 199 / 24 / 0
Aż trudno uwierzyć że ktoś taką drobnostkę może tak cięzko przechodzić. Moje przyjaciółki normalnie jezdziły na rowerze na wycieczki, chodziły w góry ze mną w czasie okresu.
  • 78 / 4 / 0
moja kobieta używa lek o nazwie "no spa" w najmocniejszej wersji, to pomaga jej bardzo jak i również "spastyna" max
Uwaga! Użytkownik frytazeszklem nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2 / / 0
dla mnie najlepszy jest vemonis, pierwszy raz kupiłam niedawno z polecenia przyjaciółki ale naprawde lek jest skuteczny i przede wszystkim szybko działa.. po parunastu minutach skurcze brzucha ustępuja
ODPOWIEDZ
Posty: 59 • Strona 4 z 6
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.