Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 59 • Strona 3 z 6
  • 18 / / 0
U mnie w szczególnych wypadkach sprawdza się ketonal, gorące okłady na brzuch i herbata miętowa
  • 224 / 53 / 16
W moim przypadku ibuprofen w ogóle nie działa, nawet w dużych dawkach, podobnie paracetamol. Dopiero metamizol (Pyralgina) daje jakiś efekt. Generalnie dobrym dodatkowym rozwiązaniem jest buchnąć sobie też coś zielonego, bo rozluźnia i minimalizuje napięcie mięśniowe i psychiczne, a jeżeli któraś ma taki PMS że jej wchodzi depresyjnie lub nerwowo na psychę, to może być to nieocenioną pomocą. Choć na depresję i ból równocześnie ze wszystkiego co próbowałam do tej pory najlepiej pomagało opio :-D Ale z tym oczywiście lepiej nie przesadzać. Stymulanty stanowczo odradzam, krwawienie się po nich wydłuża i może stać się intensywniejsze.
I alone have known all shades of the horror.
I am the pit without sun, where blind beasts dwell. 
  • 4603 / 2131 / 1
Jedzenie ketonalu co miesiąc przy bólach menstruacyjnych to prosta droga do wrzodów żołądka.
Bóle menstruacyjne u młodych kobiet przed pierwszą ciążą w 80% są spowodowane nadprodukcją prostaglandyn, czyli substancji powstających w macicy pod wpływem progesteronu co skutkuje złuszczeniem błony śluzowej.

Można przeciwdziałać temu efektowi przed. Wystarczy w dniach poprzedzających menstruację zmniejszyć ilość wody nagromadzonej w organizmie, co zmniejszy ciśnienie wewnatrzkomorkowe, a tym samym ból i nadwrażliwość na ból. Bez potrzeby stosowania analgetyków.

Niestety diuretyki nie są bezpieczne do stosowania bez świadomości jak działają na organizm. Zamiast tego proponuje lek: Hygroton - Chlortalidonum 50mg. Do stosowania 3-4 dni przed planowaną menstruacją i przez 2 dni okresu o pół tabletki dziennie (25mg).

Wysikacie w tym okresie nadmiar wody i przy okazji hormonów. Okres będzie w 90% bezbolesny. Nie będzie opuchlizny typowej dla okresów.

Oczywiście lek nie jest obojętny. Nie można stosować przy chorych nerkach i wątroby oraz pilnować nawodnienia.

Lek zapisała mojej żonie ginekolog. Działa bezbłędnie za każdym razem.

PS. Bole mogą mieć podłoże chorobowe, wiec najlepiej udać się do specjalisty.
  • 366 / 134 / 0
Diuretyki to najlepsze leki na bóle menstruacyjne i uderzają w ich przyczynę. Jeśli ktoś ma ciężkie bóle to jak wyżej, polecam zmniejszenie ilości płynów lub też udanie się po receptę.
  • 4603 / 2131 / 1
[mention]aired[/mention]

Samo ograniczenie podaży płynów to w większości przypadków za mało. Hormony same w sobie zatrzymają wodę. Z domowych sposobów poza lekami moczopędnymi pozostaje wyłącznie oszukanie organizmu chlorkiem sodu, czyli solą kuchenną, ale to trzeba wiedzieć jak, kiedy, co i w jakich ilościach. Bardzo trudna sprawa.
  • 49 / 15 / 0
Spróbuj może prosto, bez recepty i skutecznie: Dexak Sl w proszku.
:old: :old:
  • 457 / 21 / 0
W moim przypadku najzwyczajniej w świecie na tego typu bóle nie pomaga ani majka, ani tramal a po prostu ibum. Zielone tableteczki szybko działają i jest całkiem spoko . Dziwny mój organizm jeśli ibum przebija majkę menstruacyjnie ( nie kwestia tolerancji ofc)
"One, Two....Rabbit's Coming for You...
Three, Four....Better Lock Your Door...
Five, Six....Grab Your Narcotics...
Seven, Eight....Better Stay Up Late...
Nine, Ten.....Never...Sleep Again..."
  • 1 / / 0

Ibum jest niezastąpiony. U mnie sprawdza się za każdym razem i przy każdym rodzaju bólu.
  • 7 / / 0
Nurofen Forte, czasem Ibuprom, czasem nawet wystarczy porządna herbata miętowa. Sprawdzają się zacnie
https://hyperreal_upp
  • 4603 / 2131 / 1
[mention]Rejwach[/mention]
[mention]Brak Danych[/mention]
[mention]MrRabbit[/mention]
Jeżeli działa na was 400mg ibuprofenu, to znaczy, że jesteście szczęśliwymi posiadaczkami niebolesnej menstruacji. Duża część kobiet zducha z bólu nawet na dawce 1200mg ibuprofenu połączonego z no-spą lub pyralginą. W takich przypadkach trzeba działać przed okresem jak opisałem we wcześniejszym poście oraz [mention]Specjalistaa[/mention]. Obyście nigdy nie musiały sięgać po diuretyki.
ODPOWIEDZ
Posty: 59 • Strona 3 z 6
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.