Nadciśnienie a MDMA

Moderator: Stymulanty

Posty: 32 Strona 2 z 4

 

Rejestracja: 2008
  • 2180 / 8 / 0


wiesz...może nie mierzyłeś zaraz po wbiegnięciu do domu po wypruwającym flaki wysiłku (możliwe że zanim zacząłem biegać miałem powiedzmy spoczynkowo 160/100).
Orientuje sie w składach leków, także wiedza farmakologiczna nie jest dla mnie wiedza tajemną. Nie sa to te same substancje. Te leki sie różnią okresami półtrwania, moca efektów, działaniem mniej lub bardziej selektywnym dla receptorów beta 2 które to znajdują sie własnie głównie w sercu. To co ja na razie biore dla eksperymentu bierze sie raz na dobę i generalnie biore tego ok 5mg bo tabletki są po 20 mg (wyjściowa dawka). Jak na razie mam książkowe 120/80.
Sądze że przy braniu leków ryzyko że coś sie stanie jest podobne do ryzyka jakie popełniają ludzie zdrowi.

LSD, DFy, DXM i wszystko inne brałem w zasadzie nie lecząc się także ni bój żaby, jak dbasz o zdrowie i bierzesz leki to nic Ci sie po tym nie stanie raczej ;) 160/100 Cie nie zabije ;) Oczywiście wsio z głową.

 

Rejestracja: 2008
  • 99 / 1 / 0


160/100 Cie nie zabije
No ale wiesz.... w wieku 20 lat miec takie cisnienie...? strach mnie bierze czasami jak mysle co bedzie za 10 lat ;]

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

Celem bossa z branży dopalaczy był nie tylko Ziobro

Oprócz pozbycia się ministra, który stanął na przeszkodzie nielegalnym interesom, Jan S. miał planować zemstę także na trzech policjantach, którzy rozbili jego grupę przestępczą.

 

Rejestracja: 2008
  • 2180 / 8 / 0


też o tym myśle ale może sie okazać że dzięki temu zadbamy o siebie. Leki te generalnie bardzo dobrze oddziałują na serce i ukł. krwionośny więc może sie okazać że lepiej nam pójdzie troska o ten temat niż każdemu innemu który nie zwraca na to uwagi ;)

Dla wiadomości kumpel bierze ten sam lek co ja już od 5 lat w tej samej ćwierćdawce i jak na razie nie musi brać więcej ( na beta adrenolityki nie wyrabia sie o dziwo tolerancja).
Rejestracja: 2015
  • 2 / / 0


Chcialbym sie dowiedzieć czy leki na nadciśnienie; nitrocard, isopton i pindolol wywolaja jakies intereakcje z mdma

Przeniesiono do odpowiedniego wątku. Następnym razem używaj wyszukiwarki./pletz
Rejestracja: 2013
  • 1830 / 169 / 0


Kurwa, w temacie o BB w dziale beta-ketonów, stanowczo odradzają mieszanie BB ze stymulantami, a tutaj ludzie zalecają, jeszcze na nadciśnienie, gdzie na zagranicznych forach (na których BTW też są zdania podzielone), piszą, że powoduję to reakcję paradoksalną i ciśnienie skaczę w górę jak jasny chuj przez taki mix. Im więcej czytam, tym mniej wiem.
Rejestracja: 2017
  • 4 / / 0


Ja miałem takie ciśnieno że zatkało mi uszy i Dopiero nitrogliceryną zbiłem ciśnienie jakieś gówno miałem niby domino fioletowe
Rejestracja: 2017
  • 6 / / 0


Różne opinie na temat używania lekow przeciwnadciśnieniowych w przypadku przegięcia ze stimami czy eMką (właściwie MDMA to pochodna amfetaminy, więc z klinicznego punktu widzenia mozna ją wrzucić do stimów!) wynikają z faktu, że wiedza teoretyczna (beta blokery odpadają) mówi jedno, praktyka kliniczna drugie (są stosowane dalej przez część lekarzy).
Nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań, które by definitywnie udowodniły szkodliwość beta-blokerów. Jednak wszelkie teoretyczne rozważania i część praktycznych obserwacji pokazują, że należy ich unikać. Zwłaszcza tych nieselektywnych, np propranololu. Dlatego nowe wytyczne dla lekarzy nie zalecają stosowania beta blokerów.
Moim zdaniem, w przypadku samodzielnego zastosowania w domu (zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy od razu chce wzywać karetkę) najlepszym wyborem są leki blokujące zarówno receptory alfia i beta czyli karwedilol/labetalol - lepszy będzie labetalol. Labelatol przyjęty dostnie zaczyna działać po 20-60 minutach. I oczywiście benzo! Również obniżaja ciśnienie i szybkość bicia serca przy przegięciu ze stimami czy pigsami.

Niektórzy piszą też o captoprilu. Nie jest to zly pomysł, ale w przypadku stimów nie zmniejszy on tachykardii (szybkiego bicia serca), które jest też częste przy zatruciu stymulantami. To zupelnie inna grupa leków o innym działaniu.
W przypadku nadciśnienia i tętnie w normie (60-90 uderzeń serca na minutę) captopril bylby dla mnie pierwszym wyborem. Znaczne obniżenie bicia serca przy ciągłym nadciśnieniu może powodować dlasze niedotlenienie narządów.

Jeśli ktoś jest ciekawy z czego to wynika na poziomie farmakologii, mogę rozwinąć temat.
Na przkład wyjaśnic dlaczego propranolol jest najgorszym pomysłem,
co sie dzieje z receptorami przy połaczeniu stimy+beta blokery i dlaczego TEORETYCZNIE labetalol też odpada, ale jednak jest zalecany. Nie chciałem zanudzać
Rejestracja: 2018
  • 20 / 2 / 0


Witajcie przychodzę z pytaniem czy ktoś z was stosuje lek na nadcisnienie dironorm 10+5? Chodzi o to że od miesiąca biorę leki na nadcisnienie a mam wielką ochotę na mke. Czy rzeczywiście pół krążka przy nadciśnieniu 1 stopnia może być śmiertelne?
Rejestracja: 2018
  • 44 / 4 / 0


To zalezezy jak zaregauje twoj organizm. Wpływ bedzie tez mialo cisnienie ktore bedziesz mial danego dnia. Stresem tez możesz napedzic sobie wyzszego cisnienia. sa tacy co ryzykuja, sa tez tacy ktorzy sie lecza, dbaja o siebie.
Rejestracja: 2018
  • 20 / 2 / 0


W ciągu dnia 130/140 - 80/95 a wieczorem 120/130 -70/85. Nad ranem przed tabletką 140/150 -85/100
Posty: 32 Strona 2 z 4
Wróć do „MDA, MDMA, MDEA”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość