Mroczna strona antydepresantów- obejrzyj zanim po nie sięgniesz

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 43 Strona 4 z 5
Rejestracja: 2017
  • 376 / 31 / 0

Trudne bo zawsze padnie pytanie,dlaczego np na milion ludzi,tylko kilka popełnia,takie przestępstwa?Też trzeba wziąć pod uwagę,że ludzie skazani lubią mówić,że to nie oni są tak naprawdę źli,tylko zawinił czynnik zewnętrzny,że gdyby nie to,to by nic nie zrobili,bo w sumie są niewinni.Skazany nie mówi,że jest spierdolony,spaczony,tylko winne jest molestowanie za dziecka,przemoc,leki,alkohol itp.Można obejrzeć z ciekawości,choć zawsze będzie dylemat czy to leki tak zadziałały,że ludzie są źli,a może źli ludzie brali akurat leki?Na takie pytanie ten dokument,jak i każdy inny pewnie chyba nie odpowie do końca.
Rejestracja: 2018
  • 389 / 129 / 0

@Stteetart
Przydał by się nowy rodzaj terapii dla ludzi z lekkimi/średnimi objawami. Niektóre zioła i substancje są w wystarczającym stopniu skuteczne. Z ziołami jest pewnie problem z przeprowadzeniem badań nad skutkami ubocznymi i z kosztem produkcji. Leki to jest biznes. W lecznictwie cały czas brakuje pieniędzy i tym należy się zająć.

fluoksetyna
"Koszt hurtowy w krajach rozwijających się wynosi od 0,01 USD do 0,04 USD dziennie od 2014 r."

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Lekarz odpowiada na pytania.

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Na pytania odpowiada lekarz specjalizujący się w wykorzystaniu konopi w medycynie.

Zatruli się hasanem, który "wygląda jak psia kupa." W tej części Łodzi kwitnie handel tymi środkami

Każdy pacjent, który w ostatnich dniach trafia do łódzkiej kliniki ostrych zatruć po zażyciu dopalaczy, twierdzi, że brał specyfik o nazwie hasan. Miał go kupić na ul. Jaracza.
Rejestracja: 2017
  • 12 / 2 / 0

Ciekawe, co tu piszecie. Dokument istotnie sensacyjny ale to właśnie tak wygląda jak ktoś jest niestandardowy, niestety. Chyba nie należy tu winić dawkowania czy prób z wycelowaniem leków, bo to jest dość mocno od lat wystandaryzowane, przebadane, że tak powiem, statystycznie. Swoją zupełnie drogą jest działanie SSRI u osób z problemem alkoholowym, nie pijących abstynentów, już nie pamiętam źródła, bo szukałem i doczytywałem, ale z rozmowy z psychiatrą wynikało, że jest to dość ryzykowna sprawa i raczej ścieżka w słabym kierunku. Co tylko potwierdza "moc" narkotyku jakim jest alkohol.

Zaciekawiło mnie pisanie o brain fog podczas brania SSRI. Ja bym powiedział - przynajmniej u mnie - że jest dokładnie na odwrót. Stan depresyjny, lękowy powoduje ciężki brainfog, wrażenie ulatywania czasu przez palce, snucia się myśli, ataków przeraźliwego smutku, lęku i tak dalej. Leczenie SSRI powodowało u mnie maksymalne wyostrzenie funkcji mózgowych praktycznie na każdym wyobrażalnym obszarze - od funkcji poznawczych, społecznych, czysto intelektualnych, emocjonalnych po artystyczne. Chciałem robić, tworzyć, działać. Wszystko na maksymalnej koncentracji. Ba, racjonalizacja albo może wskoczenie na konkretne tory uczuć typu "miłość", "bliskość" to było coś wręcz niesamowitego na SSRI.
Rejestracja: 2019
  • 11 / 1 / 0

@tomeq82 możesz napisać jak długo trwało u Ciebie leczenie i jakim lekiem się leczyłeś?
Rejestracja: 2017
  • 12 / 2 / 0

@irinoo

sertraliną, ok 3 lat.

pozdr,

Nie cytujemy posta nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2015
  • 1414 / 200 / 0

Nie oglądałem tego dokumentu, nie lubie tego amerykańskiego pierdolenia jakiś małostkowych przypadków który tworzy złudnie fałszywy ogół sytuacji, mimo, że zawiera trochę faktów.
Natomiast ciekawe rzeczy tu piszecie, co do tego serotoninowego god-mode mogę co nie co wtracić 3 grosze. Może nie usatysfakcjonuje to nikogo bo przyznam, nie brałem SSRI nawet dwóch tygodni, ale do tej pory myślałem, że moje zachowanie wynikało z dużej emisji dopaminy przez pierwsze dni i potem się to uspokoi i zacznie wydzielać serotonina.
Nie wiem co tu dużo mówić, po za mdłym uczuciem ucisku w głowie i szalonej fazy podchodzącej pod manie, zachowywałem się głupkowato, miałem zmieniony głos i moje reakcje były po za kontrolą, nie dało się być po prostu sobą, ktoś coś powiedział potem po mojej odpowiedzi dopiero się łapałem, że to jakiś nie ja. Ogólnie olewałem to bo oczekiwałem efektów, aż pewnego dnia po zapaleniu fajki poczułem się jak na fecie. Dnia następnego pojawił się dodatkowo lęk i dla świętego spokoju przestałem brać to gówno i zacieszałem się pozostałe dni trazodonowym spokojem.

Ten drugi lek właśnie trittico potencjalnie mógłby mi posłużyć, ale w silniejszych stanach depresyjnych wywołanych narkotykami był gówno warty, więc może kiedyś będąc długi czas czystym się sprawdzi. Mirtazapine próbowałem także w trakcie swoich leko-eksperymentów, gówno warta też. Jednak trzeba przyznać, że sertralina miała moc.
Rozważałem wielokrotnie eksperymenty, żeby zobaczyć co będzie dalej, co się stanie, jak się to rozwinie, ale przerażają mnie objawy uboczne, które ponoć nie wracają od tak do poprzedniego trybu - głównie seksualność i emocje. Wole być spierdolonym sobą, niż powykrzywianym przez te dziwne twory chemiczne, które w odróżnieniu od narkotyków, bierze się caly czas.
Rejestracja: 2019
  • 246 / 44 / 0

ten film to gówno,jest skrajnie nieobiektywny,pokazuje marginalne i ekstremalne przypadki tak jakby były czymś nagminnym.
Rejestracja: 2017
  • 5893 / 971 / 2

Czyli jakby pokazal, ze to zajebiste leki, bez ubokow, czyste szczescie to film bylby super obiektywny?
Rejestracja: 2019
  • 246 / 44 / 0

nie, bylby tak samo gówniany,a dlaczego widzisz tylko dwie skrajnosci,nie ma nic posrodku ?
Rejestracja: 2017
  • 5893 / 971 / 2

Dla jakichs 90 procent ludzi ktorzy przyjmuja te leki nie ma.
Albo sa zbawieniem albo przeklenstwem..

Druga rzecz dlaczego film w ktorym ktos przedstawil negatywne skutki lekow jest gowniany? Jak ktos chce przedstawic zielona trawe to przedstawia zielona trawe - a, ze sa bardziej i mniej zielone trawy to inna sprawa...
Posty: 43 Strona 4 z 5
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1076 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości