Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 699 • Strona 66 z 70
  • 2027 / 578 / 0
Ech, oby Mundipharma była jak najmniej entuzjastycznie nastawiona do pomysłu takiej formuły, oxy udziwnionego np. do tej pory u nas nie ma...

Skoro już rozmawiamy o formułach tabletki, to zauważył ktoś z Was, już jakiś czas temu*, małą zmianę w MST robionym na gorąco? Kiedyś na łyżce zostawała taka mała warstewka wosku (mówię o tej drugiej filtracji) widoczna zwłaszcza pod światło, a teraz oprócz niej (ona jest jakby cieńsza) zostają takie... kuleczki? Symetryczne (z reguły) i czasem większe, np. dwie czy trzy złączone kuleczki zrobione z dość twardego materiału. Nie przechodzą przez filtr, oczywiście. Gdyby było to możliwe, to powiedziałabym, że gołym okiem widać fragmenty szkieletu tabletki. ;) Nie pociąga to za sobą, na szczęście, jakichś strat w wydajności, jak na moje i jeszcze jednej osoby oko to towar jest nawet bardziej ciarzasty i termiczny przy wejściu, a jednocześnie klarowny. Mam też wrażenie, że zdarzają się wahania w ilości mg w tabletce i tak, są oczywiście normy, dlatego napisałam "wahania"; uwzględniam tolerancję i wszystkie czynniki po mojej stronie, a mimo wszystko wydaje mi się, że zaskakujaco często tabletka tabletce z jednego opakowania, ale innego blistra już nierówna.

Zrobię może zdjęcie kolejnym razem i tu wrzucę, jak będzie dobre światło, czyli jakoś tak jutro.

*oczywiście z uwagi na różne daty odbierania z aptek, zjeżdżania z linii produkcyjnej itp. ciężko mi podać moment, kiedy to dokładnie nastąpiło, ale jakoś w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy.
You wouldn't? Yes you would. You would lie, cheat, inform on your friends, steal, do *anything*
to satisfy total need. Because you would be in a state of total sickness, total possession, and not in a position to act in any other way.
  • 1072 / 241 / 0
01 maja 2019TripSwitch pisze:
Czesi (ponieważ maja na substytucji) jakoś Vendal ładują iv...
no jeszcze z rok temu nadawał się do przeróbki i tutaj, ale może rzeczywiście sie pozmieniało.
kurde, nie da się moda zablokować. niestety, no nic, nie będę się denerwował
  • 44 / 4 / 0
14 kwietnia 2019DexPL pisze:
Zgadzam sie. Vendal juz zostal przygotowany w technologii anticox. Czyli nie sa sie zmienic w iv, a rozkruszony do sniffu piecze i slabo dziala. Niestety w ciagu najblizszych lat zmienią wszystkie tabsy w te technologie.
Możesz nieco wiecej napisać o tej technologii - "anticox"? Z tego co na prosty rozum copywritera wyczytałem w internetach to matrycą jest rodzaj polimeru - problem z tym też jest taki (to z doświadczenia), iż cholerstwo zawarte w tych tabsach jest to cholernie higroskopijne, chłonie spore ilości wody zamieniając sproszkowane tabsy po ostygnięciu w koloid czyli "po polskiemu" w gluta a po dłuższej chwili wysycha to, uwaga - w proszek.

Jak pisałem wyżej są osoby ktore Vendal podają IV. Z kilku dokumentów w necie wynika że w Czechach jest to nawet w miarę popularne zjawisko, niestety nie znalazłem żadnych materiałów typu "how to extract" - na Czeskich forach co by przełożyć za pomocą duckduckgo translate, pewnie źle szukam bo musza być - jesli są już wzmianki w anglojęzycznych raportach ichniego ministerstwa/tow. ds zapobiegania narkomanii że takowe zjawisko występuje.

Pytanie #1 czy ten tabs oddaje morfine do wody i w jakim stopniu? (logiczne zdaje sie ze musi oddawać) - co pomoże w ekstrakcji? jaka temperatura? ph? dodatki? No i najistotniejsze jak oczyścić wywar z tego gluta ktory czasem się robi po podgrzaniu sproszkowanego tabsa z wodą- szczegolnie przy 100mg lub 200 tabletkach.

Dodam, że czasem udaje się przerobić te tabletki w klarowny płyn ale jest to absolutna loteria zależy - od ilosci wody temperatury i długości podgrzewania. Ciekawostka którą zauwazylem to że po pierwszej ekstrakcji po podgrzaniu tego niby klarownego płynu znów wytraca się ów glut a jak ostygnie i postoi czesto całość gęstnieje. Pewnie straty morf. są tu koszmarne no i strach to podawać iv. (By the way Jaka temperatura niszczy morfinę?)

Postawie opiatowego konia z rzędem temu kto zna odpowiedzi

------------------

Dziś znalazlem nieco w temacie Vendalu, jak wrzucić w translatora ładnie tłumaczy na polski:
http://www.edekontaminace.cz/clanek/1/3 ... rning=kill

...przy okazji znalazlem coś co pewnie przyda się każdemu kto regularnie walczy z tabletkami:
https://www.exchangesupplies.org/shopdisp_S209.php
i coś dla profesjonalistów:
https://www.bionovo.pl/p/butelki-dla-p ... stericup/

Anyway z tekstu wynika, że jest metoda na ekstrakcję. Gdyby zebrać te informacje z praktycznymi uwagami użytkowników hypa pewnie wyszedłby tutorial.

Scalono. taurinnn
  • 182 / 31 / 0
@Jamedris OStatnio podgrzewałem dwa razy i na powierzchni tworzą się takie małe kłaczki ( mst continus 200 jak coś ) i tych kłaczków za chuja nie da się zebrać , a jak się dotknie, to się rozpadają i chuj bombki strzelił , trzeba filtrować, spotkałaś się z czymś takim ?
  • 2027 / 578 / 0
@pancuronium hmm, kłaczkami bym tego nie nazwała, a już na pewno nic poza białą, woskowatą warstwą mi się nie unosi na powierzchni ani ze starych, ani z tych nowszych blistrów, ale może używamy różnych słów na to samo zjawisko, mam te zdjęcia. Może te kłaczki to włókna z niedokładnie obranego filtra, albo coś? Czym filtrujesz?
Jak zostawisz r-r na dłużej, to morfina może zacząć się tak jakby, hm, wytrącać i to powoduje "kłaczkowaty" efekt np. na ściankach strzykawki, ale jeśli robisz i od razu filtrujesz -> strzelasz, to nie ma czasu, by coś podobnego tam zaszło.

Tymczasem tutaj są te sławetne "kulki", można je wziąć między paznokcie i zgnieść i powiem Wam, że mimo mikroskopijnej skali, to są dość wytrzymałe i średnio chcą zmieniać swój kształt. Takie plastikowe kulki, o, tak to bym nazwała.

@3ldritch rozumiem, że ty opisałbyś to zjawisko w trzech, no maksymalnie pięciu słowach? Uważaj, by ktoś z moderatorów nie zechciał cię zablokować jak się dokładnie wczyta w twoje posty, na co ja nie mam czasu, więc nie traktuj tego jako groźby. Zaglądają tu też laicy (którym też byłeś albo i jesteś, nie wiem) i doświadczeni, dla których coś, o czym piszę, może być oczywiste. A dla kogoś nie. Wszyscy czekamy w drżeniu na twoją kontrybucję do tego działu.

Wrzucam jako linki (większe) i jako załącznik na forum, jak wejdzie.
Ale polecam kliknąć w linki, bo jest o niebo dokładniejszy wgląd.
To oczywiście łyżki po II filtrowaniu (na pierwszym planie), w tle widać jedną po I.
Link1: https://i.imgur.com/IstVljR.jpg
Link2: https://i.imgur.com/05cUWv7.jpg

Załączniki:
k1.jpg
k2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
You wouldn't? Yes you would. You would lie, cheat, inform on your friends, steal, do *anything*
to satisfy total need. Because you would be in a state of total sickness, total possession, and not in a position to act in any other way.
  • 4603 / 2133 / 1
@TripSwitch
Umowa, jaką amerykańskie prawodawstwo wymusiło na koncernach ma na celu zapobiec, przynajmniej w teorii, przerabianiu z p.o. na i.v.
Amerykanie uznają, że jest to działanie skuteczne jeżeli: (podaję z głowy z wykładu na którym byłem)
- straty w ekstrakcji są większe niż 60%
- ekstrakcja przy mniejszej stracie wymaga zastosowania sprzętu typowo laboratoryjnego
- jej czas jest dłuższy niż 8h.
- efekt końcowy uzyskanego ekstraktu "to fob off" ćpuna - czyli odrzuci, spławi, pozbędzie się.

Firmy mają wolną rękę w stosowanych metodach i każda z nich stosuje własny patent na to jak do tego dojść. Firmy europejskie które chcą rywalizować na amerykańskim rynku także muszą się podporządkować tym regułom i to robią, co za tym idzie wcześniej czy później będą także zmieniać preparaty produkowane na Europę. Niestety skończy się to wieloma dramatami ludzkimi.
  • 182 / 31 / 0
@Jamedris Dokładnie wygląda to tak samo u mnie, te małe kuleczki i taki białawy osad pozostały. Używam głównie filtrów ocb slim do filtrowania.
  • 44 / 4 / 0
@DexPl Samo dobro ze Stanów do nas spływa. Cała bezsensowna War On Drugs, została rozkręcona za Nixona. Kto ma odrobinę rozumu wie, że to nie ma sensu i przynosi wiecej szkód niż pożytku...

Nigdy nie nadużywałem preparatów OTC, z kodeiną ale absolutnie nie rozumiem np łączenia jej złośliwie z toksycznymi dla wątroby dawkami paracetamolu, przeciez jak ktos chce brać to brać będzie. Może zamiast produkować tabletki morfinowe po ktorych podaniu IV dostaniesz zatoru, wystarczy edukować, dać ludziom cel i szanse na rozwój. A jesli już tworzy się warunki generujące szeroko zachowania patologiczne, przesadza też w wydawaniu leków opioidowych lub pochodnych amfetamin (Ritalin) jak to oni robią, a drugą ręką tych wszystkich wyplutych i ogłupionych przez system ludzi wtłaczają w opresyjne koło ścigania, karania i przymusowego 'leczenia' to tylko nakręca koło paranoi.

Życzyłbym sobie aby nasi decydenci - władcy much, nie ściągali najgorszych wzorców czyli tych z USA. To nie jest kraina wolności a kurewsko opresyjne państwo, napędzane chciwością korporacji i głupotą urzędników ktorzy rozwiązania na kazdy problem znajdują w zwiększaniu represyjności systemu. Niestety pokutuje u nas jakas chora Amerykofiia, jakby nie bylo zdrowszych wzorców w europie.

by the way - ciekawe jakie sa straty przy przegotowaniu i wyciśnięciu vendalu, w końcu opracowałem w miarę skuteczna metodę, ktora nie wymaga sprzętu laboratoryjnego a daje stabilny roztwór.
  • 44 / 4 / 0
@DexPL

By the way, w temacie War on Drugs, zakazów i wzorców sciaganuch z USA:
Link:
https://www.ted.com/talks/ethan_nadelma ... xt#t-99080

...pod drugim linkiem jeden z lepszych wykladów z TED'a, przy okazji oglądania go 'zGoogluj' sobie hasło "Rat park" lub "szczurzy park", choć pewnie znasz te opracowania, jesli nie - warto przeczytać, niby oczywistość ale wreszcie jest co raz częściej podawana w racjonalny sposôb, poparta twardymi danymi, warto o tym głośno mówić szczegolnie w Polsce gdzie 'rynek' leczenia i przeciwdziałania narkomanii opanowała szkodliwa parasekta zwana Monarem (opisywanie rozlicznych szkodliwych działań tej organizacji w tym smutnym kraju to temat na książkę.) hamulcowymi zmian opartych na naukowych danych i faktach a nie zabobonach na jakich bazuje wiekszosc ich "programów" skutecznych na granicy błędu statystycznego. Swoja drogą kilka osob powinno sie skrzyknąc aby zmodyfikować laurkę jaka wystawiono im w wikipedii - wpis o nich jest absolutnie nieobiektywny niestety admin wyjątkowo mocno broni tego hasła i blokuje wszelkie zmiany pokazujące niekorzystne fakty o tej organizacji (mimo podawania rwardych i sprawdzonych źródeł).

Link:
https://www.ted.com/talks/johann_hari_e ... ng/up-next
  • 44 / 4 / 0
...ale nadal nie jestem pewien czy nie ma lepszej. Wydaje mi się, że mam ogromne straty przy sposobie ktory stosuje.

Sprzet to łyżka, tłoczek do sterylnego mieszania i druga duża strzykawka do wyciśniecia resztek pozostałych po pierwszym przepłukania i podgrzaniu na łyżce. Dokładnie rozkruszam tabletkę wsypuje ma łyżkę mocno mieszam z dokładnie odmierzoną wodą przy użyciu tłoczka i podgrzewam aby oddzielić gluta (Vendal po podgrzaniu rozdiela sie na kilka faz.) Na zimno w małej ilosci wody tworzy sie lepka papka a po podgrzaniu syf wypływa na powierzchnie, oddziela się też coś w rodzaju kleju , ściągam przez filtr z papierosa klarowny płyn a pozostałe resztki wrzucam do dużej strzykawki do ktorej zaciągam gorąca wodę to wstrząsam i wyciskam na łyżkę a na niej lekko podgrzewam oddzielam wytrącony syf i ponownie filtruje, i tak traktuje zawartość strzykawki dwa trzy razy. Poźniej zlewam całość z pierwszego dziewiczego płukania i tych kolejnych tj płukania/wyciskania w strzykawce i całość podgrzewam wtedy wytraca się kolejna resztka syfu, dwa razy filtruje przez sączek. Ważne jest aby pamiętać o dwóch sprawach aby nie zagotować całości bo wtedy rozpuszcza sie w wodzie to co nazywam klejem. Oraz przed kazdym filtrowaniem całość ostudzić i podgrzać do momentu gdy zaczną sie wytrącać białe "farfocle" no i wymieniony klej - a to póki całość jest ciepła latwo to zebrać z powierzchni. Nie gotować, zbyt wysoka temperatura niszczy morfine oraz uwaga - rozpuszcza niechciane wypełniacze i bazę tabletki czyli matrycę przedłużonego działania. Jak użyjemy za mało wody i za dlugo będziemy podgrzewać to przy ostudzeniu i dłuższej chwili całość zamieni się w gluta z białymi grudkami/farfoclami. Cała sztuka polega na użyciu właściwej ilosci wody (dokładnie odmierzonej z wzięciem poprawki ma straty przy podgrzewaniu) i podgrzewaniu całości do temperatury ktora rozdzieli nam tabletkę na różne "frakcje" ale nie rozpuści nam zbyt dużej ilosci kleju. Nie redukujemy też płynu przez gotowanie! Lepiej użyć trzech strzykawek jednej dużej do wyciskania jednej do odmierzania wody trzeciej do injekcji, czwartej na sterylny tłoczek do mieszania. Nie gotujemy zatem używamy wody do injekcji lub przegotowanej i sterylnych filtrôw (jesli używamy filtrów papierosowych warto je wczesniej przegotować).

Przy odrobinie szczęścia otrzymany klarowny płyn ktory po ostudzeniu i odostaniu nie zamieni się w kleik. Jesli podgrzewamy któraś z czesci za dlugo za mocno moze nam się rozpuścić matryca i klej i całość po wystudzeniu zamienić w papkę.

Papke tą mozna ratować przez filtrowanie i podgrzanie! Zwiększy to straty ale moze uratować temat.

Nie wiem tylko jak dużą ilość morfiny odzyskuje z tabletki tym sposobem i jakie sa straty.

Dla pewności resztki płuczę wodą i zjadam - mozna jako ze nie dodajemy niczego szkodliwego a jedynie mechanicznie/mieszając/wyciskając i przez podgrzewanie odzyskujemy morfinę. Nie dodaje kwasku ani innych dodatków - nie sa potrzebne w Vendalu mamy sól morfiny ktora ma większa rozpuszczalność w wodzie. Macie lepszą sorawdzoną metodę? Dajcie znać. :hel:
ODPOWIEDZ
Posty: 699 • Strona 66 z 70
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.