Morfina vs Kodeina

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 2642 / 125 / 0

cubitius pisze:
Nie kminie czegoś, koda sie metabolizuje do majki co nie? A więc teraz pytania z mojej strony:

1. Skąd te różnice w czasie działania?
Jednoznaczna odpowiedz na to pytanie nie padla, wiec podbijam.
Skoro z kodeiny mamy morfine w niewielkiej ilosci to pomijajac moc fazy, czas dzialania powinien byc podobny, a tak nigdy nie jest. Dlaczego ? ;>
  • 126 / 12 / 0

zasadnicza różnica jest w metabolizmie wątrobowym i czasie wytworzenia cudnej majki z kody
co innego na raz podać 60 maji
a co innego czekać kilka godzin aż koda w kolejce do enzymów odpowiednich zostanie wychwycona przerobiona i przesunięta w strone czaszki krwioobiegiem
jesteś na kodzie i nie czujesz że co kilka-kilkanaście minut w żyłę wątrobową trafia ci kilka mg morfiny
a że obydwa pomijając naturalne zużycie w receptorach są wydalane z moczem to i czepliwość do receptorków pewnie coś ma na rzeczy

Myle sie majstry? %-D

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Urząd Pracy sfinansował mu kursy ogrodnicze, więc zaczął uprawiać konopie

Zatrudniony przez miasto, zasadził dodatkowo konopie w ogrodzie ratusza w Mortagne-au-Perche w departamencie Calvadosu.
Użytkownik zbanowany
  • 2679 / 356 / 0

Nie mylisz się, skarbie. kodeina metabolizowana jest w małym stopniu do majki i do norkodeiny, morfina jest w pewnym sensie gotowcem, nie licząc innych procesów metabolicznych.

Załóżmy, że koda metabolizowana jest do morfiny w tych 10%, mimo że u każdego ten procent może być różny. 600mg kodeiny odpowiadałoby 60mg morfiny. 600mg kody = 4paczki antka. 60mg majki = 1 tabletka mst ;) I to jest ten komfort.
  • 312 / 2 / 0

morfina jest lepsza. kodeina zapewnia tylko najnizszy poziom opiatowego doswiadczenia, fundamenty, a morfina wybudza w czlowieku radosc, ktorej jest brak przy kodeinie. W innych slowach, kodeina zapewni opiatowy spokoj, a morfina zapewni spokoj i szczescie, ktorego kodeinie brak.
  • 13 / / 0

Witam, mam pytanie odnośnie przejścia z kody na majkę, aktualnie mam sporą tolerancję na kodę (robi mnie 900mg), jaka dawka majki na początek?
Rozważmy dwa przypadki: MST Continus i .i.v.
nie chcę przesadzić a z drugiej strony nie chcę zmarnować fazy zbyt małą dawką
  • 1479 / 277 / 0

[mention]thiocodinn[/mention], bez zbędnego umoralniania, temat poruszany wielokrotnie na forum. Ale odpowiem, żebyś sobie krzywdy nie zrobił. Najwygodniej byłoby na pierwszy raz załatwić morfinę w ampułkach (występują w opcjach 10 mg i 20 mg), nie wymaga żadnej przeróbki, zasysasz do pompki i strzelasz w żyłę.

Nie do końca rozumiem "rozważmy dwa przypadki..." - MST Continusy, tak od 60mg w górę, najczęściej przerabia się do podania dożylnego. Tabletka na proch, woda, zapalniczka, łyżka. Nie będę wchodzić w szczegóły, bo to wszystko opisane jest w FAQ dotyczącym morfiny, które też niedawno pomagałam tworzyć -> odsyłam -> post2587456.html (scroll w dół)

Przyjmowanie MST oralnie mija się z celem i jest to kompletne marnotrawstwo, jeśli masz awersję do igieł (ale nie sądzę ;-)) to zostaje Ci jeszcze podanie per rectum.

Dawka na pierwszy raz - około 30 mg i.v. będzie w porządku, jeśli nie masz ampułek tylko np. Sevredole (podobnie jak i ampułki, też występują jako 10tki i 20tki) to zawsze bierzemy pod uwagę straty w przeróbce, zwłaszcza przy pierwszych razach. Piszesz, że robi Cię 900 mg kodeiny, więc "matematycznie" sporo osób zaleciłoby 90 mg. Ale dostrzelić można zawsze, odstrzelić - już nie.

Swoją drogą - przeskok z kodeiny na morfinę i.v. to całkiem duży sus w dal. Czy tam wstecz.
Użytkownik nieaktywny
  • 240 / 11 / 0

27 grudnia 2013kosmonautka pisze:
Tak jak mówiła frenezja, nie ma porównania. Choć kody próbowałam raz, a majki tak około 7 razy (nie pamiętam już dokładnie ile) to próbując morfiny iv już nigdy nie będziesz chciał kodeiny, bo to przy tej przyjemności z majki jest nic!Ten piękny wjazd, rozluźnienie, ciepło, euforia. Matko! Tak dobrze, że można popłynąć. Właśnie z tego powodu zaprzestałam dalszych przygód z panną M. Za dobrze mi było.
Przy sniffie i jedzeniu to słabe efekty jak kodeina. Nie warto nawet.

Jak jesteś uzależniony od kody to w majkę wjebiesz się jak nic, stawiam Ci wirtualną paczkę thio jeżeli się nie wjebiesz %-D
Po paru latach od zalozenia tego tematu, prawie non stop w ciagu na kodzie, nie bralem majki i nie zamierzam. Dawaj paczuche :-D
  • 13 / / 0

10 lipca 2017popjerdol222 pisze:
27 grudnia 2013kosmonautka pisze:
Tak jak mówiła frenezja, nie ma porównania. Choć kody próbowałam raz, a majki tak około 7 razy (nie pamiętam już dokładnie ile) to próbując morfiny iv już nigdy nie będziesz chciał kodeiny, bo to przy tej przyjemności z majki jest nic!Ten piękny wjazd, rozluźnienie, ciepło, euforia. Matko! Tak dobrze, że można popłynąć. Właśnie z tego powodu zaprzestałam dalszych przygód z panną M. Za dobrze mi było.
Przy sniffie i jedzeniu to słabe efekty jak kodeina. Nie warto nawet.

Jak jesteś uzależniony od kody to w majkę wjebiesz się jak nic, stawiam Ci wirtualną paczkę thio jeżeli się nie wjebiesz %-D
Po paru latach od zalozenia tego tematu, prawie non stop w ciagu na kodzie, nie bralem majki i nie zamierzam. Dawaj paczuche :-D
Nie rozwaliłeś sobie jeszcze żołądka od sulfogwajakolu? Majka dużo zdrowsza moim zdaniem :D
  • 868 / 168 / 5

Z niecierpliwością czekam na wątek "loperamid vs fentanyl"

Sorry Jamedris za spam, nie mogłam się powstrzymać.
Użytkownik nieaktywny
  • 240 / 11 / 0

[mention]thiocodinn[/mention]

lecialem na roznych srodkach, trampek, bupra, duzo kody bylo z antkow, teraz bede sie przerzucal na DHC. Wiecej o ciagu napisalem w dziale "kodeina uzaleznienie". nie zarlem non stop po 1,5 g kody z thio przez pare lat, bez przesady, rozne dawkowania tez byly, czasem naprawde malutkie dawki. wiem ze na mocniejszym opio na 101 % bym poplynal wiec jem sobie te kode i jem

Majka zdrowsza ... a co na to Twoje baty? ;-)

loperamid vs fentanyl... no tak srednio trafione porownanie, tak srednio
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 50 uczestników Wejdź na czata