Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 7 z 7
  • 31 / 1 / 0
Słuchajcie, też macie tak że jak zaciągacie przez filtr już ugotowaną morfinę i zabieracie strzykawkę to potrafi się normalnie z dziubka wylać? Szczególnie jak obracmy strzykawkę.
  • 484 / 94 / 0
^ tak miałem to samo milion razy. Dlatego zawsze jeśli zaciągasz to obróć strzykawkę trzymając filtr przy dziubku, wtedy się nie wyleje.
  • 111 / 5 / 0
@Marcowy mi się dość często wylewa, dlatego od razu jak odrywam strzykawke z filtra to zatykam to palcem. Wlasnie dlatego warto zawsze mieć umyte ręce przy robocie.

Przy okazji pytanko - czy jak przerobie MST powiedzmy gdzieś między 22 a 24 to o 5.30 mógłbym bez problemu to od razu strzelić? Bo męczy mnie wstawanie o 4.45 żeby się wyrobić przed robotą ze wszystkim i chciałbym miec gotowe wszystko już.
  • 2494 / 329 / 0
Tak możesz bez problemu.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 171 / 26 / 0
Witam. Dostalem po zmarłej mamie kolegi 2 opakowania ampułek morfiny 10mg/1ml. Czy jest jakis sposob aby przyjąć go bez użycia igły? Jakis roztwór trzeba zrobic? Jeśli tak to prosze mi pomoc. Szkoda mi sie tego pozbywać a kłuć sie raczej nie chce, w ostatecznosci mięsień.
czas zwolnić
  • 4 / 1 / 0
V E N D A L
byc moze teraz jest inny sklad jak kiedys ale przygotowanie iv jest tak proste jak oxy, pokruszoną tabletke zalewamy i gotujemy wosk z tabletki zbryla sie nie robiac gluta jak mst. zostaje klarowny plyn i wosk dalej wacik i jazda. dlatego dziwi mnie tak wielka popularność mst ktore przerabia sie ciezko a vendal ktory jest doslownie zaprojektowany do iv jest na marginesie. btw mam pytanie apropo acetylacji czy ktos wie w jaki sposob wyodrebnic morfine z vendalu tak jak sie to robi z mst do dalszej acetylacji ? czy metoda z soda zadziala tak samo i wytraci morfine z plynu ? (pamietajcie przerabianie na cieplo jest megae bo wazne poniewaz pozbywamy sie bakteri odpowiedzialnych za zakażenia nie mowiąc juz o pirogenie)
  • 87 / 13 / 0
Co do wylewania się morfiny z dziubka i ogólnie strzykawki to związane jest to z temperaturą. Gorący/ciepły roztwór zawsze będzie próbował "uciekać" ze strzykawki. Spróbujcie dać dziubek na dół gdy roztwór w strzykawce będzie zimny, wówczas nic nie będzie uciekać. Myślałem, że większość z was zna prawa fizyki lub jeśli tak się dzieje to znaczy, że trzeba temu zapobiegać jak najszybciej stawiając szybkim ruchem strzykawkę dziubkiem do góry.

Co do tych ampułek 10mg/ml, które dostał kolega to nie ma sensu ich pić. Masz ich tylko 20, przy zerowej/niskiej tolerce starczyłoby ci to na 2 razy doustnie po 100mg. Przyswajalność morfiny doustnie to 20-25% (większość osób twierdzi, że niestety bliżej 20% niż 25%), tak że biorąc 100mg doustnie zadziałałaby tak jak 20-25mg dożylnie/domięśniowo. Lepiej więc walić już domięśniowo, oszczędzasz wówczas nawet pięciokrotnie morfinę którą masz. Szczególnie, że jest w ampułkach, więc gotowa do podawania dożylnego/domięśniowego/podskórnego. Z zerową/niską tolerką zacząłbym od 2 ampułek czyli 20mg, kolejny raz możesz dać 3 jak będziesz czuł niedosyt czyli 30mg.
Zresztą pewnie @tramalowysong od maja zużyłeś już dawno tą morfinę. Napiszesz jak w końcu ją przyjmowałeś i jakie masz odczucia co do działania morfiny? Zakładam, że wcześniej nie miałeś z nią do czynienia? Po nicku można się domyślić, że jesteś wielbicielem tramadolu. Jeśli masz dużą tolerkę na tramadol- bierzesz załóżmy 1,5g tramadolu na raz to będziesz potrzebował dużo większej dawki morfiny. Ja waląc 1,5g Tramalu będąc wiadomo w ciągu musiałem walnąć 200mg morfiny z Mst200 żeby poczuć tą majkę i nie dopuścić do powstania skręta (czyli ~140mg morfiny odliczając straty przy przygotowywaniu tabletki do podania IV). Nie polecam walenia takich dawek morfiny będąc nawet w ciągu na tramadolu nie biorąc wcześniej morfiny i nie znając jej reakcji na swój organizm.


Co do VENDALU to nawet lepiej nadaje się on do acetylacji niż np. Mst, bo to chlorowodorek. Co do wyboru to większość wybiera Mst- ja osobiście też wolę Vendal, a wybierają Mst bo Mst działa dłużej. Chodzi myślę o to, że im czystszy roztwór tym działanie morfiny krótsze. Osoby walące wcześniej Mst, które potem miały ampułki mówiły, że działanie morfiny z ampułek kończy się po 4 godzinach a "brudną" morfinę z Mst czuli przynajmniej 8 godzin. Tak jak z wjazdem ulicznej hery, który jest spowodowany zanieczyszczeniami, bo czysta heroina nie ma ponoć praktycznie wjazdu, od razu pojawia się cudowne działanie. Tak, że tutaj myślę jest podobnie tylko jeśli chodzi o długość działania. Czysty roztwór z Vendali działa krócej niż z Mst. Sam to zauważyłem jak się przerzuciłem nagle z Mst na Vendale to musiałem walić zamiast 2 razy dziennie jak byłem na Mst 3-4 razy dziennie jak byłem na Vendalach, bo po 5-6 godzinach zaczynał dopadać mnie skręt po Vendalu. Obecnie mieszam Vendal z Mst, daję zwykle 200mg majki z Vendala i 150mg majki z Mst- moja dawka to 350mg dwa razy dziennie, oczywiście IV. W takim przypadku nie dopada mnie skręt od dawki przyjętej powiedzmy o 7 rano do tej przyjmowanej o 19 czy nawet 20. Co do wosku o którym piszesz to w Vendalach nie ma go wcale w składzie, nie wiem skąd u Ciebie przekonanie o wosku w Vendalach.

Co do szczegółów acetylacji nie podam Ci ich, bo nie mam nt. temat zbyt dużej wiedzy. Jednak tak jak Ci napisałem- chlorowodorek morfiny lepiej nadaje się do acetylacji niż siarczan.
  • 111 / 5 / 0
@Maykell85 muszę spróbować ten sposób z mniej więcej pół na pół mst i vendali, może będzie działać lepiej niż osobno
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 7 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.