Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
ODPOWIEDZ
Posty: 82 • Strona 6 z 9
  • 5 / / 0
Siema, przymierzam się do zrobienia sztucznego oświetlenia dla moich tub. stąd pytanie, jakiego światła powinienem użyć, jakiego wy używacie (jeśli używacie) ? Czy coś tego typu https://allegro.pl/oferta/tasma-100-led ... 8881008231 byłoby ok ?
  • 1521 / 1000 / 7
@Slif

Ja nie używam, ale widywałam niejednokrotnie u innych użytkowników te ledy, więc na pewno są ok 👌🏻

U mnie natomiast ruszyła trzecia doba od pokazania się pinów:
Malabar.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 1521 / 1000 / 7
Do mojej rodziny pudełek dołączają właśnie ryżowe w ilości sztuk 5, zaszczepione Albinosami.
Bardzo jestem ciekawa jak to obrodzi, pozostałe monotuby z kukurydzą nie zwalniają tempa ani na chwilę i nie ukrywam, że mam nie małą satysfakcję ze świadomości, że wszystko mi idzie zgodnie z planem, co tylko mnie utwierdza w przekonaniu że wiele, wiele godzin poświęconych nad książkami nie poszło na marne. 😊
Aktualnie czuje się ultra pewnie w temacie, mogłabym to robić na różne sposoby do usranej śmierci, dawno nie odnotowałam wtopy.
A+albino.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 42 / 3 / 0
mam takie pytanie
chcialbym zrobic wlasna hodowle zamiast kita i chcialbym grzybki hodowac w takim duzy pojemniku plastikowym
jak ten substrat wysterylizowac? watpie ze cale pudlo zmiesci mi sie do szybkowara a substrat z mniejszych pojemnikow ktore zostal wysterylizowany nie powinien byc otwierany i przekladany do tego pojemnika prawda?
  • 42 / 3 / 0
@CATCHaFALL
moze mialabys jakis pomysl?
jak ci poszly monotuby z kukurydza?
  • 1521 / 1000 / 7
Na chwilę obecną skonizowana kukurydza+miks: wermikulit/włókno kokosowe/kawa, to moje najbardziej obfite zbiory.

Zastanawiałam się właśnie, czy by z tego nie zrobić foto-relacji, bo wszystko uwieczniłam, a wiem że dla niektórych do kluczowa kwestia, aby krok po kroku zobaczyć i później to odzwierciedlić.

Obiecuję, że to sklecę w jedno i udostępnię, macie moje słowo. Zarówno ryżowe, jak i monotub od A do Z.

Monotub jest mega wydajny, i naprawdę, jak proces kolonizacji zboża przejdzie, to reszta jest już tylko formalnością. U mnie takie boxy się piętrzą, testuję każdą możliwą metodę. Oprócz jednej wtopy z pleśnią w słoikach z kukurydzą, reszta bez zarzutu....
20210919-195519.jpg
//

@quarmaballs

Co do Twojego pytania:
Substrat można sterylizować, wysypując go na coś na wzór takiej pieluchy tetrowej i gotując, acz ja ładuję wszystko do wiadra w odpowiednich proporcjach, zalewam to wrzątkiem, zamykam.
Rano mieszam ze zbożem i jeszcze się nie zdarzyło tak, aby nie wyszło.
Mocno rozwinięta grzybnia, która zawarła dużo połączeń między sobą jest naprawdę silna. Nie sugeruję, aby olać sterylność w późniejszych etapach, ale IMO sterylność podczas szczepienia oraz kolonizacji jest kluczowa. Później z górki i całość świetnie sobie poradzi sama.
20210919-200211.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 42 / 3 / 0
@CATCHaFALL

i taka papke z zakladam juz przefiltrowanego zagotowanego substratu i zyta po prostu nakladasz do boxa, posypujesz wermi i zaszczepiasz?
  • 1521 / 1000 / 7
Skądże.

Osobno szczepisz słoiki z kukurydzą, bądź żytem.
Jeśli po czasie zauważasz, że całość się udała, kolonizuje bez zarzutu, wtedy zabierasz się za kompletowanie składników na substrat.

Zaszczepione zboże w zależności od pojemności potrafi kolonizować od dwóch tygodni, nawet do ponad miesiąca. Jest to więc optymalny czas na to, aby się przygotować i odpowiednio doedukować.

Wysterylizowane, zimne już zboże szczepisz w tak sterylnych warunkach, na jakie możesz sobie pozwolić. Jeśli całość pójdzie zgodnie z planem, wtedy gotowy substrat+żyto to swoista lazania.
Najpierw do pudła warstwa substratu, na to zboże, znowu warstwa substratu, znowu zboże – i tak do wyczerpania zapasów, zawsze jednak kończąc substratem.

Generalnie bardzo prosta sprawa, elementem najważniejszym jest użyć zarodników i rozpocząć proces.

Pomogę Ci i Wam i napiszę to krok po kroku w formie foto-relacji, bo to naprawdę proste a wydaje się skomplikowane gdy się o tym czyta na sucho.
Uwaga! Użytkownik CATCHaFALL nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 30 / 11 / 0
Hej hej dawno mnie tu nie było a oto wyniki moich badań
Foto 1 moje klony na agarze wytwarzają już własne szpilki i krótkim czasie
Foto 2 i 3 mój nowy przepis na popkorn z kawą i Mały dodatkiem syropu z trzciny cukrowej podczas gotowania . Gwałtowna. Agresywna kolonizacja jestem zdumiony efektem
Foto 4 LC na miodzie wkrótce testy na szalkach agarowych ale jak na razie wygląda bardzo dobrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 84 / 18 / 0
https://allegro.pl/oferta/pojemnik-prze ... 6970502910

Czy taki pojemnik nada się do uprawy? Może podpowiecie coś lepszego?
ODPOWIEDZ
Posty: 82 • Strona 6 z 9
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.