Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 990 • Strona 95 z 99
  • 443 / 64 / 0
@Uszkodzonabania

Ryzyko zespołu serotoninowego w takim miksie wypierdala w górę jak szambo po deszczu.
  • 197 / 15 / 0
@techniczny wolę dostać ZS niż dalej żyć w tak ciężkich zaburzeniach jak moje oporne na jakiekolwiek normalne leczenie.

Ponawiam pytanie na nowej stronie jak można CZY KTOŚ BRAŁ MOKLOBEMID Z LEKAMI SSRI LUB TLPD ??
  • 243 / 10 / 0
11 maja 2022nematic pisze:
Na reddicie znalazłem dyskusję, w której ludzie argumentują że selektywność moklobemidu wobec MAO-A i podwyższony poziom serotoniny skutkuje obniżeniem syntezy dopaminy poprzez nadmierną stymulację autoreceptorów, prowadząc ewentualnie do uczucia przemęczenia i anhedonii, czy też jak to odczuwają ludzie, zaprzestania działania leku. Oczywiście podawaną tam sugestią rozwiązania tego problemu jest tam jednoczesne stosowanie selegiliny. Mnie nie stać na bieganie po lekarzach i przekupywanie aby dostać selegilinę i z mojego punktu widzenia coś innego, a mianowicie surowe ziarna kakao sprawdzają się świetnie w roli zastepczego stymulanta - żrę je regularnie cały czas i powodują bardzo pozytywną różnicę w porównaniu do moklobemidu bez nich. Mam zamiar też przetestować Mucuna puriens (nie ekstraktowany) z zamiarem zachowania zdrowego rozsądku (aby nie żreć tyle L-DOPY ile potrzebowałby ktoś chory na parkinsonizm).
Link do wspomnianej dyskusji: https://www.reddit.com/r/Nootropics/com ... clobemide/
Podwyższony poziom serotoniny, a konkretnie 5HT2A może powodować spowolnienie psychoruchowe. Cytat: "Pobudzenie receptorów 5HT2A w zwojach podstawy mózgu może spowodować zahamowanie transmisji dopaminergicznej w tym obszarze, czego efektem może być np. spowolnienie psychoruchowe, akatyzja, łagodnie nasilone objawy parkinsonizmu.".

Po co selegilina, skoro Selegilina to wybiórczy i nieodwracalny inhibitor monoaminooksydazy B (MAO-B). MAO-B to enzym powodujący rozkład dopaminy i tym samym spadek jej poziomu.

Nie ma sensu podawać L-dopy, to trochę ryzykowne, lepiej l-tyrozynę lub NALT. W moim przypadku testowałem wraz z moklobemidem, ale efekty były słabiutkie, niepożądane.
  • 22 / 5 / 0
ZAZNACZAM, ŻE TO POŁĄCZENIE JEST WYSOCE NIEBEZPIECZNE!!! NIE RÓB TEGO NA WŁASNĄ RĘKĘ, BEZ WIADOMOŚCI OSOBY WYKWALIFIKOWANEJ.

@Uszkodzonabania ja łączyłem moklo z amitryptyliną oraz DXM. Z czasem dołożyłem jeszcze sele. Ogólnie spoko, ten miks pomógł mi wyjść z ogromnego dołka oraz wspomagał rzucanie fajek (nortryptylina jest silnym antagonistą nAChr, z DXM się ladnie uzupelniały). Tylko wiadomo, dawki były zwiększanie stopniowo, z zachowaniem ostrożności. Co warte wspomnienia, to szybkość działania tego miksu - po około tygodniu już i każdy następny dzień był... co raz przyjemniejszy. Oraz większa motywacja, żeby ogarnąć wokół siebie parę spraw.

Jedynie pamiętaj, żeby nie łączyć z Clomipraminą - ona bardzo często w miksach daje ZS.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2022 przez Nedrud, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 197 / 15 / 0
@Nedrud mi lekarz w 2018 roku zaproponował takie połączenie moklobemid i klomipramina ale nie brałem tego bo poczytałem w ulotkach że nie wolno więc nie brałem, od tamtego momentu miałem masę innych leków ale nic mi nie pomogły, jakie dawki brałeś tych leków dokładnie ?
  • 22 / 5 / 0
Ostatecznie doszedłem do :
Amitryptylina 50 mg (30-20-0)
Moklobemid 300 (150-150-0)
DXM 60 (30-30-0)
Parę dni sele 5 mg podjęzykowo, potem z dwa przerwy, żeby nie nagromadzić blokady MAO.
Oczywiście, weź pod uwagę, że stężenie ami i DXM we krwi było wyższe, aniżeli wynika to z dawkowania - moklo jest dosyć sporym inhibitorem CYP2D6 - trzeba o tym mocno pamiętać!
Jak masz jakieś jeszcze pytania, to wal ☺

A lekarz, to ładnie chciał Cię przetestować. Gdzie nie poczytasz, to info, że clomi często daje ZS, częściej niż Paro (Clomi jest najsilniejszym związkiem SRI, oczywiście, jest to też "dirty drug").
Z ami i doxepin, moklo ja bym (podkreślam ja, bo to niebezpieczne połączenia) spróbował, z clomi to bym się bał ostro.
  • 164 / 17 / 0
Czy moklo w dawkach 300-150-300 pomoże na stany depresyjne? Biorę od ponad 2 lat 3x150 ale to bardziej na fobie spoleczna. Ogólnie byłam zadowolona z tego leku ale teraz naszły mnie duże stany depresyjne. Odstawiłam pregabaline która zaczęłam brać rok temu na lęki. Lekarz chciał zmienić moklo na coś innego ale jako że uważam że to najlepszy że wszystkich leków jaki bralam, nienchcialam. Zwiększył mi dawke do 750 na dobe z czego 300 na wieczór, a przecież on dziala aktywizująco, czy nie będę miała problemów z zaśnięciem?
  • 243 / 10 / 0
21 listopada 2021nematic pisze:
Obecnie po miesiącu dawkowania 300mg dziennie znowu wskoczyłem na miesiąc 600mg i już czuję przesyt (serotoniną?). Wspominałem w którymś z wcześniejszych postów że wpadam w cykle odstawiania moklobemidu, gdy ten przestaje działać korzystnie w dawkach 600mg. Teraz nauczyłem się że to nie ma nawet związku ze skaczącą toleracją na lek tylko z przesytem leku (przynajmniej w moim przypadku) . Już kilka razy zdarzyło mi się schodzić z 600mg do zaledwie 300mg dziennie i zauważać o wiele korzystniejsze efekty działania. Po dwóch i pół roku wyksztalciłem intuicyjną zdolność określenia jakiej dawki leku potrzebuję danego dnia (czasem żadnej, czasem biorę 300, 450 albo 600, w zależności od samopoczucia) i sprawdza się to o wiele lepiej niż miksowanie 600mg moklobemidu z passiflorą, co powodowało odwrotny efekt do pożądanego.
Chwila, chwila... Brałem moklobemid w 300mg 6 tyg. To jest przesyt, a nie tolerancja? A więc lepiej byłoby zmniejszyć dawkę gdy czujemy "nie do końca okej"? Np zejść z 300 mg na 150 mg na jakiś czas i potem podnieść ewentualnie do 300 mg i tak w kółko? Bo podobno po 6 tyg "przestaje działać", a mówisz, że to przesyt? I jak odczuć przesyt serotoniną? Bo ja odczuwałem lekkie zamulenie i spokój wewnętrzny. Między 10 a 14-dniem czułem się najlepiej i pierwszy miesiąc był okej. Możesz opisać swój sposób brania lub zaproponować mi HIPOTETYCZNY sposób brania przy 300mg?
23 listopada 2021lady in the radiator pisze:
Właśnie, @nematic, ja biorąc jak na razie 450 mg zauważam u siebie też czasami przesyt. Boję się na razie wchodzić na 600 mg.
Wczoraj ominąłem jedną 150-siątke i czułem się o wiele lepiej. W stałych dawkach moklobemid potrafi przytłoczyć. Czuję dużo takiego specyficznego rushu w klatce piersiowej i na głowie - czasem się zastanawiam czy to na pewno jest dla mnie dobre do końca, bo jestem lękowcem od zawsze.
I jak Ci sie sprawdza manipulowanie dawkami? Jaki schemat stosujesz, wypracowałeś?

23 listopada 2021lady in the radiator pisze:
Zostało mi chyba samo działanie noradrenaliny, które w ciągu dnia pozwalało mi ogarniać rzeczy, ale wieczorem powodowało stany lękowe.
Miałem tak samo właśnie, więc dobrze wiedzieć, że może to być noradrenalina.
  • 321 / 9 / 0
Czy moklobemid splyca emocje tak jak SSRI? Mam dostac od lelarza ale boje sie tego efektu jakie maja SSRI.
  • 100 / 44 / 0
@tutanota1 Z mojego doświadczenia przesyt osiągam wtedy, gdy niedługo po przyjęciu dawki moklobemidu rano lub w środku dnia odczuwam nieodpartą potrzebę odpocząć (pomimo braku wysiłku) położyć się i zdrzemnąć. Do tego wzmaga się moja anhedonia i zobojętnienie. W moim przypadku taki efekt pojawiał się w dłuższej perspektywie stosowania dawek około 600mg dziennie (mniej więcej przez miesiąc) - zmniejszenie dawki powodowało u mnie często poprawę. Tak samo zaprzestanie przyjmowania moklobemidu powodowało poprawę, ale tylko na jakiś czas, więc w moim przypadku lek pomaga optymalnie w ilości 300mg dziennie. Gdy bywałem w jakimś stresogennym okresie intensywnej pracy, wchodziłem wtedy na wyższy pułap 450 lub 600mg dziennie i wtedy sprawdzało się to świetnie przez tydzień lub dwa. Później najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku było zmniejszenie dawki lub chwilowy reset. To jest mój przypadek, inni ludzie mogą mieć inny stopień metabolizmu leku albo też samej odpowiedzi na działanie leku. Ale chcę zaznaczyć że widziałem już w multum miejsc wypowiedzi, że jeśli czuje się zaprzestanie działania albo pogorszenie depresji po początkowym złotym okresie działania moklobemidu to najlepszym sposobem jest zwiększenie dawki i niektórzy idą nawet w ilości rzędu 900 albo i 1200 mg dziennie - ja z kolei przedstawiam przykład, że wysokie dawki moklobemidu też mogą wywoływać zmęczenie, apatię i anhedonię, i że może właśnie zamiast zwiększać dawki powyżej 600mg można spróbować na dwa dni zmniejszyć z powrotem do 300 i zobaczyć czy to bardziej pomogło czy zaszkodziło.
@Luk890 U mnie moklobemid przeważnie pomaga skupić się bardziej świadomie na swoich emocjach i w wyrażaniu ich. Przynosi poprawę w interakcjach społecznych. Na ogół ich u mnie nie spłyca, ale w pewnych okresach odczuwałem spłycenie emocjonalne gdy dawkowałem przez długi czas 600mg dziennie i przyjmowałem jednocześnie suplementy, które mogły powodować wzmożenie działania moklobemidu (np ekstrakt z Passiflora incarnata). Ale też może powodować jako efekt uboczny poirytowanie. Zastanawiam się czasem wręcz czy nie wzmaga u mnie głupawek gdy już mnie coś takiego dopadnie.
ODPOWIEDZ
Posty: 990 • Strona 95 z 99
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.