10 stycznia 2020Ankaaa pisze: kasze (zamiast tony zieminiakow upatlanych w tlustym sosie),
A tak to w 70-85% wszystko zależy od genów. Nierzadko są ludzie co odżywiają się zdrowo, sport, kurwa nie wiadomo co, a ciągle im coś dolega albo na coś chorują. Albo się urodziło pod szczęśliwą gwiazdą albo chuj ci w dupę na całe życie
Genetyka to suka
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
09 marca 2020LiquidStranger pisze:Mmm kasze ja pierdole kurwa uwielbiam10 stycznia 2020Ankaaa pisze: kasze (zamiast tony zieminiakow upatlanych w tlustym sosie),
A tak to w 70-85% wszystko zależy od genów. Nierzadko są ludzie co odżywiają się zdrowo, sport, kurwa nie wiadomo co, a ciągle im coś dolega albo na coś chorują. Albo się urodziło pod szczęśliwą gwiazdą albo chuj ci w dupę na całe życie
Genetyka to suka
Powiedziałem, że lubie kasze. Reszta to już moje przemyślenia, które nie nawiązują do Twojej wypowiedzi
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
Kasze są zajebiste mega w ciul, kasza jaglana na mleku to jest już w ogóle kurwa hit. Szkoda, że to takie kaloryczne XD
Generalnie najlepsza dla człowieka jest dieta ketogeniczna, najlepsza kondycja skóry wtedy (I pewnie nie tylko ale nie mam pewności). A jeżeli dla kogoś byłaby to zbyt wymagająca dieta, myślę, że sam deficyt kaloryczny, jak najmniejszy poziom tkanki tłuszczowej oczywiście w graniach rozsądku (W końcu tam magazynują się toksyny) i ruch już wiele da. W sumie nawet jeżeli nie odżywiamy się do końca zdrowo, ważne żeby po prostu się ruszać
No i generalnie jak się człowiek postara, wcale nie jest takie trudne, aby unikać śmieciowego jedzenia. Jest wiele zdrowych albo przynajmniej neutralnych alternatyw, które nie kosztują majątku
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
10 marca 2020LiquidStranger pisze: Generalnie najlepsza dla człowieka jest dieta ketogeniczna
Mnie osobiście keto wykończyłaby szybciutko- tak jestem zbudowany.
Btw, polecam spoko suplement ze spożywczaka- zaparzone drożdże ; ) Parzenie zabija nieco witamin, ale to wciąż tania suplementacja od Pani Bożenki ze sklepu na rogu- więc spoko.
https://wylecz.to/zywnosc/picie-drozdzy ... i-uboczne/
Drożdże piwne i spożywcze
Drożdże należą z rodziny saccharomyces cerevisiae. W zależności od sposobu wykorzystywania nazywane są zwane potocznie drożdżami piwnymi, spożywczymi lub piekarniczymi, jednak jestto ten sam rodzaj jednokomórkowych organizmów. Przeprowadzają fermentację alkoholową żyjąc w podłożach, które zawierają cukry proste.
Wykorzystywane są w przemyśle winiarskim, piwnym, piekarniczym oraz mleczarskim. Na chwilę obecną saccharomyces cerevisiae mają coraz większe znaczenie dla człowieka.
Gdzie kupić drożdże? W zależności od ich postaci dostępne są w sklepach spożywczych, aptekach oraz sklepach z asortymentem do przygotowywania trunków alkoholowych. Natomiast cena drożdży to od kilku do kilkunastu złotych.
Picie drożdży – na co pomaga?
Na przestrzeni ostatnich lat saccharomyces cerevisiae zalazły zastosowanie jako produkt leczniczy, stosowany w postaci suplementów – tabletek drożdżowych, wzmacniający układ immunologiczny. Aby wykazywać to działanie preparaty powinny być otrzymywane ze ścian komórkowych drożdży, zawierających β–glukan. Odpowiednio rozdrobniony β–glukan wykazuje właściwości bioaktywne: działa jako przeciwutleniacz, wzmacnia odporność oraz prawdopodobnie obniża poziom cholesterolu we krwi. Picie drożdży na włosy, paznokcie i cerę jest także częstą praktyką.
Istnieją również pewne doniesienia, że drożdże piwowarskie mogą wspomagać leczenie:
kataru siennego - nieliczne badania pokazują, że stosowanie 500 mg specyficznego drożdżowego preparatu, zawierającego drożdże piwowarskie zażywane przez 12 tygodni, może zmniejszyć objawy alergicznego nieżytu nosa podczas sezonu pylenia;
cukrzycy – wstępne badania pokazują, że zażywanie drożdży piwowarskich przez 8 tygodni może obniżać poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą i zmniejszać tym samym ilość przyjmowanych leków przeciwcukrzycowych;
biegunki;
utraty apetytu;
trądziku;
zespołu jelita drażliwego.
Niestety na chwilę obecną ilość dowód jest niewystarczająca, aby móc ocenić skuteczność drożdży spożywczych i piwowarskich w powyższych przypadłościach.
Obiecujące są jednak wyniki badań w przypadku zastosowania drożdży w łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), gdzie stosowanie specjalnych preparatów drożdżowych wraz z kompleksem witamin i składników mineralnych zmniejsza objawy PMS.
Jak pić drożdże?
Jak przygotować drożdże do picia? Wiele osób do picia przyrządza następującą mieszankę: kostkę drożdży zasypuje 100 g cukru i rozpuszcza we wrzątku. Czy taki napój z drożdży jest bezpieczny? Wydaje się, że u zdrowych takie postępowanie jest względnie bezpieczne, jeśli kuracja drożdżami stosowana jest przez krótki okres czasu. Nieznane są skutki regularnego i długofalowego stosowania. Dodatkowo można również przygotować maseczki z drożdży na twarz. Wówczas należy około 5 g drożdży rozpuścić w odrobinie ciepłego mleka, a powstałą papkę nałożyć na skórę. Drożdżową maseczkę stosować przez 20 min, a następnie zmyć ją ciepłą wodą. Mleko można zastąpić np. oliwą z oliwek.
Dodatkowo można przygotować maseczkę z drożdży na włosy. Należy wówczas wymieszać pół kostki drożdży z łyżeczką miodu oraz łyżką jogurtu naturalnego. Powstałą maseczkę nakładać na włosy i po 30–60 minutach zmyć ciepłą wodą.
Picie drożdży – efekty
U niektórych osób picie drożdży może dawać zadowalające i widoczne efekty. Może to wynikać z tego, jaki mają skład – są bardzo dobrym źródłem witamin z grupy B. Ponadto zawierają również:
białko,
cynk,
żelazo,
magnez,
potas,
chrom.
Mogą zatem uzupełniać niedobory powyższych składników mineralnych oraz witamin. Dodatkowo warto rozważyć włączenie do diety płatków drożdżowych, które świetnie sprawdzą się przykładowo u osób stosujących diety wegańskie jako zamiennik sera.
Picie drożdży a tycie
Na wielu stronach i portalach internetowych można odnaleźć informację, iż picie drożdży na odchudzanie jest skutecznym sposobem. Niestety, na chwilę obecną nie ma produktu wykazującego magiczne właściwości pozwalające „spalić” tkankę tłuszczową, bez wprowadzenia zmian w sposobie żywienia i aktywności fizycznej.
Należy mieć na uwadze fakt, iż drożdże dostarczają również energii organizmowi. 100 g drożdży piekarskich dostarcza 106 kcal. Na dzień dzisiejszy nie podważono teorii bilansu energetycznego. Zatem, aby redukować tkankę tłuszczową należy być na ujemnym bilansie energetycznym – to znaczy spożywać mniej niż wynosi zapotrzebowanie naszego organizmu.
Picie drożdży – skutki uboczne
U niektórych osóbmogą występowaćnegatywne skutki picia drożdży, takie jak: bóle głowy, dyskomfort w przewodzie pokarmowym oraz wzdęcia. Ponadto należy zachować szczególną ostrożność u kobiet w ciąży i karmiących piersią, ponieważ nie ma wystarczających informacji odnośnie doustnego stosowania preparatów drożdżowych w tej grupie osób.
Dodatkowo pić drożdży nie powinny osoby wykazujące alergię na nie – może dojść wówczas do wystąpienia obrzęku i duszności. Dodatkowo drożdże piwne mogą zaostrzać objawy Choroby Leśniowskiego–Crohna. Dlatego osoby cierpiące na tą chorobę powinny bezwzględnie ich unikać.
Przyjmowanie drożdży, które są bogate w chrom, może obniżać poziom cukru we krwi i doprowadzić do hipoglikemii (niedocukrzenia). Dlatego u osób z cukrzycą przyjmujących leki hipoglikemizujące należy dokładnie monitorować poziom glukozy we krwi i skonsultować się z lekarzem diabetologiem.
Leki przeciwdepresyjne mogą wchodzić w interakcję z drożdżami piwnymi, które zawierają tyraminę i mogą przyczynić się do zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi. Dodatkowo należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leków przeciwgrzybiczych i przed zastosowaniem kuracji drożdżami skonsultować się ze swoim lekarzem.
BIBLIOGRAFIA
Świca K. i wsp. Saccharomyces cerevisiae jako drożdże o szerokim zastosowaniu w życiu codziennym i przemyśle. SKN Technologów Żywności „Ferment” Sekcja Biotechnologii i Mikrobiologii. Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Biologiczno-Rolniczy.
https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingre ... wers-yeast.
Cayzeele-Decherf A, Pélerin F, Leuillet S, et al. Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3856 in irritable bowel syndrome: An individual subject meta-analysis. World J Gastroenterol. 2017 Jan 14;23(2):336-344.
Bahijri, S. M. and Mufti, A. M. Beneficial effects of chromium in people with type 2 diabetes, and urinary chromium response to glucose load as a possible indicator of status. Biol.Trace Elem.Res. 2002;85(2):97-109.
Powiadacie, że dobra sprawa uświęca nawet hejting?? A ja Wam mówię: dobry hejting uświęca każdą sprawę.
10 marca 2020LiquidStranger pisze:
No i generalnie jak się człowiek postara, wcale nie jest takie trudne, aby unikać śmieciowego jedzenia. Jest wiele zdrowych albo przynajmniej neutralnych alternatyw, które nie kosztują majątku
psu bym nawet tego do zjedzenia nie dala
10 marca 2020NegatywneWibracje pisze: Ta, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że stosowana z zaleceń medycznych (przeciwdrgawkowo w epilepsji) nie poleca być dłużej niż rok tam czy dwa, trzeba z niej schodzić. Ale chuj tam medycyna, ćpuny z hajpa wiedzą lepiej, bo dopamina i gaba boosted. xD
Mnie osobiście keto wykończyłaby szybciutko- tak jestem zbudowany.
Co nie znaczy, że zgadzam się ze wszystkim, co mówi taki keto-popierdolec. Owszem, nie mogą zbytnio jeść owoców bo nie wpasowuje się to w ich model odżywiania, ale jak słyszę, że owoce są niezdrowe bo zawierają fruktozę, to mi ręce opadają
A poza tym i tak nie bedziemy żyć tyle co nasi dziadkowie i trzeba się z tym pogodzić. Oni nie kręcili noskiem, jedli wszystko co mieli pod ręką, tyle że jakość i naturalność ich jedzenia z teraźniejszym to niebo a ziemia. Trują nas z każdej strony, więc równie dobrze można się wyjebać na to wszystko, jesć tak jak się lubi i żyć tak się lubi, i chyba każdemu to polecam
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
Czy lekarstwem na samotność, niepewność lub lęk mogą być psychodeliki?
Ekspert komentuje aferę z "ampułeczkami" lekarza. "Dobitny przykład naiwności i indolencji"
Kokaina podróżuje przez Atlantyk w bananach. Porty nie radzą sobie z kontrolą
Brazylijska policja: zniszczyliśmy pół tony kokainy znalezionej na polskim statku
Funkcjonariusze policji federalnej z miasta Sao Luis na północnym wschodzie Brazylii zniszczyli pół tony kokainy znalezionej w ubiegłem tygodniu na statku "Jawor" należącym do Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM).
USA szukają kontrahenta do produkcji setek tysięcy jointów na potrzeby badań naukowych
Władze federalne USA, a konkretnie Narodowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków (NIDA), ogłosiły nowe zapytanie ofertowe, mające na celu znalezienie kontrahenta, który wyprodukuje setki tysięcy standaryzowanych „papierosów z marihuaną”.
11 ton medycznej marihuany w 2024 roku: Polska podnosi limity importu
W ostatnich latach rosnące zapotrzebowanie na medyczną marihuanę w Polsce skłoniło władze do podjęcia działań, mających na celu zwiększenie dostępności tego leku. Najnowsza decyzja Międzynarodowej Rady ds. Kontroli Narkotyków (INCB) potwierdza ten trend, co stanowi dobrą wiadomość zarówno dla pacjentów, jak i firm farmaceutycznych działających na polskim rynku. Decyzja ta umożliwi lepszy dostęp do marihuany medycznej, której skuteczność w leczeniu wielu schorzeń jest coraz szerzej uznawana.