Mój outdoor

Relacje z uprawy proszę zamieszczać tylko w tym dziale

Moderator: Konopia

• 8186 / 1077 / 0

Moja ostrożność wynika z niewiedzy / braku doświadczenia. Gdzieś na jakimś forum przeczytałem, że takie zarysowanie łodygi może zabić krzaka, że trzeba taki zabieg robić sterylnym skalpelem itp.

Niemniej podczas złamania roślinka musiała zostać dosłownie wdeptana w ziemię, bo jej drobinki dostały się do wnętrza łodygi przez małe pęknięcie. To jednak jest chwast i powinien spokojnie sobie poradzić z zarysowaniem - szczególnie, że w miejscu złamania powstało takie twarde kolanko.

Co do ziemi masz rację - roślinka na ostatnim zdjęciu została posadzona kompletnie bez przygotowania ziemi. Dziurka zrobiona patyczkiem i tyle - nawet jej nie przekopałem... a to moja najładniejsza sztuka : ) Może ten pożar tak ją użyźnił i "rozluźnił"? : )

Dzięki za rady
  • 8186 / 1077 / 0

Byłem dziś spróbować ze skalpelem - niestety nie da rady, tak w tym miejscu zarosło, a taśma już pewnie wrosła w łodygę.

Za to wspomniana roślina pokazała dziś płeć - wyraźne włoski w sporej ilości na głównym szczycie + lekki "szron" na górnych listkach :heart: - na zdjęciu niestety nie widać : ) Jestem dobrej myśli, bo teoretycznie samce pokazują płeć wcześniej. Myślę, że na dniach reszta się ujawni... oby jedna z moich 2 największych również była kobietą.

Podlałem ostatni raz Biohumusem z przewagą Azotu, bo zostało akurat na 1 raz. Teraz ze 2 tygodnie przerwy od nawozów i przechodzę na jakiś planton k / burzę kwiatów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

W niektórych stanach wojna z konopiami faktycznie dobiega końca

Dwa stany na zachodzie USA, Kolorado i Waszyngton, były pierwszymi, które na jesieni 2012 zalegalizowały rekreacyjną marihuanę dla dorosłych po 21. roku życia. Z czasem dołączyły do nich: Kalifornia, Oregon, Nevada, Maine, Alaska, Michigan, Vermont, Massachusetts, Illinois oraz stołeczny Dystrykt Kolumbii.

Włochy: uzależnieni od opioidów nie poddają się terapii lub robią to zbyt późno

Co druga osoba we Włoszech, która cierpi na uzależnienie od opioidów, nie poddaje się terapii. Zmienić to mogą nowe leki o opóźnionym uwalnianiu.
  • 863 / 119 / 5

Nie rezygnuj z azotu. Ja popełniłem ten błąd, tyle , że uprawa była "IN". Czyli wiesz, właściwie tylko i wyłącznie zależało jak to wszystko będzie wyglądać, łącznie z odżywkami.
Skutkiem było przedwczesne obumieranie liści ( roślina pobierała z nich składniki odżywcze ) , a liście + światło = fotosynteza. Czego skutkiem był mniejszy plon od oczekiwanego. Ale i tak było ok, jakościowo też super.

OUT ma to do siebie, że nie trzeba zbytnio dbać o nawożenie. Jak już - jakieś biohumusy na start - dalej sobie poradzi jak gleba jest żyzna - Ty taką masz. Później nawóz z przewagą P-K + jakiś booster i nie zdziwi mnie to , jak uzyskasz całkiem ładny wynik :)
Naprawdę ładne , śliczne Kobietki :) Zaśmiecę Ci wątek moim plantem. ;)

Pozdrowienia i z fartem
TiJaz
  • 8186 / 1077 / 0

^
Dzięki za rady.

1 pytanie - co to jest booster? (domyślam się, że coś, co daje kopa przy kwitnieniu)

Jeżeli spot się sprawdzi i uda się zebrać jakiś plon, na przyszły rok mam jeszcze lepsze miejsce - słońce od rana do wieczora + świetnie ukryte. Lisie nory (i same lisy) świadczą o rzadkiej obecności ludzi. To już będzie z feminizowanych pestek.

Co to za odmiana w Twoim ogródku? Też zaczęła kwitnąć?
  • 863 / 119 / 5

Pokazała preflowery - ale jeszcze daleko jej do kwiatkowania. Ultimate z dutch passion.
Indica/Sativa. Bardzo dobra pod lampę, zacznie kwitnąć - nie chce skończyć :) Bardzo produktywna.

Właście możesz zostać przy samym PK - booster to :
"Booster - tak sprzedawcy, producenci.. etc. nazywają specjalne rodzaje nawozów/stymulatorów stosowanych równolegle z nawozem podstawowym. Często nazywane akceleratorami bądź to wzrostu bądź kwitnienia. Mają zawierać składniki intensyfikujące procesy zachodzące w roślinie. Hormony? regulatory wzrostu ?" (www.# )

Czyli PK + różnej maści dodatki. Ja na samym boosterze jechałem , podczas flo ( in ) i tak właściwie zastąpił mi PK , którego nie miałem.
No miejscówkę masz konkret. Ziemia żyzna - nic tylko powoli szukać spota i jesienią go przygotować :)

Zostań przy PK - nie pakuj się w boostera - niepotrzebnie kasę wydasz.

Przenoszę do fotorelacji :)
Pozdrowienia
TiJaz
  • 8186 / 1077 / 0

Nie mam w planach kupować żadnego Booster'a - ta plantacja to trening przed przyszłoroczną.

Idę dziś na spota sprawdzić, czy któraś jeszcze pokazała płeć - rozumiem, że obecność białych "włosków" przesądza sprawę i wtedy to na 100% kobieta. Póki co (stan z soboty rano) mam 1 kobietę + 4 niewiadome.

Czy masz doświadczenie z robieniem makumby z samców? Czy to w ogóle jest warte zachodu? Jeśli tak, to kiedy samce powinny pójść pod kosę? Od razu po wykryciu, czy odczekać jakiś czas?

BTW - co masz na myśli z tym przygotowaniem spota jesienią? Mam na oku dużo lepszą miejscówkę - słońce non stop, ale ziemia już chyba inna -
to jakiś ugór pod lasem zarośnięty niemożliwie - rosną tam jakieś chwasty po pas + gdzieniegdzie młode klony, które w tym stadium bardzo przypominają Konopie. Te same chwasty na moim spocie są wyższe ode mnie, czyli pożar musiał bardzo użyźnić glebę.
  • 8186 / 1077 / 0

Można scalić.

Zrobiłem kilka fotek miejscówki, na której planuję siać w przyszłym sezonie (już bardziej profesjonalnie).
  • 8186 / 1077 / 0

Fotki plantów z dziś. Martwią mnie pojedyncze, białe plamki na niektórych liściach. Widać je na ostatnim zdjęciu na dolnych listkach.
  • 8186 / 1077 / 0

Kolejna roślinka pokazała płeć - druga z moich najmniejszych. Nerwowo oczekuję na 2 największe...
  • 8186 / 1077 / 0

Tuż po burzy - musiałem przeczekać na spocie : )

Moje 2 bydlaki nadal ukrywają płeć : /

Kupiłem na flo Florovit NPK 5-6-8 z borem, miedzią, żelazem, manganem, molibdenem, cynkiem. Powinno wystarczyć.

P.S. Dziś prawie wlazłem na srającą sarnę (chyba opanowałem skradanie się do perfekcji :)).
Wróć do „Fotorelacje”
Na czacie siedzi 779 uczestników Wejdź na czata