4-HO-MiPT; Miprocyna

Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

Posty: 2768 Strona 264 z 277
Rejestracja: 2014
  • 3528 / 859 / 2

Nijak. To tak jakby niedorobiony brat bliźniak psylocyny. Niby fajna tryptamina, ale jednak brak jej głębi jaką się osiąga w miksie psylocybina+psylocyna. Fajna lekka, ale raczej na głębokie przemyślenia w niej trudno. (moim zdaniem ofc)
Rejestracja: 2018
  • 1456 / 282 / 24

@Mleczarz w jakim sensie? psylocybina i miprocyna to dwie różne substancje o nieco innym profilu działania, łączy je to, że są tryptaminami.
mipt-t27622-2600.html

Tu masz krótką dyskusję o miprocynie, grzybach i metocynie. Poczytaj sobie psychonaut wiki ewentualnie jak chcesz się więcej dowiedzieć o obu substancjach oraz wątki na [H].

Dla mnie miprocyna jest jednak unikatowa pod pewnymi względami, jakbym miał do wyboru ją albo grzyby to częściej wybrałbym jednak miprocynę. Grzyby są świetne, ale zamiast nich wolę LSD. Ze wszystkich tryptamin jakie próbowałem właśnie do LSD albo ALD - 52 najbliżej grzybom, choć z nimi nie mam nawet w połowie takiego doświadczenia jak z miprocyną. Grzyby są zdecydowanie bardziej enteogenne i mniej euforyczne.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2019 przez ImaneAnys, łącznie zmieniany 2 razy.

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

Kierowca był pod wpływem narkotyków, bo uprawiał seks?

Mężczyzna w którego organizmie znaleziono narkotyki bronił się, że to efekt stosunku seksualnego z kobietą sięgającą po substancje odurzające.
Rejestracja: 2014
  • 3528 / 859 / 2

psylocyna i miprocyna, a nie psylocybina i miprocyna, czytaj uważnie
Rejestracja: 2018
  • 1456 / 282 / 24

Kolega Mleczarz mówił tylko o grzybach, więc założyłem że chodzi głównie o psylocybinę i do niego odnosił się mój post. W łysiczkach więcej jest jednak psylocybiny niż psylocyny.
Rejestracja: 2014
  • 3528 / 859 / 2

Dlatego grzyby według mnie są lepsze, bo psylocyna i psylocybina działają razem. Nie wiem, nie brałem oddzielnie psylocyny lub psylocybiny, ale sądzę, że działanie byłoby bardziej syntetyzne i nienaturalne, czyli tak jak RC.
Rejestracja: 2018
  • 1456 / 282 / 24

Grzyby są piękne zdecydowanie i tej jesieni na pewno wybiorę się na wycieczkę krajoznawczą po okolicznych lasach. Ale nie są dla mnie ani lepsze ani gorsze od miprocyny, po prostu są inne. Na pewno za to są lepsze od metocyny, która jest typowo zabawowym psychodelikiem. miprocyna to coś pomiędzy, nie posiada tych enteogennych grzybowych czynników, ale pozwala na pewne przemyślenia dzięki nietypowym efektom mentalnym. Zgodzę się natomiast, że grzyby są bardziej 'naturalne'. Może nawet bardziej od LSD.
Rejestracja: 2012
  • 570 / 91 / 1

Przypominam, że w grzybach, a szczególnie w łysiczce lancetowatej znajduje się jeszcze baeocystyna, która działa psychodelicznie w dawce około 10mg. Takiej przykładowo łysiczki lancetowatej potrzeba około 3 gramy żeby poczuć działanie baeocystyny zakładając, że 1 gram łysiczki lancetowatej będzie zawierał średnio 0.36% baeocystyny. O specyficznym działaniu baeocystyny wiadomo niewiele - przynajmniej z dostępnej mi wiedzy, jeśli ktoś ma coś ciekawego, to niech podrzuci. Różnice między grzybami ( a szczególnie tymi z naszych łąk ) a 4-HO-MiPT będą więc całkiem odczuwalne.
Rejestracja: 2017
  • 199 / 12 / 0

Z tego co sie orientuje to psylocybina ulega defosforyzacji do psylocyny, a to ona jest psychoaktywna. Przeczytałem wątek, ale mam jeszcze parę pytań. Czym sie rozni headspace miprocynowy od grzybowego? Po czym jest lepszy clearhead? Szczerze mówiąc po ok 30mg mipro pojawiają się problemy z wyslawianiem. Co jest bardziej wizualne? Czy po grzybach muzyka tez brzmi tak świetnie i czuć taka miłość i szczęście ? Czy grzyby maja równie dokuczliwy bodyload ?
Rejestracja: 2018
  • 1456 / 282 / 24

Z tego co poczytałem, to już nawet 4 mg baeocystyny zapewnia psychodeliczne doznania. Może to właśnie ona sprawia, że większość trufli ze smartshopów w NL nie umywa się do polskich łysiczek? W sumie ciekawe, że ten związek jest bagatelizowany i mało zbadany, ale wraz z postępem badań nad grzybami pewnie to się zmieni.

Lepszy clearhead będziesz miał po grzybach, miprocyna jest jednak dosyć mindfuckowa. Wizualnie jest trochę inaczej, miprocyna bardziej mi zakrzywiała obraz a fraktale były bardziej 'industrialne'. Co do muzyki ciężko stwierdzić, dla mnie na każdym psychodeliku brzmi pięknie i niepowtarzalnie. Przy grzybach nie miałem bodyloadu, przy miprocynie tylko za pierwszym razem, potem zawsze jadłem imbir przed. Raz zapomniałem o imbirze i wejście też było dosyć gładkie, choć nie tak jak wejście metocyny.
Rejestracja: 2017
  • 327 / 35 / 0

Brałem grzyby i Miprocynke i powiem tak.

Na początku też myślałem że są identyczne a mipro to prodrug do psilo. Ale teraz po ponad 20 razach widzę że miprocynce brakuje trochę do grzybów, szczególnie tej psychodelicznej głębi, poczucia jedności, efektu wow.

Nawet duże róznice zauważyłem ostatnio w czasie działania-grzyby robią mnie na dobre 5-6h z bardzo zauważalnym także kilkugodzinnym afterglow a miprocyna w kilku ostatnich tripach wyglądała tak: peak od 45min do 2h i po 2h pomimo że wszystko się jeszcze ruszało i oddychało to headspace był zerowy i normalnie po 2.5h powróciłem do codziennych zajęć. Po grzybach to jest dla mnie absolutnie niemożliwe.

Z braku lepszego określenia nazwałbym mipro wersją "demo" grzybów.

A co do wychwalanej metocyny to ona działa na mnie jeszcze krócej i jeszcze bardziej płytko niż mipro. Zero psychodelicznego myślenia i fajnych grubych rozkmin. Tutaj zgodzę się z IceN1N3. Zwiększałem także dawki i meta i mipta do ok 60mg żeby dorównały grzybom ale nie dało rady.

Dlatego dla mnie LSD i grzyby (ciężko wybrać zwycięzce tutaj) są mocno ponad miprocyną, a ta z kolei miażdży metocynę. Innych psychodelików nie testowałem.
Posty: 2768 Strona 264 z 277
Wróć do „Tryptaminy”
Na czacie siedzi 608 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości