Miejscówka.

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

Użytkownik nieaktywny
  • 884 / 16 / 0

[quote="Raphi"]
Włosy to bardzo skuteczna metoda na odstraszanie zwierząt, ale tylko dzikich. Wiem bo jest to jeden z niezawodnych sposobów na... kreta ]

Chyba nie miałeś kontaktu z kretem ;)
Kret ma w dupie Twoje włosy i jakiekolwiek zapachy. Nawet jeśli to pomoże to po paru dniach się przyzwyczai.
Nie ma sposobów na odstraszanie kreta.

Użytkownik nieaktywny
  • 52 / / 0

No tu bym się kłucił. Moja stara na działce wlewa do dołu od kreta wode w ktorej były gaszone pety z całego miesiąca. To własciewie nie przypominało wody :) wyglądało jak nasrane do słoja i strasznie walil fajkami. W każdym razie ta mętna śmierdząca zielonobronzowa ciecz odstrasza je. Nie wiem tylko na jak długo :P

O konopiach w Radio Maryja – audycja i transkrypcja

Transkrypcja Wolnych Konopi z audycji o konopiach w Radio Maryja. Jedna z najrzetelniejszych audycji jaka ostatnimi czasy pojawiła się w polskich mediach - serio.

Zdradziły ich nosy zabrudzone amfetaminą

Policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii postanowili sprawdzić mieszkanie w Otwocku, gdzie mógł ukrywać się nieletni, który w wyznaczonym terminie nie stawił się w zasądzonym wobec niego Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

• 1071 / 5 / 0

lol, http://ogrody.agrosan.pl/krecik.html :-D

Użytkownik nieaktywny
  • 39 / / 0

Jako że to mój pierwszy post na forum witam Was wszystkich,
Wertuje to forum juz od pół roku, dzis postanowiłem sie zarejestrować...

Jestem myśliwym i myśle że moja wiedza moze byc czasem dla wielu z was bardzo pomocna ;)

Wracając więc do tematu:
- skuteczną ochrone miejscófffki przed wtargnięciem dziko żyjącej zwierzyny stanowi preparat called "perhydrol" popularnie uzywany przez mysliwych jako swego rodzaju wybielacz trofeów.. o jego drażdniących nozdrza zwierzyny właściwościach dowiedziałem się przypadkowo, kiedy to teren łowiecki jednego z kolegów został potraktowany tym właśnie specyfikiem przez jego wroga :) Zwierzyna nie zbliza się na odległość 200 metrów !!!
http://www.swistak.pl/aukcje/1707047,Pe ... nerow.html

- kolejnym sprawdzonym środkiem będzie mydło, im więcej aromatów w sobie zawiera i im bardziej będą one skoncentrowane tym lepiej, takie mydełko wieszamy w skarpecie na gałęzi, ważne aby zawieśic nie wyzej jak 150cm, (proponuje 100/130) gdyż smuga zapachu niesionego wraz z wiatrem trafiłaby ponad nozdrza zwierzyny.

- wspominaliście o krwi, tak, bardzo dobry pomysł, krew odstraszy roślinożerców, a nawet jeśli nie, przyciągnie padlino/mięsożerców które z roślinożercami poradzą sobie doskonale :)

- mowa była o moczu drapieżnika... Życze powodzenia, jeśli chcecie użyc tej metody proponuje płyny waszego czworonoga ;) Piesek z pewnością zadziała :) nie nakłaniam was do zbierania jego moczu w parku kiedy się załatwia ale poprostu do zabrania go na miejscóffke i problem z głowy na kilka dni.

- a jeśli to wszystko nie zadziała, pozostanie kopanie wilczych dołów wokół poletek :D
lub, jeśli pozwala na to czas, fundusze i znajdzie się odrobina pasji można miejscóffki pilnować samemu, tak jak to robie ja :) wtedy i o krew zwierzyny nie będzie trudno, i nie będzie potrzeby aby ją donosić na spota ;)
http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Ins ... 1610218618

Mam nadzieje że pomogłem, w razie co - Pytajcie ;)

• 749 / 3 / 0

Wróćmy do głównego tamatu.
Odnośnie obczajania czy dookoła spotu nikt się nie kręci: czasem bardzo przydatna może okzać się lornetka. Jeśli wokół nie jest za bardzo zarośnięte to będziemy mieli wszystko jak na dłoni.

Użytkownik nieaktywny
  • 39 / / 0

zapewniam kolegów - wystarczy dobry pies :)

• 645 / 3 / 0

A kot może być :-p

Użytkownik nieaktywny
  • 39 / / 0

Jeśli po przejściu tresury będzie cię ostrzegał o zblizających się nieproszonych gościach z pewnością wystarczy i kanarek

• 325 / 1 / 0

ja się zwierzątek nei musze obawiac. miejscówke mam ogrodzoną płotem, niegdys tam była szkólka leśna dla małych drzewek a teraz łąka jest moja :-D

• 463 / / 0

uważaj, te sprytniejsze zwierzaki nawet płot przejdą, żeby się dostać do smakowitych kąsków ;)
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 793 uczestników Wejdź na czata