Miejsce na spota - potrzebuję porady!

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

• 2 / / 0

Cześć wszystkim, ogólnie postaram się krótko przedstawić moje wątpliwości.
Chodzi o miejscówkę na spota...większość (bo nie chodzi o jednego, a o kilka spotów) jest dobrze ''ukryta'', gdzie moja ich pewność sięga 95%, z tego względu, że raczej wątpie, aby komuś chciało się uprawiać taką kaskaderkę po górach, błotach i innych niemiłych gąszczach tylko dla celów rekreacyjnych xdddd (a przynajmniej byłoby to dosyć dziwne), natomiast zastanawiam się nad jednym spotem, który jest kierowany typowo zasadą ,,pod latarnią zawsze najciemniej''. Mianowicie jest to ''obszar'' świerków (chyba to są świerki, albo inne iglaki) otoczony siatką. Rozciąga się dosyć daleko, do środka da się wejść (sprawdzone), ale z niemałym trudem, obok brak ścieżek, domów czy punktów leśniczych, dodatkowo żeby się tam dostać, trzeba pokonać górkę i kawałek obszaru krzaków. Pośród tych choineczek, znalazłam naprawde bardzo fajne miejsca, gdzie dochodzi słońce i jest sporo miejsca, zeby wykopać dołki i wsypać ziemie sklepową (bo wiadomo, złe ph), ale zastanawia mnie jedno...czy te drzewka po prostu ktoś ogradza, żeby zwierzyna się tam nie dostała? czy jednak ktoś co jakiś czas tam wchodzi i kontroluje ich wzrost? xD miejscówka sama w sobie byłaby idealna, ale po prostu nie znam sie na tym i nie wiem czy są one pozostawione same sobie, czy jednakowoż kontrolowane co jakiś czas? Pytanie może głupie, ale kto pyta nie błądzi xD Z góry dziękuje za informacje i fajnie by było, gdyby na pytania odpowiedział ktoś kto sie na tym zna i konsekwentnie uświadomił mnie czy za dużo bym nie ryzykowała siejąc tam. :)
  • 7089 / 788 / 0

Opis sugeruje tzw. młodnik, czyli przyszły las. Czy te drzewka są mniej więcej takie same i rosną w jakiś uporządkowany sposób? Jeśli tak, to na 100% młodnik. Jeśli rosną byle jak, są różnej wielkości, to... może jakiś prywatny teren, gdzie kiedyś coś było, a teraz porosły dziko iglaki...

Zakładając, że to młodnik - w moich stronach nie ma czegoś takiego (albo ja nie słyszałem) więc nie wiem, jak wygląda kwestia kontroli - podejrzewam jednak, że są. Siatka zabezpiecza zapewne przed... wejściem (ludzi i zwierząt).
Jest tu na forum jeden użytkownik, który z powodzeniem uprawiał większe ilości w takim właśnie terenie. Niektórzy z kolei są zdania, że to zbyt przypałowe.
Mi trudno ocenić, bo nie wiem jak to w ogóle funkcjonuje. Przypuszczam też, że tak z końcem sierpnia zaczynają się wycieczki złodziejów po takich młodnikach.

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Meksyk chce zdekryminalizować wszystkie narkotyki i namawia do tego inne kraje

Prezydent Meksyku opublikował w ubiegłym tygodniu nowy plan, w którym wezwał do radykalnej reformy krajowych przepisów antynarkotykowych i negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi w celu podjęcia podobnych kroków.
  • 2 / / 0

Jeśli chodzi o umiejscowienie drzewek, to są właśnie ''byle jak''. Nie są posadzone w rządkach i innych tym podobnych. Same drzewka są pomieszane, występują zarówno młode jak i ''stare'' iglaki, czyli najzwyczajniej niedbale to wygląda, a wejście w głąb nich nie wchodzi w grę bez siekiery (próbowałam też), aby nie wyjść przeoranym od gałęzi.
Mimo wszystko dzięki za podpowiedź xd
  • 7089 / 788 / 0

W takim razie to chyba nie młodnik. Im większy teren, tym większe szanse na sukces.
Pamiętaj, że gdzie wejdziesz Ty, wejdą i złodzieje, o czym już 3 krotnie zdążyłem się przekonać.
Sam musisz ocenić ryzyko.
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata