Midazolam - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Leki, GABA

Posty: 466 Strona 47 z 47
Rejestracja: 2018
  • 134 / 6 / 0


Do premedykacji przed zaiegiem nada sie 7,5 mg, czy wziąć sobie w nocy cichaczem jeszcze powiedzmy pół tabletki tej 7,5 (recke ząłatwię) i potem te ich 7,5? Czy ząłatwię się na wieki wieków?
jak mi kiedyś dali estazolam to na sali operacyjnej gadałam sobie z anestezjologiem , chć mówił "powinna pani spać"...... Czy to jest mocniejsze od estazolamu (którego mogę zjeśc 2-3 i śpię tak na luzie).
Rejestracja: 2010
  • 553 / 33 / 18


Dla mnie mocniejsze i dużo bardziej amnezyjne.

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

5 lat legalnej marihuany w stanie Waszyngton – krótkie podsumowanie

Stan Waszyngton uruchomił sprzedaż marihuany rekreacyjnej 8 lipca 2014, tuż po stanie Kolorado, co czyni go jednym z pionierów legalizacji w USA.
Rejestracja: 2018
  • 134 / 6 / 0


Więc módlcie się za mnie w wtorek, o 6;00 mam się stawić i jadę jako pierwsza na rekonstrukcję więzadła . Odstawiłam wszystko co się dało, został tylko zolpidem, ale lekarka wie. Oby mnie tylko nie cofali bo CRP miałam podniesione ale lekarz mówi że MOŻE od kontuzji zapalenie w kolanku , oby to było to a nie żebym wracała do domu z krk z kolejnym terminem. Doktor anestezjolog mówiła, że nawet jak mega będe mieć stres i zero spania to mogę zolpidem wziąć 1 na noc i nie będzie interakcji.

---------------

O Boże drogi .... co to za ból. Nie wiem czy się znęcają nade mną czy jak ch... mówiłam ze biorę buprenorfine , a oni po op dają mi ketonal. A na sali słyszałam jakiś oksykodon operacyjnej i spanko. Intubacja. I nic nie wiem. Ze sobie z domu nie wzięłam tabletki ... a pikawa mówi ze lekarz zalecił 1x tramal w kropli a potem ketonal co 12 godzin a w razie bólu paracetamol. Ja pierdole.

---------------

A ja trochę sobie ponarzekam tu wam dziś bo spać nie mogę. A zolpi nie pozwolili brac. Dali mi relanium ale ani rusz. I przyszedł lekarz - czy naprawdę tak boli i widział jak rycze. Nic nie mogłam powiedzieć. Zreszta i tak gadać nie mogę po tej intubacji. Coś zalecił ale właśnie na korytarzu pikawie i mówił żeby obserwować mnie czy wszystko ok. Czy np mógł zlecić morfinę ? Bo ból minął w znacznym stopniu. Rwie i piecze ale tk nie tak jakby ktoś wiertarka kręcił. Zastrzyk był w ramie. Tam tez się podaje ? ( heparyna nie była to bo dostałam wcześniej w bęben ) a ten cały midazolam tez nie działał. Dostałam 40 min przed zjazdem go i mogłam se śmiało nawet iść piechota. Wszystko wiem co anestezjolog pytał, mówił itd. Odpowiadałam z sensem wszystko wiem. Albo za mało albo znowu moje uzależnienie od zolpi to spowodowało. Potem maseczka na mordę pare razy pooddychać (niby samym tlenem ) , rurka i spanie. Coś w międzyczasie mówił ze trzeba było dać głębsza narkozę bo miało być znieczulenie lekkie jakaś rurka do gardła tylko a intubowali bo bałagan był za duży i op z godziny przeciagla na prawie 3. Poprzesuwali pacjentów , masakra. Ale może teraz ju wreszcie będę chodzić ?
A właśnie... dali mi tez na dole blokadę jakaś w nerw udowy czy tak jakoś. To przeciwbólowo ? Bo teraz bym się posrala ? Lekarz mówi ze lepsze op kolan z znieczuleniem w plecy bo potem pare godzin się nogi nie czuje a po narkozie od razu wraca wszystko i ból przeokropny miałam już na sali wybudzeń. Ale i tak op trwała za długo wiec i tak w miedzyczasie zdecydowaliby o narkozie. Amen.
Midazolam - nie podziałał, wybudziłas się wyspana, nie śpię , nie jem. Robiona lakotka , chrząstka, wiazadlo i usuwane zrosty. Będę żyć ? W domu zaraz wale bupre choć przez 2-3 dni.
A ten oksykodon to do uśpienia czy na ból ? Bo usłyszałam to od anestezjologa nie wiem czy przed czy po ...

Scalono. taurinnn
Rejestracja: 2017
  • 44 / 2 / 0


09 lipca 2019kasiulka8555 pisze:
Do premedykacji przed zaiegiem nada sie 7,5 mg, czy wziąć sobie w nocy cichaczem jeszcze powiedzmy pół tabletki tej 7,5 (recke ząłatwię) i potem te ich 7,5? Czy ząłatwię się na wieki wieków?
jak mi kiedyś dali estazolam to na sali operacyjnej gadałam sobie z anestezjologiem , chć mówił "powinna pani spać"...... Czy to jest mocniejsze od estazolamu (którego mogę zjeśc 2-3 i śpię tak na luzie).
To jest 10x mocniejsze od estazolamu. Zarzucam po jezyk np 2x 7,5. Nastepnie klade sie na wyrku i jak odrazu niepowyłaczam tv i swiatla to budze sie nad ranem i dopiero wtedy gasze bo nie wiem nawet kiedy odplynalem.
Rejestracja: 2010
  • 553 / 33 / 18


Ma moc midas. Przed operacją wstrzyknęli mi go i ma ZAJEBISTE wejście. Ale krótko trwa peak.
Rejestracja: 2018
  • 134 / 6 / 0


Wiec ja jestem dziwna. Ja dostałam 40 min przed zjazdem na sale op i wszystko wiem. Dopiero jak już coś dali do żyły i maskę na ryj to wtedy usnęłam. Lekarz mówi ze jak cyborg. Pewnie wychodzi moje uzależnienie od zolpi..
Posty: 466 Strona 47 z 47
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości