Metylofenidat

Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.

Moderator: Stymulanty

Posty: 1263 Strona 125 z 127
Rejestracja: 2018
  • 1527 / 246 / 154


@TTomasz Nie do końca się zgodzę, moim zdaniem odpowiednio przerobiony wciągany do nosa MPH może się opłacać (zwłaszcza pod względem ,,czystości” - temat jest pewny), poza tym dobrze stymuluje do pracy i nie wsiada na serce aż tak, jak inne stimy. W dodatku przerabiając tabletki/ kapsułki MPH lepiej kontrolujesz dawkę.
Rejestracja: 2010
  • 250 / 63 / 0


Orientujecie się może czy jest jakaś różnica w stopniu przyswojenia MPH o natychmiastowym uwalnianiu (Medikinet) w zależności od tego, czy przyjmujemy go pod język, czy też standardowo - połykając tabletkę?

Zdaję sobie sprawę, że przyjęty pod językiem wchłania się na pewno szybciej. Pytanie tylko, ile % z niego się sumarycznie przyjmie, a ile zmarnuje w zależności od drogi podania.

Gdzie jesteśmy po dziesięciu latach wojowania z narkotykami?

ONZ powoli orientuje się, że „świat wolny od narkotyków” nie istnieje. Chciałoby się to skomentować słowami: dlaczego tak późno? Ale to w zasadzie wiemy.

Poznajcie dobrego szeryfa ze Świnoujścia. Sam spędził 12 lat w więzieniu, teraz ratuje ludzi ulicy

Jako dobry szeryf, który patroluje Świnoujście w poszukiwaniu potrzebujących. Wcześniej jednak sam spędził 12 lat w więzieniu, a dodatkowo, przez uzależnienia, trafiał na oddziały zamknięte szpitali psychiatrycznych.
Rejestracja: 2018
  • 265 / 20 / 0


@taurinnn , ja nie mówię że MPH nie ma sensu tylko konkretnie wciąganie go. Bo tak to to jest super stymulant, bardzo lubię, delikatny a skuteczny.
Ale ma bardzo dobrą przyswajalność PO i wciąganie go nie daje właściwie nic dodatkowo, tylko intensywniejsze działanie, gorsze do pracy. A przynajmniej dla mnie jest trochę za słaby rozrywkowo niezależnie od drogi podania, ze względu na sam mechanizm działania.
Rejestracja: 2010
  • 250 / 63 / 0


Też potwierdzam, że zbyt intensywne działanie MPH często przekłada się na pogorszenie wydajności związanej z pracą czy nauką. Kluczem jest właściwy dobór dawki - znalezienie tego punktu równowagi, gdzie stymulacja jest wystarczająca, aby poprawić funkcje kognitywne i motywację, ale nie nazbyt nadmierna, aby nie wprowadzać odczuwalnego pobudzenia fizycznego, które w konsekwencji (przynajmniej w moim przypadku) pomniejsza zdolności koncentracji i utrudnia utrzymanie stabilnego poziomu motywacji. Moja obserwacja jest taka, że im więcej czuć noradrenaliny, tym gorsza jest koncentracja i ogólne samopoczucie. Taki stan to już się nadaje co najwyżej do sprzątania mieszkania czy jakiejś pracy fizycznej. Czujesz, że masz wewnątrz dużo energii, ale jednocześnie nie wiesz za co masz się zabrać, myśli skaczą z wątku na wątek, wzmagają się myśli obsesyjne/perfekcjonistyczne, zachowania kompulsywne.

Wbrew pozorom ten dobór dawki nie jest prosty i cały czas mam z tym trochę problem, ponieważ MPH też jest substancją kapryśną i może każdego dnia działać trochę inaczej. Ważne też jest umiejętne dobieranie dawek innych stymulantów/nootropów (o ile stosujemy), zwłaszcza jeśli chodzi o kofeinę. U mnie większa dawka kofeiny łączona z MPH daje owszem, bardzo przyjemny efekt, ale krótkoterminowy i szybciej dochodzi do zamuły, spadku energii.

Aby być naprawdę dobrze skupionym na pracy i jednocześnie spokojnym, z klarownym umysłem, to najlepiej sprawdzają się niewielkie dawki MPH (w moim przypadku jednorazowo 5-10 mg). Obecnie staram się stosować niewielkie dawki MPH w synergii z niedużymi dawkami kofeiny. Niewielkie dawki stymulantów mają też to do siebie, że mogą paradoksalnie uwrażliwiać receptory dopaminowe, chociaż podejrzewam, że musiałyby to być dawki jeszcze niższe niż najmniejsze standardowo dostępne porcje (5 mg) - zastrzeżenie jest jednak takie, że może to być ryzykowne i niebezpieczne, prowadzące do nadmiernego uwrażliwienia receptorów i w konsekwencji wywołania chociażby paranoi.
Rejestracja: 2018
  • 281 / 26 / 0


5mg działa u mnie najlepiej, dorzutki co 2 godziny.
Rejestracja: 2018
  • 281 / 26 / 0


A z wersji CR też można wyciągnąć metylofenidat zostawiając tę grę na noc w szklance wody?
Rejestracja: 2018
  • 17 / 2 / 0


Czy ktoś stosował Concerte 18mg+36mg? Wcześniej istniała Concerta 54mg, teraz takiej brak. Mam jeszcze pytanie odnoście porównania dawki Medikinetu ir do Concerty, czy 1 mg Medikinetu to 1 mg Concerty, a może czuć to inaczej? I ostatnia sprawa, czy bywa że lekarz przypisuje te obydwa leki jednocześnie? Mam dosyć niestabilną pracę i aktywność w ciągu dnia i aktywność w ciągu dnia, bywa że pracuję po 7 godzin, bywa że po 14, czasem muszę odesłać. Do tej pory pół roku brałem tylko zwykły Medikinet, ale czasem męczy branie po 5 razy dziennie.
Rejestracja: 2019
  • 95 / 9 / 0


11 marca 2019taurinnn pisze:
@TTomasz Nie do końca się zgodzę, moim zdaniem odpowiednio przerobiony wciągany do nosa MPH może się opłacać (zwłaszcza pod względem ,,czystości” - temat jest pewny), poza tym dobrze stymuluje do pracy i nie wsiada na serce aż tak, jak inne stimy. W dodatku przerabiając tabletki/ kapsułki MPH lepiej kontrolujesz dawkę.
Mam spore doświadczenie z MPH i jako stim rekreacjny słabo się sprawdza w porównaniu z AMP, kokainą czy chodź by hexenem.
Rejestracja: 2019
  • 5 / / 0


metylofenidat jest dobry,lecz nie w ciagach,nie dla fazy .Tylko leczniczo w dawkach do 36mg .Raz na tydzien optymalizuje poziomy odpaminy elegancko .Czystosc mysli,klarownosc,znikaja natrectwa myslowe .
Rejestracja: 2018
  • 2 / / 0


czy metylofenidat może powodować depresje? kiedyś brałem i pomagał, zwykle małe dawki, brałem paczke, miesiąc lub więcej przerwy i znów było ok.

teraz wezmę znów tabletkę 10mg i mam po prostu doła
Posty: 1263 Strona 125 z 127
Wróć do „Morfoliny, piperydyny”
Na czacie siedzi 73 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości