Metamfetamina vs. Amfetamina - Porównanie substancji

Dział poświęcony najprostszym pochodnym amfetaminy, oraz niej samej. To grupa stymulantów - oddziałują na układ katecholaminowy.
Więcej informacji: Amfetaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 251 Strona 2 z 26

 

Rejestracja: 2009
  • 58 / / 0

Orlan właśnie zapomniałem o Adipexie, nie jestem chemikiem więc pytam czy coś da utlenianie Fenterminy manganem w kwaśnym środowisku czy jest to zbędny zabieg???tzn. nic nie da i nic nie wzmocni??? Troche offtopowe ale jak już jesteśmy przy Adipexie czy da się go jakoś przerobić aby działał mocniej a nie jak sam adipex ? A co do siarczanu i chlorowodorku meth to wyjaśnia dwojakie działanie tej substancji że po prostu czasem aż się "lewituję" gdy np. biorąc z innego źródła z teorii bardziej rzetelnego i czystego jest słabiej właśnie bez tego kopa. Już wszystko jasne tzn. że w Portland mają siarczan :D pozdrawiam

 

Rejestracja: 2007
  • 470 / 7 / 0

Z adipexu raczej nic sie nie da zrobić utleniając. Ale pamietajmy ze Chemia organiczna to raczej sztuka niz nauka i tu wszytsko jest możliwe o ile sie nie łamie pierwszej, drugiej i trzeciej zasady termodynamiki.

Siarczan meth wogole nie krystalizuje jest taki jak miód wiec to raczje nie był siarczan.
to raczej nie to. mysle, iż w zaleznosci od metody wychodzi albo czysta meth albo zanieczyszczona pochodnymi azyrydyny które sa prawdopodobnie wielokrotnie od niej mocniejsze.

[img]
http://img21.imageshack.us/img21/6135/azirydyny.png[/img]

Na schemacie przedstawiłem cis i trans 2,N-dimetylo-3-fenyloazirydynę oraz podobne struktóry cis i trans dimetyloaminorexu zwiazku silniejszego od methamfetaminy. Widac podobieństwo.Z badań wynika ze czym mniejszy pierśćień zawierający zazot tym silniejsze działanie stymulujące. NIestety azirydyny (przedstawione na rysunku) nie zostały jeszcze opisane ale przypuszczam że mogą być one potworami jeśli chodzi o działanie stymulujace.

Struktury te mogą tez tłumaczy różnice w działaniu meth otrzymywanych róznymi metodami z efedryny ora pseudoefedryny. Teoretycznie meth powinna zawsze wychodzić taka sam ale tak nie jest. Ze schematu widać, iż z pseudoefedryny bedzie jako zanieczyszczenie powstawać cis-2,N-dimetylo-3-fenyloazirydyna a z efedryny odmiana trans prawdopodobnie te dwa izomery rownież róznia sie w działaniu oraz trwałości. W analogi do dimetyloaminoreksów odmiany trans dzialąją silniej wiec meth robiona metoda HI/P z efedryny powinna działac silniej ze wzgledu na wieksza zawartość odmiany trans która z reszta powinna łatwiej powstawać od cis. Zanjduje to potwierdzenie eksperymentalne efedryna łatwiej ulega reakcji HI/P niż pseudoefedryna.

Kolejna poszlaką która wskazuje na zawartośc toksycznych azyrydun w ulicznej meth co jest przyczyna różnego jej działania, jest to iż zwiazki o sztywnych strukturach dość łatwo twożą duze kryształy w pzreciwieństwie do ich izomerów o podobnej masie czasteczkowej z wieksza ilościa stopni swobody. Tak więc pochodne azirydyny powinny znacznie latwiej krystalizować niż pochodne methamfetaminy. Sam proces krystalizacji moze paradoksalnie powodować znaczne zwiekszenie stezenia toksycznych azirydyn !


Dodam zeby była jasnośc to co napisałem o azirydynach to moje hipotezy nie poparte experymentem.

Zanieczyszczenia w narkotykach jak pokazuje historia heroiny i innych prawie zawsze są bardziej toksyczne od samego narkotyku! Osoby bioroce czysta heroine dorzywaja sędziwego wieku natomiast biorace kompot wyniszczaja sie w ciągu kilku lat. Jest na ten temat nawet praca doktorska (dot. zanieczyszczen w polskim kompocie). Niektóre efekty psychotropowe jak np słynny KOP nie pochodza od heroiny tylko od resztek kwasu octowego powstajacego po acetylacji bezwodnikiem octowym. CZysta heroina podobnie jak chlorowodorek amfetaminy czy chlorowodorek metamfetaminy nia ma zadnego KOPA. CZyste substancje daja znacznie mniej efektów awersyjnych na zejsciu i znacznie silniejsze euforia niz ich odpowiedniki uliczne.

Właściwie gdy efekty awersyjne zanzcyszczeń w brudnych narkotykach zaczynaja sie równoważyć z nagradzajacymy ludzie czesto przestaja je brać. Ma to też pewne pozytywne aspekty mamy wtedy słynne spontaniczne wyleczenia tyle bral i nagle sam przestał... Mysle ze można by ten efekt wykozystać w terapii ale to juz inna historia .
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2009 przez Kamasutener, łącznie zmieniany 2 razy.

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 47 / / 0

Bardzo ciekawe Orlan,

Chcialbym dodac, ze azyridyny powstaja rowniez przy syntezie zwykłej amfetaminy za pośrednictwem fenylonitropropenu.
Patrz:
http://www.erowid.org/archive/rhodium/c ... ties3.html

Ciekawe kiedy komercjaliści z dopalacze.com wpadną na pomysł aby sprzedawać azyridyny jako legalne substytuty amfetamin.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2009 przez ChryzantemyDMT, łącznie zmieniany 2 razy.

 

Rejestracja: 2009
  • 250 / 1 / 0

z mojego doswiadczenia ,jak narazia na amph sie nie zawiodlem zawsze euforyzowala na -4-8 h , pozniej jak wiadomo stymulaacja ;/.Stwierdzam im lepszy amph tym gorszy %-D , jesli meth jest 2 razy lepszy , 2 razy wieksze zejscie , to targne sioe na wypowiedz ,ze to szatan w postaci stalej. Co by bylo z czlowiekiem po 2 miesiacach plyniecia z meth?koniec ze sloneczym przyplywiem energi to jest qrewskie minimum :{

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 33 / / 0

Metamfetamina daje większego "kopa umysłowego", większą euforię, chęć do działania, porobienia czegoś. Raczej ciężko by się było na metamfetaminie uczyć, zakuwać całą noc. Do takich właśnie spraw lepsza jest amfetamina, bo człowieka aż tak nie nosi. Jest w stanie się skupić na amfetaminie na jednej rzeczy i ją wykonywać.

No i metamfetamina działa trochę dłużej.

 

Rejestracja: 2007
  • 470 / 7 / 0

zauwarzylem ze keton na rynku jest falszowany acetopfenonem oraz benzylidenoacetonem ostatnio ktos kogo dobzre znbam zrobil czysty keton i czysta amfe naprawde amfa dobrze dziela eufotycznie i wg mnie silnie pobudza fizycznei niz meth
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2009 przez Kamasutener, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2007
  • 1444 / 2 / 0

Meth na pewno duzo bardziej rozkojarza, ale ale jakos tak jest ze w krajach gdzie nie ma alternatyw ludzie wlasnie zazywaja ja do pracy, nauki itp, uzyskujac w zyciu duze rezulalty , przynajmniej na poczatku.

Wszystkie psychozy po amf/meth biora sie wg mnie glownie z niewyspania. Kilka dni nie spisz i tez zaczynaja sie schizy, tutaj dochodzi jeszcze rozsynchronizowanie mozgu. Wszystko przez to ze ludzie nie dbaja o zachowanie rytmu dzien-noc, mogliby uzywajac lekow nasennych!

Epidemia meth wystepuje głownie USA, Australia, Czechy, Tajlandia (i chyba niektore inne kraje poludniowej Azji jak Filipiny), mozliwe ze RPA tez. W Uk czy Holandii meta wystepuje jednak rzadko stosunkowo. Wiekszosc W Europie meta jest napietnowana, przez doniesienia z USA. W PL to legenda, kraza o niej mity, malo kto ja zna. Tu wiedza tylko o mecie najczescie ze jest zolta :nuts: %-D , jest mega syfem i daje mega zwaly. Nieiwiele osob tez sie nia interesuje z powodu watpliwego popytu.

Wiekszosc dostepnej na swiecie meth to przypuszczalnie izomer +, gdyz najczęściej robiona jest z efedryny i pseudoefedryny z aptek lub kupowanej z przemytu. W Czechach swój rodowod meth zawdziecza temu, ze w byłej Czechosłowacji istniała fabryka pseudoefedryny, Pracownicy wynosili ja masowo i produkowali meth metodą HI/P. Fabryke zamknęli, ale meth zapuściła w Czechach głębokie korzenie i raczej już ich nie wypuści. Meth w Holandii przypuszczam to racemat, gdyz Holandia slynie z produkcji mdma, a meth prawdopodobnie wydziela się jako produkt uboczny (nie jest pewien to tylko hipoteza moja!) , wiec raczej nie jest to izomer +. W Azji epidemia wynika z łatwej dostep. Efedryny (tam cpuny meth SA strasznie tepieni, obawiac się musza o zycie) , w Australii – ze skutecznego ograniczenia dopływu kokainy i heroiny i drastycznego wzrostu ich cen. Każdy cpun przechodzi tam na meth (jak się nie myle to w Australi kiedys rządziła amf, pochodzaca nie raz od polskich gangsterow). USA- oni mieli zawsze skłonność do maks. kalibrów :D Poza tym internet zrobil swoje i za jego pomoca przepisy rozeszly się na USA. W USA w Polowie wieku XX amf i meth były dostępne legalnie jako suplementy diety na odchudzanie i podawano je na wiele schorzen. Sa plotki ze praktycznie na kazde jesdno schorzenie lubieli podawac amfetamine :D Cpuny koki i heroiny przeszli na meth. Wladze widzac co się dzieje, zdelegalizowaly te srodki. Gang motocyklistow z Kalifornii zaczal produkowac meth racemiczna z BMK i wtedy nikt poza nimi nie miał dostępu do tego rynku. Gang w koncu rozbito a DEA utworzyla liste prekursorow, delegalizując BMK i metyloamine. Po pewnym czasie jacys studenci znaleźli przepisy na redukcje efedryny Hi/P oraz Nh3/Li. I tak meth się rozprzestrzenila na prawie cale USA. Po dużych restrykcjach na prekursory, dzis meth do USA idzie prawdopodnie jak kokaina z meksyku w wiekszej czesci.

Amfetaminy maja ciekawy rodowod na calym swiecie. Meth używał Hitler (przez ost 2 lata zycia) i jego wojska na froncie, kamikadze w czasie II WŚ (w Japoni meth wynaleziono). W USA piloci uzywali amf. Dzis Amf+- i amf+ uzywa się tam często przy leczeniu adhd , otyłości, narkolepsji, itp. (ponoc nie jest tak trudno recke dostac) , z reszta meth czasem tez.

Tudno powiedziec czemu Pruszkow czy Wołomin w czasach gdy rozwijal interes i przywozili od ruskich BMK masowo, nie zdecydowal się na meth majac do dyspozycji nieraz profesjonalne laby i dobrych chemikow. Ich zyski mogly być wtedy min 10x wieksze. Czyżby poszli zwyczajnie na łatwizne?

nienaturalnie dlugie dzialanie metamfetaminy niszczy neurony dopaminowe których jest tylko 0.5 miliona w Jądrze Półleżącym (Nucleuc Acumbens) w przeciwieństwie do amfetaminy wywołując trwałą ahedonię a nawet chorobe parkinsona.
Jako dowod - ponad 90% uzaleznionych po odwyku wraca do nalogu. Objawy odstawienne trwaja chyba najdluzej sposrod wszystkich narkotykow, zmiany w mozgu chyba tez sa najbardziej trwale i rozlegle.@Orlan
Ciekawi mnie odzialywanie racematu meth na serce i dzialanie euforyczne w porównaniu do Meth+ czy amf racematu. Czy rzeczywiście jest tak bardzo nie wielka roznica pomiecy racematami amf i meth? Amf stosunkowo mocno i tak na serce siada i to mnie naprawde przeraza czasem jak bardzo. Izomer- najbardziej szkodzi zdrowiu, do tego nasila lęki. Ciekawe jak to jest z racematem meth – nie wyobrażam jak mocno musi jebacy serducho i jakie ryzyko jest zawalu/wylewu przy tym…. Czy przesadzam?
nagomadzjace sie metabolity p-metoksy amfetamina
Czy napewno? Czy aby nie jest to parahydroksy-amf? Ponoc Shulgin obalil teorie o metabolizowaniu do PMA. Wiesz cos o tym?
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2009 przez moloch, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2007
  • 470 / 7 / 0

bede nidlugo to testowal to napisze o roznicach
Rejestracja: 2009
  • 17 / 1 / 0

Zwykle nie mam zastrzeżeń do dilla który mi załatwia speeda, ale ten ostatni był jakiś dziwny, kumpel mówi, że to mógł być meth. Skutki zażycia się zgadzają ale chciałbym jeszcze potwierdzenia ;p
http://img130.imageshack.us/img130/2080/zdjcie019t.jpg
wyglądało to tak

PS. Czy speed dzieli tolerancje z meth?

 

Rejestracja: 2007
  • 5302 / 64 / 0

Tak, zachodzi tolerancja krzyżowa. Nie zadawaj tego samego pytania [chuj, że nieco zmienionego ;] ] w dwóch miejscach na forumie. Zrobię zdjęcie jakiegoś proszku. Jak rozpoznasz czy to saletra, cukier puder czy amfetamina z kłodzkiego rynku [a) nieopodal straży miejskiej; b) nad jedną z aptek; c) niedaleko mojej byłej kuratorki]?
Posty: 251 Strona 2 z 26
Wróć do „Amfetaminy”
Na czacie siedzi 388 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości