Memantyna (Biomentin, Memabix, Polmatine) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 367 / 42 / 0

Memantyna nie poprawia zdolności poznawczych działa neuroprotekcyjnie ale na początku brania pogarsza zdolności kognitywne poprzez antagonizm rec. nikotynowych. Chociaż ma kilka pozytywnych cech mn. agonizm rec. dopaminowych, agonizm sigmy. Trwają badania nad zastosowaniem antagonistów NMDA na razie niewiele wiadomo. IMO ciekawy lek ale na pewno nie nootrop ani zamiennik ketaminy (nie liczcie na k-hole) jej zastosowanie widze w zmniejszaniu tolerki na inne dragi I ewentualnie jako potencjalizacje działania antydepresantów choć co do tego ostatniego to jestem sceptycznie nastawiony.
Użytkownik nieaktywny
  • 208 / 12 / 0

hash Oil pytanie do Ciebie.

Jak oceniasz połączenie memantny z donepezilem?

I jaki lek/substancja noradrenergiczna według Ciebie najlepiej skomponuje się z memantyną? Obecnie jestem w stanie zamroczoności neuroleptycznej (olanzapina, kwetiapina-chodzi o sen) i celem jest aktywizacja

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Raper zamordował człowieka na ulicy. Tłumaczył, że słyszał głos diabła

Tłumaczył, że przyczyną zbrodni był jego satanizm i uzależnienie od narkotyków.
  • 622 / 110 / 0

@drapok
Użyj następnym razem funkcji mention. Gdybym nie miał powiedomień o nowych wiadomościach z tego działu, to bym nie wiedział, że do mnie się zwracałeś.

Do memantyny dobrze jest dodać jakiś recetam i cholinergik. Donepezil będzie jak najbardziej ok. Ja bym jeszcze dołożył małą część plastra z nikotyną i betahistynę, żeby zapobiec zamuleniu przez agonizm H3.

Jeśli chodzi o neuroleptyki to zmieniłbym stanowczo metody na zaśnięcie.
  • 4912 / 673 / 0

22 lutego 2019drapok pisze:
hash Oil pytanie do Ciebie.

Jak oceniasz połączenie memantny z donepezilem?

I jaki lek/substancja noradrenergiczna według Ciebie najlepiej skomponuje się z memantyną? Obecnie jestem w stanie zamroczoności neuroleptycznej (olanzapina, kwetiapina-chodzi o sen) i celem jest aktywizacja
Zacznij od phenylpiracetamu.
Użytkownik nieaktywny
  • 208 / 12 / 0

23 lutego 2019Hash_Oil pisze:
@drapok
Użyj następnym razem funkcji mention. Gdybym nie miał powiedomień o nowych wiadomościach z tego działu, to bym nie wiedział, że do mnie się zwracałeś.

Do memantyny dobrze jest dodać jakiś recetam i cholinergik. Donepezil będzie jak najbardziej ok. Ja bym jeszcze dołożył małą część plastra z nikotyną i betahistynę, żeby zapobiec zamuleniu przez agonizm H3.

Jeśli chodzi o neuroleptyki to zmieniłbym stanowczo metody na zaśnięcie.
Wiem, że neuroleptyki to zło, ale tak prosta czynność jak sen jest dla mnie za trudna, agonizm h3 z memantyny?
  • 4912 / 673 / 0

*antagonizm h3
Użytkownik nieaktywny
  • 208 / 12 / 0

Antagonizm 5-ht3, a co do histaminy tu w różnych miejscach różnie piszą-raz, że memantyna jest histaminergiczna, w innych, że zmniejsza histamine
  • 622 / 110 / 0

Memantyna aktywuje H3 zmniejszając poziom histaminy i innych neuroprzekaźników.
Użytkownik nieaktywny
  • 208 / 12 / 0

@@hash _Oil

ciekawą właściwością memantyny jest antagonizm 5-ht3, obecny również w wortioksetynie

mam do Ciebie pytanie, która funkcja memantyny pogłębiać może problem ze snem ?
Użytkownik nieaktywny
  • 208 / 12 / 0

nie ma @hash Oila, który nie poleca neuroleptyków na sen

co zrobiłem

zmiksowałem memantyne z kwetiapiną

pamięci mi wcale nie poprawia ta memantyna, ale obniża tolerancje na kwetiapine i mogę uśpić się (jak chce), bo codziennie tego nie robie mniejszą dawką kwetiapiny

i przy takim miksie znacznie mniej razy muszę wstawać w nocy na sikanie
k..wa gdzie jest przyczyna tego blokada kanałów wapniowych??
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata