Medyczna Marihuana w Polsce - Wątek Ogólny

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Posty: 896 Strona 5 z 90
Rejestracja: 2018
  • 2832 / 1141 / 1

Dzisiaj uzyskałem receptę na 15gr red nr2. Wykupiłem i przymierzam się do testowania. Wygląd samych topów piękny. Zapach wspaniały. Zero zapachu chemii i pozostałości po moczeniu w rożnych gównach. cena 67 zł za gram możliwa do zaakceptowania (ze względu na brak odpowiedzialności karnej za posiadanie). Dostępność od ręki. Nie musiałem nawet zamawiać. Chcecie zdjęcia jak wygląda w środku?
Rejestracja: 2010
  • 3101 / 196 / 0

>brak odpowiedzialnosci karnej za posiadanie
Wlasnie ciekawe jak to wyglada w przypadku kontroli np na ulicy, lub kontroli drogowej. Czy posiadajac recepte i pojemnik mozna go sobie napelnic wlasnym suszem i chodzic po miescie? Czy w razie kontroli drogowej, gdy jestem pacjentem i uzylem swojego lekarstwa dzien przed, to czy pozytywny wynik w tescie narkotykowym oznacza utrate prawa jazdy i postepowanie karne?
Jest duzo niewyjasnionych kwestii. Uwazam ze polskie prawo jeszcze nieprzygotowane.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Śmierdząca sprawa: Marihuana ukryta w pryzmie obornika

19-letni mieszkaniec gminy Adamów (woj. lubelskie, pow. łukowski), wpadł na bardzo oryginalny pomysł. Posiadane przez siebie narkotyki, przeznaczone do dalszej dystrybucji, ukrył w pryzmie obornika, sądząc, że w ten sposób uniknie ich wykrycia przez policję.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 114 / 0

13 marca 2019FajnieJest pisze:
czy pozytywny wynik w tescie narkotykowym oznacza utrate prawa jazdy i postepowanie karne?
A dlaczego by miał nieoznaczać? Jest to lek z grupy substancji narkotycznych, czyli sprawa wygląda analogicznie jak w przypadku prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem innych substancji.
Co do chodzenia po ulicy, podejrzewam że może się skończyć wizytą na komisariacie, ale po weryfikacji legalności - poza stratą czasu - nic nie powinno się złego wydarzyć, to w końcu lek nabyty w pełni legalnie.


Z drugiej strony...po wypaleniu apteczniaka, można sobie chodzić z tematem z ulicy i w razie czego, był na receptę? Przecież nie sprawdzą, co to za temat a jak dawkowanie wygąda na 0,03g, to takie 10 g teoretycznie daje długi czas na nadużywanie prawa.

@DexPL powrzucaj te foty.
Rejestracja: 2018
  • 493 / 56 / 0

można to palić pod komendą? czekam na wysyp filmikow na yt pod tytulem: "Trolujemy policje legalnym ziolem" xD

no pokaż foty i opisz fazę ^^
Rejestracja: 2018
  • 161 / 64 / 0

Można palić pod komendą legalny susz cbd z allegro, który wygląda i pachnie identycznie jak nielegalny i kosztuje połowę tego co apteczny, a jakoś nie ma wysypu filmików na yt z trolowania policji. Nie uważasz że to jest po prostu głupie i dziecinne? Nawet za taki legalny susz można mieć nieprzyjemności, już nie mówiąc o takim który na testerze pokaże wysoką zawartość THC. Policjant nie musi wiedzieć że to co masz jest legalne, a jak się zorientuje że go "trolujesz", to znajdzie powód żeby Cię ujebać za coś innego niż trafka. Słyszałem o przypadku jak wpadli komuś do domu w sprawie dragów, nic nie znaleźli to przejrzeli komputer i za pirackie filmy i gry gość miał wcale nie mniejsze problemy niż by miał za parę gramów zioła. Poza tym najzwyczajniej w świecie, umówmy się - ktoś kto chodzi po ulicy z jointem, raczej napewno nie jest pacjentem medycznym, nie w tym kraju :)

No i reprezentujecie Panowie podstawowy błąd myślowy. Medyczna marihuana między innymi tym się różni od ulicznej, że palenie jej jest najmniej odpowiednim sposobem użycia. Po pierwsze nie po to uprawia się konopie z zachowaniem wysokich standardów, żeby później wprowadzać do organizmu substancje smoliste i cały syf który jest zawarty w dymie. To ma być lek i chcesz go przyjmować w zdrowy sposób. Po drugie paląc nie da się odmierzyć odpowiedniej dawki, a już napewno nie da się efektywnie przyjąć wszystkich kannabinoidów zawartych w ilości 0.03g. Zakładając że zioło ma 19% THC, to w ilości 0.03g jest ok. 6mg THC. Podczas spalania grubo ponad połowa THC zostaje zniszczona pod wpływem wysokiej temperatury i zamiast 6mg do organizmu trafia ok. 2mg THC. Sam paliłem dwadzieścia lat, ale teraz mając wiedzę jak to działa i poznając działanie czystego THC, uważam że palenie jest po prostu głupie. Jest to, pomijając aspekty zdrowotne, zwyczajne marnowanie materiału, a zwłaszcza w sytuacji gdy za gram płaci się takie pieniądze.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 114 / 0

Trzeba by było być głupkiem, żeby się wychylać i prowokować policję. Po co dawać im pożywkę.
Sam bym nigdy w życiu nie zapłacił za trawsko powyżej 60 zł - to dla mnie absurd, żadna legalność tego w moim mniemaniu nie sprawia atrakcyjnym. Nie mniej, dla ludzi bez znajomości jest to jedyne wyjście.
Z tego co pokazuje ten temat, medyczne palenie wcale nie jest nieosiągalne, skoro przepisują je np. na nerwicę. Z drugiej strony trochę mnie to dziwi, ponieważ nerwica z ziołem chyba w parze nie idą? Podobno trawa to ćpanie i paraliżuje terapię antydepresantami. A nie sądzę, że jak ktoś dostaje trawę na nerwicę, nie potrzebuje już żadnych innych leków. To jak to jest w końcu- można palić zioło, będąc na lekach?
Rejestracja: 2018
  • 161 / 64 / 0

Ile ludzi, tyle opinii. Według mnie nerwica jak najbardziej może być leczona ziołem, a nawet jest możliwe zrezygnowanie z leków i pozostanie przy samych konopiach. Niby dlaczego koncerny medyczne tak się obawiają szerszego dostępu do marihuany? Ja kiedyś próbowałem innych leków na nerwicę i po dwóch dniach musiałem odstawić, bo dostałem biegunki która ciągnęła się prawie miesiąc. Od tamtej pory z leków biorę tylko ibuprom czasami jak mnie boli ząb. Znam też osobę która brała xanax czysto ze względów leczniczych i po trzech miesiącach zryło jej beret bardziej niż mi po kilkunastu latach palenia zioła. Oczywiście każdy jest inny i tak samo jak inne leki mogą powodować niepożądane skutki uboczne i trzeba je zmienić lub odstawić, tak samo zioło nie każdemu musi pomóc w taki sam sposób i nie każdy powinien go używać.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 114 / 0

Nie do końca się zgadzam. Pomimo, że nie palę często wiem na 100%, że zioło pogłębia stan, w jakim się znajdujemy. To jest powszechnie znany fakt. Tak więc jak może się poczuć, pod wpływem marihuany, osoba znerwicowana? Bojąca się swojego cienia?
Rejestracja: 2015
  • 900 / 79 / 0

mogę się wypowiedzieć o sobie, bo mam przepisaną medyczną mj właśnie na nerwicę.

spectrum cannabis red no 2 działa na mnie wręcz książkowo - uplifting, optimistic, strong mood elevator, energetic czasem wręcz euphoric. ogólnie optymizm. jasność, pogodność, jakbym był wysoko w wiosce w górach, świeciło słońce, mogę się zaciągnąć mocno rześkim powietrzem i czeka mnie wspaniała przygoda.

nie korzystam z żadnych innych leków, nie palę codziennie, tzn. nie waporyzuje codziennie.

ogólnie nie leczy, ale poprawia komfort życia.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 114 / 0

Aha. A jak sądzisz- pytam z ciekawości- psychiatra by to Tobie przepisał, jak byłbyś na lekach, czy nie? Od dawna palisz zioło? Uważasz, że mogło mieć wpływ na Twoją nerwicę (na to, że się pojawiła), czy nie?
Posty: 896 Strona 5 z 90
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 7 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: monmaudit i 1 gość