Marijuana - Wątek Ogólny

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Posty: 10143 Strona 904 z 1015

1.Czy lubisz jarac ?

39%
1.Cały czas.
130
16%
2.raz w tygodniu.
52
18%
3.Jaram i miksuję
60
6%
4.Nie miksuję bo to Świętokradztwo.
21
10%
5.raz w miesiącu.
33
11%
6.Jaram jak ktoś postawi.
36

Liczba głosów: 332

Rejestracja: 2014
  • 8212 / 1082 / 0

Pora ścięcia jest kluczowa dla działania (oczywiście poza genami). Trichomy (czyli to, co klepie) są w największej ilości (oczywiście) na kwiatach (czyli zbitkach kielichów z pręcikami), tzw. listkach cukrowych (przylistkach), ale też w dużo mniejszej na wiatrakach, czy nawet łodygach. Kiedy poziom THC w nich zawarty osiąga szczyt, stają się mleczne.
Tydzień różnicy pomiędzy ścięciem 2 partii materiału potrafi dostarczyć 2 dość różne profile działania. Jeśli zetniemy w optymalnym momencie (pod względem poziomu THC), dostaniemy materiał, który działa, jak producent "przewidział". 7 dni później (szczególnie u odmian szybko kwitnących) działanie będzie już dużo bardziej "kanapowe" i senne ze względu na większą ilość bursztynowych trichomów (w których THC "zdegradowało" się do CBN).

Raz z braku normalnego palenia, przyszło mi palić z kumplem wiatraki - działanie na granicy placebo, okropny smak i ból głowy. Polecam palić tylko dobry materiał : )
Rejestracja: 2014
  • 8212 / 1082 / 0

Testowałem ostatnimi dniami swoje zioło i nie spodziewałem się, że coś tak dobrego może wyjść u nas na outdoorze : )
Krzaki sezonowe gotowe w połowie września (krzyżówka Passion 1 z Early Skunk, ale powyrastały i działają właściwie jak osobne odmiany). Bardzo proste w uprawie i odporne. Polecam każdemu na początek - pewny zbiór i pewna moc (pod warunkiem spełnienia minimalnych wymagań).

29 krajów. 49 modeli dekryminalizacji narkotyków. Jedno praktyczne narzędzie internetowe

Nowe narzędzie internetowe uruchomione w tym miesiącu pokazuje, że 49 krajów i jurysdykcji na całym świecie przyjęło pewną formę dekryminalizacji za używanie i posiadanie narkotyków na własny użytek. Eksperci twierdzą, że liczba jurysdykcji zwracających się w kierunku tej opcji polityki prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących latach.

Jak alkoholizm w rodzinie wpływa na pracę twojego mózgu?

Nowe badanie pokazuje, że samo posiadanie rodzica z zaburzeniem spożywania alkoholu wpływa na to, jak twój mózg przechodzi od stanu aktywnego do spoczynkowego i odwrotnie – niezależnie od twoich nawyków związanych z piciem.
Rejestracja: 2012
  • 854 / 97 / 0

Ile rosły i ile zebrales z jednego krzaka? Gratuluję uprawy, piękne topy :)
Rejestracja: 2014
  • 8212 / 1082 / 0

P1 wyszedł z ziemi 14 czerwca, a ES 1 lipca.

Większość zebrałem z P1, bo był 4 x większy od ES. Wstawiam fotkę tego, co już jest w słoikach (od lewej 1 L, 0.7 L, 1.2 L, 0.7 L, 0.75 L). Na sznurkach mam jeszcze 6 pałek ES, a na spocie potencjalnie jeszcze 1 litrowy słoik. Przyłożyłem się do trymowania, jak mogłem najlepiej.
Zabieg powtarzałem etapami aż do uzyskania "idealnych" topów, na których jest trochę listków cukrowych, które chronią top przed zbyt szybkim wysychaniem oraz odpadaniem trichomów.

P1 jest zdecydowanie Indicowy i świetny na wieczór do filmu. Wywołuje skupienie i przyjemny relaks ciała.
ES jest nieco bardziej "hybrydowy" (z dużą przewagą Indica) - kto palił Skunk'a #1, ten wie, jak to działa. Wyszło cholernie mocne palenie (jedno i drugie właściwie).
Zapach to poezja... cytrusy, sosna i skunk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2011
  • 1803 / 250 / 0

Tak z ciekawości ile działa Twój P1? Mój oryginalny z Dutch Passion zawsze trzymał maksymalnie 30-40 minut, później bardzo szybko schodzi i trzeba dopalać.
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 545 / 45 / 0

szkoda ze indoor kosztowny jest i na niego trzeba wydac ponad pol tys
Rejestracja: 2011
  • 1803 / 250 / 0

Jeśli podliczysz koszt produkcji grama (który nie wyjdzie więcej niż 5 zł/g, zazwyczaj mniej) łatwo sobie uświadomić, że jednak nie jest to aż tak wielki koszt w porównaniu z tym ile byś wydał kupując na sztuki np. takie pół kilo zioła.
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 545 / 45 / 0

Wlasnie tez to uwzglednilem i tez to,ze moglbym sobie palic ile chce i mam to wtedy 24h.Jak tylko cos zarobie,to odrazu odkladam i powoli bede to ogarnial,zeby tez kiedys tu wrzucic zdj swojego sloika.No i wrescie bym sie przekonal jak to palic swojaka czy ciastka itp.
Ostatnio zmieniony 18 września 2019 przez Karolrdm99, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2014
  • 8212 / 1082 / 0

@UltraViolence
Całość efektów zamyka się w 2 godzinach. Potem jest tylko przyjemne odprężenie i senność.
To nie jest "czysty" P1, tylko P1 x ES - po prostu ma głównie cechy P1 (tak na pierwszy rzut oka).
Być może geny ES wpłynęły nie tylko na szybki czas dojścia, ale też na profil i długość działania.

@Karolrdm99
Mieć zapas ze swoich krzaków (szczególnie outdoor - ma w sobie coś, czego lampa nie daje) to bardzo duży komfort psychiczny.
Jak w mieście jest susza, to Ciebie ona nie dotyczy. Nie musisz ryzykować kontaktów z jakimiś kasztanami, którzy tylko czekają, by zrobić na Tobie jakiś hajs (tu przyciąć, tam oszukać). To zwykle margines społeczny i intelektualny, a zadawać się z kimś takim to jak w powiedzeniu (z kim się zadajesz...).
Inny plus to dużo wyższa jakość - szczególnie, jeśli zrobisz "jak dla siebie" (odpowiednie wypłukanie przed zbiorem, prawidłowe suszenie i curing). Do tego wybierasz sobie odmiany, które Ci pasują najbardziej i stajesz się "świadomym palaczem"; )
Po kilku dniach palenia swojego doszedłem do wniosku, że 3/4 tematu z ulicy to syf. Za pozostałą 1/4 trzeba odpowiednio więcej zapłacić.
Jakby tego było mało - nie ryzykujesz za każdym razem, jak idziesz po zioło - jeśli zachowasz dyskrecję oraz wszelkie środki ostrożności, nie ryzykujesz prawie w ogóle.

Mnie uprawa wyszła jakieś 75 zł (z ładnymi słoikami włącznie) więc koszt 1 grama jest śmiesznie niski. Miałem wprawdzie pestki za darmo od 1 użytkownika, ale nawet przy zakupie owych koszt 1 grama wzrósłby tylko o grosze. Do tego lekką ręką można po zbiorze przeznaczyć jakieś odpadki, niedorozwinięte kwiaty na masło / nalewkę / hasz. Ja zamierzam zrobić nalewkę, która położy każdego 2 kropelkami : )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2015
  • 1353 / 191 / 0

Zrobiłem wywar z makumby. Na 1 rzut poszło jakoś ponad jeden na dwie łychy masła.
Całość gotowalem w mleku do uzyskania papki, dolewajac jak bylo trzeba, ogolnie trzy razy przegotowalem. Wypiłem bez cedzenia bo szkoda marnować.
Wywar rozpoczął impuls przypominający działanie praktycznie po wypiciu, ale dopiero po 1,5h weszła konkretna faza.

Dziś drugie podejście z tematem. Ta sama droga, tylko lepiej przegotowałem.
Przysięgam wywaru nie mogę wypić, jest tak kurwa niedobry, że rozlałem sobie na trzy szklaneczki i dopiero drugą kończę (a męcze 40 minut). Jak to włoić, da sie jakoś to zmienić w smak?
Posty: 10143 Strona 904 z 1015
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 800 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: spider321 i 1 gość