Marijuana - Wątek Ogólny

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Posty: 11299 Strona 730 z 1130

1.Czy lubisz jarac ?

38%
1.Cały czas.
179
15%
2.raz w tygodniu.
72
19%
3.Jaram i miksuję
89
5%
4.Nie miksuję bo to Świętokradztwo.
24
12%
5.raz w miesiącu.
56
11%
6.Jaram jak ktoś postawi.
51

Liczba głosów: 471

Rejestracja: 2011
  • 7693 / 806 / 0

Chuj z wami co jeździcie naćpani.Naturalna selekcja, ale zważcie na pieszych których możecie potracić.
Rejestracja: 2017
  • 440 / 32 / 0

Może źle tamto zdanie sformułowałem. Chodziło mi że jechałem jako pasażer a nie kierowca. Nie jestem (chyba) aż taki pojebany aby prowadzić samochód pod wpływem nawet marii.

Odwyk w raju: uzależnieni z Zachodu wybierają detoks w Tajlandii

50 mężczyzn w czerwonych szatach z napisem “POKONANY” klęczy nad rynną przy murze otaczającym kompleks świątyń ze złotymi dachami. Podchodzi do nich świątynny zielarz i podaje każdemu gęsty brunatny płyn do wypicia, po którym zaczynają wymiotować do rynsztoka. Niektórzy słabną, inni się trzesą, jeszcze inni chodzą na czworaka. Nowy film Tarantino? Nie – tak wygląda jeden z najpopularniejszych odwyków w Azji.

Handlował dopalaczami, wpadł przez nerwowo zachowujących się klientów

Kaliscy funkcjonariusze pojawili się na jednym z osiedli i zainteresowało ich dziwne, nerwowe zachowanie dwóch osób opuszczających jedną z posesji. 48-latek i 27-latka znajdowali się w samochodzie zaparkowanym przy posesji, a chwilę wcześniej z niej wyszli.
Rejestracja: 2011
  • 2329 / 384 / 0

23 marca 2019Malinowy Chrusniak pisze:
Cytuję z tyematu o medycznej:
23 marca 2019siostrorelanium pisze:
W II połowie roku ta kanadyjska spółka wprowadzi na polski rynek odmiany z małymi ilościami THC np. 10%. No żeby za takie zioło zapłacić 650 zł, trzeba oszaleć.
I tak mi sie nasuwa pewne pytanie.
Otóż w tamtym temacie ludzie piszą, że ta polska medyczna marihuana jest w chuj mocna. Zakładam, że to nie są przypadkowi zawodnicy, tylko ludzie, którzy jednak swoje w życiu wypalili. Tymczasem ziele o mocy 19% to nie jest nic bardzo potężnego, skoro najmocniejsze odmiany sięgają 30% i więcej. W takim razie, jeśli 19% to jest bardzo mocna trawa, to ile ma to, co faktycznie lata w Polsce po ulicach?

Ja np. mam od dawna dostęp do zielska, które mi się wydaje wysokogatunkowe i nie pamiętam, kiedy ostatni raz miałem coś słabego. Ale zaczynam podejrzewać, że ono przynajmniej pod względem mocy wcale może nie być takie, jak to mówią Amerykanie, top shelf stuff.

Ktoś ma jakieś dane?
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te 30%. 19% THC to już bardzo mocne zioło. Aktualna genetyka nie pozwala na osiągnięcie 30% THC w suszu (hasz to co innego). Najmocniejsze odmiany mają maksymalnie 27% THC (np. Bruce Banner #3, którego kupuje się już klony, a nie nasiona, właśnie żeby moc była jak u rośliny matki, o którym w Polsce możesz sobie pomarzyć). Dodatkowo na samą moc nie wpływa jedynie THC, a zawartość dodatkowych kilkudziesięciu kannabinoidów w suszu, więc zioło mające 20% THC może działać zupełnie inaczej niż inna odmiana posiadająca tą samą zawartość%.
To trochę tak jak z sativami i indicami - znam wiele osób, które kopcąc sativy o zawartości 20%+ THC narzekają na to, że mogą ją palić w nieskończoność, podczas gdy po kilku buchach indici o takiej samej zawartości mają dość.
Co do drugiej części Twojego pytania, czyli tego co śmiga na ulicy; w komercyjnych uprawach, czyli takich w których najważniejszy jest plon na m2, moc jest sprawą drugorzędną. Najczęściej uprawia się indici (mniej się krzaczą, typowy upierdalator nawet przy niższej zawartości THC, mocne zbite topy, śmierdzą na kilometr = zadowolony klient).
Odmiany, które wykorzystuję się w (również polskich) komercyjnych uprawach to między innymi Big Bud (który aktualnie został wyparty przez krzyżówkę Big Bud x White Widow), różne wariacje Skunków, Critical Kush / Mass, AK47 (mimo, że teoretycznie to mostly sativa - działa jak indica ;) Takie pierwsze z brzegu, które przychodzą mi do głowy. Co do zawartości procentowej: Big Bud ma około 12% THC, BB x WW około 16%, Skunki to przedział 15 - 18%, Critical Kush to równe 20% THC, AKacz też koło 20%, przy czym każda z tych odmian jest na swój sposób mocna. W komerchach nie uprawia się różnych hejzów i innych odmian kwitnących wieki (nawet jeśli plon mają zadowalający), po prostu szkoda czasu. Pomijam oczywiście kwestie, małego komercyjnego growera, który raz na pół roku sobie wyciągnie pół kilo i jest zadowolony - tacy ludzie często uprawiają bardzo dobre oraz mocne zioło głównie dla siebie i swoich znajomych - tutaj już często długodochodzące hejzy + inne rzadziej dostępne odmiany są grane.
Jeśli miałbym uśredniać powiedziałbym, że typowe zioło z polskiej ulicy ma około 16% THC. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie wyczerpująco.
Rejestracja: 2015
  • 1467 / 222 / 0

Postęp w legalizacji marihuany i dostęp apteczny do najwyższej jakości suszu 19% THC wydaje się być coraz bardziej obiecujący. Jeszcze zobaczycie :)
Rejestracja: 2015
  • 957 / 95 / 0

Powtarzam jezdzicie i nic sie nie bojcie . drogi stoja otworem dla najaranych kierowcow! Oczywiscie warto zadbac o odpowiednie naglosnienie okulary i dobry kawalek noi mozna podrozowac
Rejestracja: 2015
  • 1467 / 222 / 0

Prędzej zaufam zjaranemu kierowcy niż pijanemu.
Rejestracja: 2011
  • 1805 / 729 / 0

A ja żadnemu...
Rejestracja: 2011
  • 7693 / 806 / 0

@LOBO87
Uważam tak samo.
Ćpałeś ? Piłeś ? - NIE JEDZ !

Zeby nie było off-topu to co teraz lata na ulicach ? Dilerzy znają odmianę ? Czy tylko mówią ``dobry skun, zajebiesz się ostro``. :liść:
Rejestracja: 2011
  • 1805 / 729 / 0

Raczej tak, chyba że bierzesz od osoby która rzuca na miasto, oni czasem wiedzą jaki staff gonią.
Rejestracja: 2018
  • 309 / 171 / 0

24 marca 2019UltraViolence pisze:
Jeśli miałbym uśredniać powiedziałbym, że typowe zioło z polskiej ulicy ma około 16% THC. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie wyczerpująco.
Tak, dużo się wyjaśniło. Dzięki.

Wczoraj się skopciłem po raz pierwszy od dwóch miesięcy (dawno takiej przerwy nie miałem). Nie pamiętam kiedy się po raz ostatni tak pięknie upaliłem. Porobiłem się jak chuj i to w tak maksymalnie pozytywny sposób jakbym miał znowu szesnaście lat. Spaliłem pół bata, obejrzałem film i po zakończeniu, półtorej godziny później, byłem jeszcze tak zbetoniony że przez dalszych trzydzieści minut gapiłem się w pusty ekran i rozkminiałem co właściwie przed chwilą obejrzałem. Zero schizów i złych myśli.
Posty: 11299 Strona 730 z 1130
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 1329 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: GrzesiekJ i 2 gości