22 stycznia 2022jezus_chytrus pisze: Every day to jednak za często, choć na starość czemu nie : )
Dla mnie optymalny jest system piątek, sobota oraz wszystkie inne dni, kiedy na drugi dzień jest wolne.
Czasem (bardzo rzadko) złamię ten system, kiedy pogoda szczególnie da mi się we znaki (jestem cholernie wrażliwy na jej zmiany). Nabijam wtedy mniej - wszystko przechodzi w ciągu kilku minut i czuję się zajebiście. Już dawno temu zrezygnowałem z jakichkolwiek leków przeciwbólowych.
Kluczowym był pobyt w ciepłym kraju dokładnie 2 lata temu. Wtedy przez miesiąc zapaliłem może 6-7 razy (trafiła mi się straszna kosa) i po powrocie do kraju i swoich słoików postanowiłem, że spróbuję ograniczyć tylko do dni, kiedy na drugi dzień nie pracuję (przed wyjazdem leciał dzień w dzień po 2 razy). Przez ponad rok nie miałem chyba ani jednej wpadki, później nieco poluzowałem obostrzenia. Nadal jednak większa część miesiąca jest bez niż z.
Taki system nie jest wcale taki trudny, jak już się "wejdzie w las". Raz na miesiąc byłoby za rzadko, a tak jest w sam raz.
05 marca 2022nieuzalezniony4 pisze: Odświeże temat bo z tego co mi wiadomo to:Także ktoś tu pomylił konopie siewne z włóknistymi a to znacząca różnica.https://en.wikipedia.org/wiki/Cannabis_sativa#Common_uses pisze: Cannabis sativa seeds are chiefly used to make hempseed oil which can be used for cooking, lamps, lacquers, or paints. They can also be used as caged-bird feed, as they provide a source of nutrients for most animals. The flowers and fruits (and to a lesser extent the leaves, stems, and seeds) contain psychoactive chemical compounds known as cannabinoids that are consumed for recreational, medicinal, and spiritual purposes. When so used, preparations of flowers and fruits (called marijuana) and leaves and preparations derived from resinous extract (e.g., hashish) are consumed by smoking, vaporising, and oral ingestion. Historically, tinctures, teas, and ointments have also been common preparations. In traditional medicine of India in particular C. sativa has been used as hallucinogenic, hypnotic, sedative, analgesic, and anti-inflammatory agent.
Konopie włókniste, siewne, indyjskie to jeden i ten sam gatunek - Cannabis Sativa L. Różnią się tylko szczepami , odmianami i co za tym idzie fenotypami.
Osobnym gatunkiem jest konopia dzika - Cannabis Ruderalis
A bzdety wikipedi ?
wikipedia-komedia pisze: The flowers and fruits[...]
preparations of flowers and fruits (called marijuana)[...]
nazywanych kwiatami
Konopia nie zawiązuje też owoców.
Konopia to roślina wiatropylna. Wytwarza kwiatostany a następnie nasiona. Niepotrzebne jej kwiaty i owoce do wabienia zapylaczy / okup dla roznosiciela nasion .
"marihuana" to pochodzące z rejonu iberoamerykańskiego ( bodajże dokładniej z Meksyku ) na odpowiednio przygotowane do konsumpcji kwiatostany Cannabis Sativa L.
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Ponad miliard euro w kokainie. Rekordowy transport przechwycony
Hiszpańskie służby przejęły statek towarowy Arconian, który mógł transportować od 30 do 45 ton kokainy wartej ponad miliard euro. Jednostka wystartowała z portu w Sierra Leone, gdzie zbiegł znany holenderski król przemytu narkotyków Bolle Jos Leijdekkers. Dla hiszpańskiej policji to największy udaremniony przemyt w historii.
Badania dowiodły, że marihuana opóźnia rozwój nastolatków
Badanie przeprowadzone na ponad 11 tys. nastolatków wykazało, że zażywanie marihuany wiąże się z wolniejszym rozwojem poznawczym (zapamiętywaniem, koncentracją i szybkością myślenia), a także z gorszą pamięcią w kluczowych latach rozwoju mózgu.
Badanie: użytkownicy psychodelików mogą inaczej przetwarzać emocje
Użytkownicy psychodelików inaczej przetwarzają emocje, m.in. szybciej rozpoznają zagrożenie - wynika z badania UJ. Kierujący nim prof. Michał Bola podkreślił, że przeciera ono szlaki w obszarze neuroobrazowania użytkowników psychodelików, jednak pełne zrozumienie ich wpływu na mózg wymaga wielu lat pracy.
