Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
ODPOWIEDZ
Posty: 226 • Strona 22 z 23
  • 1599 / 265 / 0
@PanTerapeuta Nie możesz tak generalizować. Ja ma przecież to wypisywane przez lekarza PSYCHIATRĘ, podobnie jak escitalopram i pregabalinę które biorę odpowiednio po 10 i 150 mg. SSRI działa doskonale, ale ja nie nadużywam alkoholu (czasem wypiję 2 piwa max od jakiegoś czasu wcale albo 1 w sumie) ani innych narkotyków. mj mnie relaksuje koi psychikę i pogłębia mój sen także dla mnie to złote lekarstwo. Wierzę raczej swojemu lekarzowi, po 6 latach medycyny a medyczne zastosowanie mj w psychiatrii jest normą na całym świecie gdzie mają legalną mmj. Uważasz, że jakbym na lepszy sen dostał jakiś np neuroleptyk czy coś to wyszedłbym na tym lepiej niż na ziółku? %-D Nie sądzę. Mam jeszcze mianserynę 10 na spanie i w połączeniu z mj to złoty grall do łóżka. I palę małe ilości typu zwapowanie 0.3g na dobę a nie 3 blanty na dobę. Nie muszę spożywać dużo bo apteczna to taka kosa, że 1 lufką idzie się porobić 2 razy staremu jaraczowi.
Od razu mi wyskakuje czerwona flaga jak ktoś piszę, że medyczna mj (która jest lekiem) to ćpanie ale neuroleptyki i inne apteczne mózgotrzepy są spoko. Twój cyrk, twoje małpy, lecz się czym chcesz. Dla mnie większym ćpaniem są leki wypisywane lekką ręką prze psychiatrów typu neuroleptyki benzodiazepiny i cała reszta tego gówna. mj ma klinicznie potwierdzone medyczne właściwości a interakcje sobie sprawdź na stronce z interakcjami- NIE ZACHODZĄ, więc nie wprowadzaj w błąd.
  • 2594 / 416 / 0
marihuana jest bądz co bądz katalizatorem procesów umysłowych, czyli niejako psychodelikiem, i to dwubiegunowym mogącym zadziałać zarówno dodatnio na samopoczucie jak i ujemnie, jak ktoś zażywa leki to znacy że coś nie tak jest z biochemią mózgu, a nie jest to treść rozmyślań które można wyjaśnić tylko logiką, to tak jakby zainstalować silnik 12V do małego fiata 126p, nawet jak ruszy z miejsca to rozleci się po drodze.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 593 / 157 / 0
Nic się nie rozleci, tylko z niepoznaki wyprzedzisz nie jednego na drodze i im kopara opadnie. Małe fiaty to były twarde sztuki, kolega zamontował silnik od porszaka i wygrywał nim zawody, a było to w latach 2000. Popylał tak, że ludzie obracali się na ulicy i długo wpatrywali się obłok kurzu przecierając oczy ze zdumienia, bo to coś przemknęło z taką prędkością, że ciężko było ogarnąć co to było, ptak czy samolot.

Jak ktoś zażywa duże dawki to łącznie tego MM nie ma sensu, chyba że rekreacyjny, a MM jest medyczna, a nie rekreacyjna.
Akatyzja jest zazwyczaj wynikiem wysokich dawek neuroleptyków. Połączenie leków oraz mj skutkuje znacznie nasilonym działaniem ww leków więc wyszło jakbyś zażył podwójną dawkę, stąd ów nieprzyjemny skutek uboczny.

@arora20, dobrze prawisz, lekarz wie co robi. MM może skutecznie zastępować wiele chemicznych środków gdyż ma zbliżone działanie zarówno do neroleptyków jak i antydepresantów. Tylko trzeba umieć to robić z głową albo uważnie słuchać lekarza. MM jest zapisywana wtedy gdy zawodzi tradycyjna chemia lub gdy owa chemia powoduje liczne skutki uboczne. Wtedy lekarz zazwyczaj koryguje dawkowanie odpowiednio je obniżając oraz wprowadzając terapię MM.
mj naturalnie przywraca biologiczną homeostazę organizmu zwiększając życiowy zasób energetyczny człowieka. I faktycznie jest panaceum na 200 chorób. Oczywiście pod warunkiem gdy do danej choroby jest odpowiednio dobrana odmiana, a przy tym nie jest to trawa z ulicy namaczana w bliżej nieokreślonym dopalaczu, amfie, koce, domestosie czy ludzkich ekskrementach.
  • 31 / 6 / 0
16 marca 2023aurora20 pisze:
@PanTerapeuta Nie możesz tak generalizować. Ja ma przecież to wypisywane przez lekarza PSYCHIATRĘ,
Chcesz powiedzieć, że mówiąc swojemu psychiatrze, że jesteś uzależniony, to przepisał Ci - prócz leków - marihuanę?
  • 593 / 157 / 0
Kto jest uzależniony? Przecież każdy psychiatra zapisuje neuroleptyki, antydepresanty oraz benzodiazepiny i nigdy przenigdy nie stwierdzi, że ktoś jest uzależniony. Po prostu człowiek leczy się. Przecież to jego chleb powszedni. Przestaniesz zjawiać się na wizytę po receptę na leki, to z czego będzie żył? Oczywista oczywistość, że MM jest lepsza niż inne ciężkie chemiczne środki uzależniające często dużo ciężej, a nawet trwale. Przynajmniej jest naturalna i odpowiednio stosowana praktycznie bez skutków ubocznych. To właśnie na niej przecież wzorowali się naukowcy wynajdując chemiczne odpowiedniki, takie jak właśnie neuroleptyki czy antydepresanty, a nawet benzo czy leki na padaczkę. Tyle że podróbka nigdy nie dorówna oryginałowi. Dlatego też między innymi była zakazana przez całe dziesięciolecia, by móc legalnie faszerować ludzi toksyczną chemią, tak aby nie mieli żadnej alternatywy.
  • 348 / 77 / 0
@RafalKoral
Akurat LSD przebija wielokrotnie ergotamine, z której zostało zsyntetyzowano, więc ta zasada, że nigdy nie przebije się oryginału nie zawsze ma zastosowanie.
Ale w przypadku trawki tak, do tego ma ona pełniejsze działanie, bo to nie tylko THC, ale cała gama różnych związków psychoaktywnych. W tabletkach jest tylko jedna substancja czynna i wypełniacz.
  • 593 / 157 / 0
LSD? A nie ze sporyszu żyta czasem? ;) Którym to potrafiły struć się całe wsie? Potem mając halucynacje zbiorowe urządzano orgie i szabaty o których do dziś krążą legendy. Jak było po wszystkim zbierało się konsorcjum i z braku dowodów oraz rozeznania palono na stosach kogo popadnie wybiórczo dla samego przykładu. Zeznania w sumie dowolne, jak choćby obcowanie z samym diabłem, uzyskiwano bardzo łatwo w wyniku tortur. A że ludzie nie jedno widzieli pod wpływem to w sumie nawet nie musieli umierać w niezgodzie ze sobą.
  • 348 / 77 / 0
Sporysz to grzyb pasożytujący na zbożu i produkuje właśnie ergotamine. To ją posądza się właśnie o te rzeczy, o których piszesz. Jest dużo mniej aktywna i daje też efekty zatrucia.
Nie znam nikogo, kto leczyłby się sporyszem 😃

Hofmann chciał stworzyć lek przeciw poronny, czy coś w ten deseń, a tu niespodzianka.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2023 przez lysy666, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 593 / 157 / 0
Jest w składzie kilku leków aptecznych.
  • 348 / 77 / 0
To prawda, ale chyba nie ma zastosowania psychiatrycznego. Na migreny
ODPOWIEDZ
Posty: 226 • Strona 22 z 23
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.