mandragora lekarska Mandragora officinarum

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 3965 / 243 / 894

To ja wywaliłem. Mógłbyś dać tu jeszcze raz tego linka do nalewki z mandragory ...? Wszystko wtedy powinno się wyjaśnić.
Użytkownik nieaktywny
  • 61 / / 0

pokolenie Ł.K. pisze:
To ja wywaliłem. Mógłbyś dać tu jeszcze raz tego linka do nalewki z mandragory ...? Wszystko wtedy powinno się wyjaśnić.
http://www.doz.pl/leki/p1896-Panaxan

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Kokaina na statku w Meksyku. Oświadczenie MSZ po zatrzymaniu polskich marynarzy

"Polska służba dyplomatyczno-konsularna z najwyższym zaangażowaniem podejmuje działania na rzecz polskich obywateli, zaangażowanych w sprawę dotyczącą wprowadzenia do obrotu narkotyków o łącznej wadze 224 kg 789 g i 400 mg" .
  • 3965 / 243 / 894

OK, to teraz powiedz- co wyciąg z żeń-szenia ma wspólnego z mandragorą?
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Kształt, czasami.
Użytkownik nieaktywny
  • 61 / / 0

pokolenie Ł.K. pisze:
OK, to teraz powiedz- co wyciąg z żeń-szenia ma wspólnego z mandragorą?
Dobra strasznie zrypałem to dwie różne rośliny :*) Następnym razem jak coś napisze najpierw się do szkole :finger: a preparacik i tak polecam.
  • 1387 / 1 / 0

leming pisze:
nalewkę polecam bo na prawdę daje dobre efekty w miksie z innymi substancjami a szczególnie z MJ
Nalewka z szeń-szenia świetnie miksuje się z konopią? Ciekawe... Szturm na apteki!
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Bez przesady. Wystarczy dodać, że korzeń żen wychodzi normalnie, mandragory drze się okropnie. Jeśli ktoś ma słuch, w rzeczy samej.
  • 1032 / 22 / 0

Tez uprawialem mandragore wbrew pozorem korzen bardzo szybko rosnie:] Co najlepsze nie wymaga swiatla i co chcesz szamac surowy korzen?

dsn

• 1392 / 4 / 0

Nie chcę szamać korzenia, chcę mieć tę roślinę jako ciekawostkę, poniekąd z szacunku. Przyjemnie mieć coś takiego, owianego legendami i powiązanego z kulturą, wierzeniami. Jeśli już miałbym ją jakoś inaczej wykorzystać, to poeksperymentowałbym z wpływem palonych liści na sny. Jak Ci poszło skiełkowanie jej, jaka metoda?

Btw., można by to chyba przenieść do odpowiedniego tematu w psiankowatych.
  • 1032 / 22 / 0

Kielkowanie odbylo sie poprzez wlozenie nasionka czy tam dwudziestu, wykielkowalo jakeis 95% do wody na 2 dni. Potem wzeszly po okolo 2 tygodniach. Trzymalem je chyba miesiac nei dluzej sam niepamietam dlaczego ale rosly bardzo szybko jak na korzen.
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata