mandragora lekarska Mandragora officinarum

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 213 / 2 / 0

Znacie kogoś, kto sprzedaje sadzonki tej rośliny? Jeżeli tak, to prosiłbym o kontakt

• 104 / 1 / 0

Mandragora- w jakich dawkach ją brać, oraz pod jaką postacią (nalewki? palić??) czy by się nadawała jako dodatek do afrodyzjaków i z czym mieszać. Pozdrawiam

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Zatrzymana na lotnisku w Pakistanie z 25 kg heroiny7

Lokalne służby poinformowały, że małżeństwu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a nawet kara śmierci.

• 331 / / 0

Z tego co pamiętam mandragora w niewielkich dawkach nie tyle musi być dodatkiem do afrodyzjaku co sama świetnie sprawdza się w tej roli, ale to chyba głównie chodzi, o jej jagody.
Dotychczas wszelkie przesłanki z jakimi się spotykałem mówiły, o sporządzaniu wywaru z fragmentów korzenia.
Gecko, obawiam się że nikt nie ma sadzonek mandragory poza hogwartem. :P
A na poważnie to w sklepach zielarskich/ogrodniczych podobno pojawiają się jej nasionka.

• 1387 / 1 / 0

Ja słyszałem o tym żeby zrobić z mandragory nalewkę, maczać szlugi, suszyć, palić. Czyli nanoszenie ekstraktu na papierosa.

Ja osobiście wolałbym połączyć to z MJ, podobno bardzo dobrze się komponują (ogólnie atropinowe roślinki)

Użytkownik nieaktywny
  • 463 / 1 / 0

wydaje mi sie ze człowiek musi byc naprawdę znudzony życiem by eksperymentować na takich roslinach.
mandragora zeżre Twoja duszę, zabić może bardzo łatwo lub oslepić.
kiedyś poświęcano takiej zwierzę...
ale serio są bezpieczniejsze fazy...

• 1387 / 1 / 0

Hmmm no myślę że trzeba znać umiar, co innego dodać 2 nasionka bielunia do skręta, albo wypić szczyptę liścia przed snem i to od czasu do czasu, a co innego wpierdalać 100 nasion i nie odróżniać halucynacji od rzeczywistości, nie? Tak samo z mandragorą.

Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Ogłuszyć też może, skoro już wymieniamy.

• 2130 / 8 / 0

borrasca pisze:
Ogłuszyć też może, skoro już wymieniamy.
Wyciągana z ziemi ? :-)

Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Coś w tym jest, hehe.

Generalnie są to raczej mroczne doznania, więc nigdy nie wiadomo, kiedy uszy krew puszczą. W czasie wyciągania, cięcia, suszenia, samego doświadczenia czy też już jakiś czas po - bez większej różnicy.
Użytkownik nieaktywny
  • 61 / / 0

Wcześniej napisałem o nalewce z mandragory którą można kupić w aptece i moderator wrzucił to w śmietnik chyba dlatego że link do apteki internetowej dałem.Nie znam tu zasad jeszcze dobże bo nowy jestem co mam nie robić krypto reklamy na to wychodzi :cool: Mimo to nalewkę polecam bo na prawdę daje dobre efekty w miksie z innymi substancjami a szczególnie z mj. :-D
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata