Makumba - Wątek Ogólny

Metodyka, przygotowanie, oraz logistyka gotowania, palenia, lub waporyzacji.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

• 3831 / 139 / 13

Nie ma potrzeby dekarboksylowania przed gotowaniem; gotowanie w tłuszczu makumby samo załatwia ten proces.
  • 801 / 3 / 0

Teoretycznie tak - ale ja wole dekarboksylować ponieważ nie muszę wtedy zgadywać czy mam gotować 30m na średnim ogniu czy 6 godzin na małym. Lepiej być pewnym że wszystko jest aktywne, a w tłuszcz to już błyskawicznie się wchłania.

Narkotyki w paczkomacie

...czyli kilka słów o przemycie z wykorzystaniem poczty.

Zrelaksowani po winie, agresywni po wódce? Badanie potwierdza

Jak wynika zbadań opublikowanych w British Medical Journal nasz nastrój po wypiciu zależy od rodzaju alkoholu, po jaki sięgnęliśmy.
  • 3534 / 16 / 0

jeśli robicie makumbę z liści które zostały po uprawie to warto takie roślinki przestać nawozić kilka tygodni przed ścięciem bo inaczej wcina się masę nawozów
  • 47 / / 0

Hello, niedawno 1. raz spożyłem weed w postaci herbatników, na które położyłem plasterki sera, posypałem czym należy, złożyłem jak kanapki, połozyłem na talerz i wrzuciłem do mikrofalowki na jakieś 30 sekund (nie wiem, w jakiej temperaturze się podgrzewało). Jak wyjalem to widać że ser sie roztopił, wiec je zjadlem. 2 godziny później i kompletnie zero efektów... :( Co zrobilem źle? Sam temat bardzo dobry, więc problem musi być w czym innym...
  • 199 / 15 / 0

Lol chcesz powiedzieć że ot tak położyłeś topy na kawałek sera i wsadziłeś do mikrofali? Szkoda weedu, jak chesz spróbwać trawe w ten sposób to zrób to porządnie. THC rozpuszcza się w tłuszczu i alkoholu( a żeby jeszcze działało to musi ulec dekarboksylacji), polecam użyć masła, bo ma dużo tłuszczu, masło rozpścić w garze, dodać topy, odpadki, czy co tam masz (najlepiej wcześniej wygotowane w wodzie kilka razy) i gotować to na małym ogniu. Następnie jesteś już w posiadaniu masła, z którego możesz robić rożne wypieki. Do tego trzeba jednak trochę towaru, jak masz dostęp do haszu to możesz podgrzać go, następnie dodać do jogurtu, wymieszać i spożyć, do tego wystarczą ci niewielkie ilości.
  • 4 / / 0

Witam, za miesiąc mam zieloną szkołę, na którą chciałem przygotować sobie makumbę. Mam dwa pytania.
1.Czy makumba z 3g (obecnie 1 lufka robi mnie dobrze, a mam zamiar zrobić fresha do zielonej szkoły) poklepie mnie kurewsko mocno czy raczej średnio?
2.Jak mam ją przechowywać (lodówka z oczywistych względów odpada)?

dsn

• 1392 / 4 / 0

Przecież to zależy jakie zrobisz stężenie, ile mleka użyjesz... a tego nie uwzględniłeś, więc nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie.

A drugie: jako, że to mleka, a lodówka odpada - będziesz musiał pozbyć się jej w ciągu max doby, jak przypuszczam.
  • 3831 / 139 / 13

@dsn - no przecież napisał, że chce zrobić z 3g.... Ilość mleka to już szczegół.

@mehh - Jak chcesz zrobić dobry, wydajny produkt, który nie wymaga lodówki to lepiej wlej do garnuszka ze 100ml oleju tam wsyp zmielone topy i postaw na gaz. Dobrze byłoby gdybyś nie przekroczył jakoś rażąco 100*C - można to sprawdzić poprzez wkraplanie co jakiś czas kropli wody - jak już woda zacznie "strzelać" w oleju to zestaw z gazu i poczekaj aż trochę przestygnie - mieszaj to dość często. Jak trochę przestygnie (na tyle, że kropla wody już spokojnie zostanie w garnuszku) to znowu na gaz do 100*. Takie dwukrotne podgrzewanie w oleju wyciągnie całość z zielska, po tym należy tylko odfiltrować topy od oleju przez jakieś sitko, odcisnąć pozostałości oleju z resztek roślinnych i masz 3g/100ml.

Możesz zacząć od przetestowania mocy i np. wypić ekwiwalent 0,5g czyli jakieś 17ml
  • 4 / / 0

Dzięki za pomoc Parathormon. Czy przed takim zabiegiem powinienem zdekarboksylować zioło?
  • 299 / 4 / 0

Ja w tamtym roku pierwszy raz robilem w zyciu budyn, okolo 100 g do gara zrobilem 2 szklanki zielonego budyniu :) brat wypil pol szklanki i pad na podloge na 5 godzin, ja wypilem poltorej szklanki i czulem sie przez 5 godzin jakbym jaral wiadro co 5 min polecam :D
Wróć do „Sposoby konsumpcji”
Na czacie siedzi 83 uczestników Wejdź na czata