Makiwara - FotoHowTo

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 35 Strona 3 z 4
Rejestracja: 2011
  • 668 / 4 / 0


Mam wątpliwość. Robiłem kilka razy przepuczki z nasion usuniętych ze suchych makowin i nie przynosiło to efektu. Przypuszczam, że kontakt mleczka makowego z nasionami ma miejsce podczas mechanicznego rozdrabniania makowin, które nie są jeszcze w pełni dojrzałe.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 510 / 2 / 0


Ja zawsze do makiwary dodawałem taką małą przepłuczkę z usuniętych nasion. Na nich pewnie też coś tam jest.

Antynarkotykowe reality show

Festyny, kolonie i pogadanki – tak wygląda w Polsce profilaktyka antynarkotykowa. Jerzy Afanasjew rozmawia z dr. Agnieszką Pisarską z Zakładu Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Opakowania na marihuanę typu “potrzyj i powąchaj” – najnowszy trend w branży konopnej?

Opakowanie marihuany typu “potrzyj i powąchaj” może być najnowszym trendem w branży konopi indyjskich. Wniosek o patent dotyczący koncepcji pojemnika na konopie indyjskie został opublikowany w czwartek przez Urząd Patentowy i Znaków Towarowych USA.
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 261 / / 0


Oxan kilka dni temu napisał tutaj tak: jeżeli chceciepoznać sie z
metodami pozyskiwania,
suszenia i dalszej obróbki
różnorodnych surowców
roślinnych to znajdźcie
gdzieś w starych zbiorach
bibliotek uniwersyteckich
podręczniki z botaniki
farmaceutycznej,
farmakognozji, fitochemii
( to najbardziej przydatne)
, czy fitofarmacji. jeśli
udałoby sie Wam dotrzeć
tez do materiałów z
ćwiczeń z tych lat z
przedmiotów takich jak
fitochemia, czy
farmakognozja, to juz
mielibyście po prostu
dokładne przepisy na cała
obróbke surowca. od
pozyskania ze środowiska
wzrostu, az do
wyizolowania czystego
alkaloidu. mam w swoich
zbiorach taką perełkę z
Uniwersytetu w Poznaniu,
gdy farmacja była jeszcze
wydziałem przy uniwerku,
a nie przy akademii
medycznej. cudeńko.
metodyka tak prosta, ze
nawet laik da sobie radę.
musza być to publikacje z
lat 40-stych do góra 70-
siątych. potem niestety
pousuwano gro
interesujacych info ze
wzgledu na rozszerzającą
się narkomanię. bardzo
fajna pod tym względem
jest również FP II i FP III.
tam tez są kompleksowe
monografie
poszczególnych surowców
roślinnych takich jak
słoma makowa, czy
opium.
.
Ponieważ raczej nikt na forum nie ma dostępu do starych zbiorów bibliotek uniwersyteckich, dlatego jeszcze raz pokornie prosimy oxan, aby choć pobieżnie ujawnił nam, o jakich ciekawych metodach tam przeczytał? A gdyby jeszcze on nam te metody przybliżył, to będziemy bardzo wdzięczni.
.
Oxan, przecież masz tą wspaniałą książkę w domu, więc pokornie prosize o to, aby choć w przybliżeniu nam napisałeś, co tam ciekawego pisze? Wszyscy będziemy tobie bardzo wdzięczni. Z góry dziękujemy za każdą informację
Rejestracja: 2011
  • 668 / 4 / 0


A gdyby jeszcze on nam te metody przybliżył, to będziemy bardzo wdzięczni.
Przecież i tak byś w poprawność tych metod nie uwierzył. Sądzę, że już wszyscy wiedzą, że masz monopol na prawdę i nie warto dalej tego tematu ciągnąć. Zjedź sobie marchewkę tylko dzieciom nie dawaj :-).
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 261 / / 0


Nie interesują ciebie, jak robi się MAKIWARE według książek oxana??? Oxan napisał, że w tych książkach są przydatne i interesujące metody przerabiania maku i opium, dlatego chciałbym je poznać. A czy mi się te sposoby spodobają czy nie, to czy ja w nie uwierze czy nie, to tutaj jest CAŁKOWICIE nieważne.
.
Przecież ty również prosiłeś oxan, aby on tutaj wkleił jakieś ciekawe rzeczy z tej jego książki. Jeżeli już ciebie ta wiedza nie interesuje, to napewno inni chętnie przeczytają, np jak robi się makiware wg naukowych źródeł... Ja przecież tylko grzecznie poprosiłem, więc dlaczego z twojej strony taki sarkazm?
Rejestracja: 2008
  • 1424 / 92 / 0


szanowny fiesto, wszyscy już wiemy,że tylko ty masz wiedze i monopol na prawde. po co bede pisał coś, co i tak dla ciebie jest nieprawdziwe, wymyślone i skomentujesz to na swój prostacki sposób. bo od komentarzy na pewno sie nie powstrzymasz. z checią udostepnie te materiały zainteresowanym, ale na prive. tylko tak jesteśmy w stanie uniknąc twej słownej sraczki w kolejnym dziale. już całe forum jest zalane potokiem twego gówna, wiec oszczędzę mu kolejnej jego fali
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 261 / / 0


To nie dla mnie napiszesz, ale dla wszystkich użytkowników forum.
.
Tak po prawdzie, to ja większość tych rzeczy już znam, ale po pierwsze, ja o takich rzeczach czytałem dawno dawno i jeszcze raz dawno temu, więc warto tą wiedzę odświerzyć, a po drugie, warto poznać coś nowego. Ale najważniejsze, że to było by ciekawe dla reszty użytkowników interesujących się opiatami.
Rejestracja: 2014
  • 429 / 50 / 0


całkiem dobry poradnik
ostatnio zebrałem gdzieś 50-60 peoniówek, było kilka wielkością podchodzących pod piłki ping-pongowe, ale było też sporo malutkich.
nie miałem gdzie tego wysuszyć ani ugotować, więc świeże główki, ścięte gdzieś z 5-7 cm łodygami zacząłem podgrzewać w garze z 1,5l mineralnej na palniku polowym z przepisu z pierwszego posta.
niestety bardzo długo się to grzało, gdzieś z godzinę aż woda miała temperaturę prawie parzącą (było gorąca ale mogłem jeszcze wsadzić dłonie do środka), więc nie potrzebne było nawet, żeby woda się zagotowała. wtedy zdjąłem gar z palnika i przez 10-15 minut wyciskałem i rozrywałem dłońmi makówki w wodzie. można też użyć np. tłuczka.
nie dodawałem żadnego kwasku.
taki wywar, mimo tragicznego wyglądu i zapachu okazał się mimo wszystko lepszy w smaku niż większość PST, które piłem. ugrzało gdzieś na poziomie 7/10, bardzo przyjemnie. więcej skończyło by się pewnie ciężką bombą i wymiotami, więc byłem bardzo zadowolony.
Rejestracja: 2015
  • 2288 / 213 / 9


Jak robię zupę na occie to jest szansa, że mi się to lekko acetyluje?
Rejestracja: 2014
  • 429 / 50 / 0


obstawiam, że nie. przekopałem trochę postów o sposobach gotowania i stare grzejniki wypowiadały się, że raczej nie trzeba dodawać kwasku/octu. podobno nie powinno się też gotować zupy tylko grzać utrzymując wysoką temperaturę.
Posty: 35 Strona 3 z 4
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości