Mak - wątek ogólny

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 865 / 109 / 0

co do samego sposobu w butelce to możesz - nie ma to znaczenia, ale ze wrzątkiem uważaj, bo obiło mi się o uszy, że gdy woda jest zbyt gorąca, to alkaloidy mogą ulec rozpadowi.

nie wiem czy to prawda ja tam robię na ciepłej, nigdy gorącej. lepiej dmuchać na zimne.
gdy mogę chwilę potrzymać palca jest wtedy ok. woda dla mnie.

Poppy Seed Tea jest robiona właśnie na zimnej/letniej wodzie i klepie. więc coś w tym jest.
  • 1629 / 218 / 2

Formalnie morfina ma temperaturę wrzenia ok. ~350 c, nie pamiętam dokładnie, ale wiadomo że ćpuny dmuchają na zimne

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Czy Weedcraft Inc jest kontrowersyjny?

Rozmowa z Jakubem Pałyską, deweloperem ze studia Vile Monarch, które aktualnie tworzy grę Weedcraft Inc.
  • 96 / 2 / 0

Robiąc w butelce nie będzie możliwości wygniatania towaru. Nie odbije się to na mocy?
  • 865 / 109 / 0

zależy też od czasu, jak długo to potrzymasz i czy będziesz wstrząsał butlą, to wyjdzie na to samo.
  • 96 / 2 / 0

Galeria z wywaru. 40makowek zalane 0,7l wody 75stopni.

https://imgur.com/gallery/lBvGCtN

Krojąc towar próbowałem mleczko i było gorzke na 5-6 w skali 1-10. Przepluczka jest o takim tempym smaku. Jest gorzka ale chyba przez to, że są to świeże makówki jest też taka mdła.
Kwestią czy zadziała..
  • 135 / 11 / 0

Jeśli nie można,nie chce się lub nie masz czasu wysuszyć główek,to wystarczy je pokroić ,wsadzić do gara i pogotować 20-30 minut.Przecedzić-wypić i cieszyć się efektami .Podgotowane główki można pogotować jeszcze ze dwa razy i ukręcić co nieco na następny dzień.
Aby szybko wysuszyć głowizny wystarczy wpakować je do piekarnika,nastawić na full obieg powietrza-wentylator,uchylić drzwiczki i suszyć w temperaturze 100- 150 st. Od czasu do czasu przemieszać i w niecałą godzinkę wszystko będzie suche.Co prawda,w mieszkaniu będzie walić sianem jak w stodole po żniwach i pieczonym ciastem(makowym)ale mały przeciąg w mieszkaniu powinien załatwić tę niedogodność.

lol

• 2355 / 165 / 0

23 czerwca 2018przodownik pisze:
co do samego sposobu w butelce to możesz - nie ma to znaczenia, ale ze wrzątkiem uważaj, bo obiło mi się o uszy, że gdy woda jest zbyt gorąca, to alkaloidy mogą ulec rozpadowi.
Z wrzątkiem to by nawet nie wypaliło, bo wrzątek odkształca butelkę :cheesy:
makiwarę najlepiej gotować 20min w garze. A PST robić w gorącej. Do PST ustawiam wodę 70 stopni na czajniku i dolewam odrobinę najcieplejszej z kranu. Wiadomo najcieplejsza, ale żeby dało się mieszać. Powiem tak, im cieplejsza tym lepiej. Jest zauważalna różnica pomiędzy zimną/letnią a gorącą.
Optymalnie wg mnie 1.5minuty porządnego machania. Ostatnio jakoś nie chce mi się bawić z garnkiem.

Chociaz moze nie byc to zbyt zdrowe bo nie powinno się wlewać gorącej wody do plastiku. Ale nie wiem czy takie 70 stopni moze zaszkodzic. Przy 80 to juz butelka zaczyna się odkształcać.
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2018 przez lol, łącznie zmieniany 1 raz.

lol

• 2355 / 165 / 0

[mention]Jerzus Chytrus[/mention]
23 czerwca 2018Jerzus Chytrus pisze:
Galeria z wywaru. 40makowek zalane 0,7l wody 75stopni.

No kolego, koncertowo żeś to spierdolił %-D Nie dość, że nie gotowałeś, nie mieszałeś (!) to jeszcze wodą 75 stopni.
Wsadz do gara, 20 minut od zagotowania, co jakiś czas mieszając i porządnie ugniatając makówki.
W takie zalanie wrzątkiem to się można bawić jak masz bardzo drobno zmieloną słomę. Wtedy wsadzasz słomę zmieloną na wiór, zalewasz wrzątkiem termos i jest gitara.
  • 273 / 27 / 0

07 lipca 2018lol pisze:
A PST robić w gorącej. Do PST ustawiam wodę 70 stopni na czajniku i dolewam odrobinę najcieplejszej z kranu. Wiadomo najcieplejsza, ale żeby dało się mieszać. Powiem tak, im cieplejsza tym lepiej. Jest zauważalna różnica pomiędzy zimną/letnią a gorącą.
Wydawało mi się, że kiedyś mówiliście z Alienem, że lepiej płukać w raczej chłodnej, bo wtedy mak pochłania w siebie mniej przepłuczki? Nie był tak? Jak to z tym jest? Wydaje mi się, że sprawa rozpuszczalności morfiny z zależności od temperatury jest dużo bardziej istotna, a w ubytki na przepłuczce pochłoniętej przez maczek w ciepłej wodzie są nieznaczne. Jednak zacząłem ostatnio w chłodno-letniej wodzie, no i cóż... Klepie. :-D Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy widzę jakieś różnicy w mocy przepłuczki, bo zbyt rzadko ostatnio pije maczek, w dodatku cały czas różne serie.

lol

• 2355 / 165 / 0

Może i ktoś tak mówił, ale to bzdury. Im cieplejsza tym lepiej.
W pt przeplukalem jakies 300g na skręta, w sobote nastawialem sie na faze, podjechalem do najblizszego kibla inwalidów w centrum handlowym i była tylko letnia woda. Przeplukalem standardową ilość i było słabo. Cos tam w glowie czulem, ale nogi dalej lekko mnie bolaly. Różnica jest spora.
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 48 uczestników Wejdź na czata