Magiczny Ogród - Wątek ogólny.

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 207 Strona 19 z 21
Rejestracja: 2018
  • 1242 / 179 / 0

https://wnet.fm/2019/04/26/lobby-farmac ... erenie-ue/

Lobby farmaceutyczne dąży do zakazu sprzedaży niektórych ziół na terenie UE
Rejestracja: 2019
  • 38 / 4 / 0

Mam w domu puste gilzy papierosowe, bo tata sam sobie robi fajki. Czy przy paleniu ziół ten biały filtr może zatrzymywać jakieś pożądane substancje? Lepiej używać filterków z papieru takich jak w jointach?

Odwyk w raju: uzależnieni z Zachodu wybierają detoks w Tajlandii

50 mężczyzn w czerwonych szatach z napisem “POKONANY” klęczy nad rynną przy murze otaczającym kompleks świątyń ze złotymi dachami. Podchodzi do nich świątynny zielarz i podaje każdemu gęsty brunatny płyn do wypicia, po którym zaczynają wymiotować do rynsztoka. Niektórzy słabną, inni się trzesą, jeszcze inni chodzą na czworaka. Nowy film Tarantino? Nie – tak wygląda jeden z najpopularniejszych odwyków w Azji.

Poprosił policję o pomoc, bo "zgubił lekarstwo ratujące życie". Okazało się, że to była heroina

Młody Włoch, który zostawił w pociągu w Rzymie saszetkę z heroiną, o jej odnalezienie i oddanie poprosił policję. Wyjaśnił, że w środku są lekarstwa ratujące życie, których potrzebuje. Policjanci wysłali zgubę do laboratorium
Rejestracja: 2019
  • 371 / 72 / 0

Filtr z gliz sie nie nadaje do zioła-zioła. A jakie ty zioła chcesz palić to nie wiem.
Rejestracja: 2019
  • 1 / 1 / 0

W czasie prowadzonych przeze mnie warsztatów często zadawane mi jest pytanie: „czy widząc nową, nieznaną roślinę jesteśmy w stanie „wyczuć” jej skład chemiczny. Odpowiedź brzmi: „tak, ale do pewnego stopnia”. Wyposażeni jesteśmy w zmysł smaku, który jest wspaniałym, przenośnym laboratorium. Smak słodki oznacza obecność cukrów prostych. Smak słony, koncentrację soli mineralnych, szczególnie chlorków. Smak kwaśny, odczyn pokarmu (obecność kwasów). Smak gorzki daje nam możliwość wykrycia wielu alkaloidów (zwykle trujących, w mniejszych ilościach leczniczych). Nasze upodobania smakowe są wynikiem podświadomej chęci optymalizacji składu naszego pokarmu. Oczywiście możemy czasem zostać oszukani. Słodziki to substancje słodkie, które nie zawierają cukru. W korzeniach roślin z rodziny złożonych możemy także natknąć się na inulinę, wielocukier, który nie jest przyswajany przez organizm i powoduje wzdęcia. Co gorsze, możemy nie wyczuć obecności niektórych substancji trujących, szczególnie w wypadku grzybów. Większość zielonych roślin trujących ma wyraziście gorzki smak i trudno jest przypadkowo zatruć się nimi na śmierć (oczywiście można się czasem pochorować), natomiast zjedzenie bardzo smacznego, nawet jednego muchomora sromotnikowego (miałem kiedyś kęs w ustach, przez pomyłkę!) wysyła nas na tamten świat. Oczywiście nie wszystkie gorzkie pokarmy są trujące. Zjedzenie większej ilości surowych żołędzi spowoduje jedynie zaparcie lub lekki ból głowy, nie mówiąc o kawie, która dla wielu z nas jest chlebem codziennym. Dorosły człowiek potrzebuje w ogóle pewnej dawki gorzkiego smaku, stąd popularność kawy prawdziwej, czy kaw zbożowych. Gorzkie pokarmy zawierają prawie zawsze substancje, które mają działanie lecznicze, np. bakteriostatyczne, bakteriobójcze, stymulujące lub regulujące działanie różnych narządów itd.

Drugi zmysł, który pomaga nam wykryć pewne substancje, to węch. My ludzie, podobnie jak ptaki, jesteśmy wzrokowcami, potrafimy jednak, przy pewnej praktyce wywęszyć wiele rzeczy. Większość naszych krewnych, ssaków, to zdecydowani węchowcy. Potencjał węchu jest olbrzymi. Wiele motyli nocnych potrafi namierzyć swojego partnera z odległości kilku kilometrów na podstawie jednej cząsteczki feromonu. Potencjał węchu człowieka jest zapomniany. Nikt nas tego nie uczy. Wiele rzeczy robimy nieświadomie. Potrafimy wyczuć zapach zgnilizny, czy przyjemny zapach perfum (zawierających różne lotne olejki o działaniu bakteriobójczym lub wręcz zwierzęce feromony). Zmysł węchu jest silnie zależny od tła. Po przebywaniu przez dłuższą chwilę w zasmrodzonym pomieszczeniu nie będziemy czuli nic. Zwykle nie doceniamy też jak silny zapach ma współczesny człowiek myjący się mydłem i używający perfum. Człowiek nie używający mydła może wyczuć jego zapach w lesie już z odległości 10 m! Węch pozwala nam rozpoznać substancje podobne do znanego nam wzorca, którego właściwości znamy. Znając orzeźwiające i bakteriobójcze właściwości mięty, rzepika, lebiodki i lubiąc te zapachy, możemy odkryć nowe rośliny w nieznanym kraju, które mają podobne właściwości, np. eukaliptusy w Australii, czy pysznogłówkę w Ameryce.

Wiele osób zadaje mi pytanie, czy ta a ta roślina jest trująca. Okazuje się, że niełatwo jest na to pytanie odpowiedzieć. Większość roślin nie jest ani trująca, ani jadalna. Są niesmaczne i mało pożywne. Większość roślin ma jakieś właściwości lecznicze. Niewiele jest roślin naprawdę trujących, a tylko nieliczne są trujące śmiertelnie, w niewielkich ilościach (np. paru liści). Do takich najgroźniejszych należą szalej, szczwół, tojad, lulecznica, bieluń, lulek, pokrzyk, cis, zimowit, ciemiężyca i wawrzynek. Koniecznie zapoznaj się z ich wyglądem zanim zaczniesz próbować wszystkie napotkane rośliny! Liście szczwołu i szaleju można pomylić z jadalnymi baldaszkowymi, a liście zimowitu z czosnkiem niedźwiedzim i kozibrodem. Liście jednej trzeciej gatunków naszej flory nadają się na sałatki lub gotowane papki, przynajmniej wtedy, gdy są młode.
Łukasz Łuczaj, Dzikie rośliny jadalne Polski
Rejestracja: 2018
  • 210 / 21 / 0

Jakie mocne afrodyzjaki polecacie? Łykam Maca i nie ukrywam efekty spoko, ale zastanawiam się czy jest jakieś mocniejsze kombo :).
Rejestracja: 2017
  • 2257 / 1230 / 34

Duzo kakao+ maca czarna oraz olejki eteryczne z cynamonu prawdziwego.
Rejestracja: 2018
  • 210 / 21 / 0

Jak dawkować ten olejek?
Rejestracja: 2017
  • 2257 / 1230 / 34

Olejek cynamonowy z tego prawdziwego cynamonu ( kora super ja stosuje miks)
Z lisci 3 krople i 6 kropli z kory w oleju spozywczym.
Chyba,ze wolisz kore sama to 6 kropli musisz zacząć od jednej kropli w oleju spozywczym abyś nie poparzyl przelyku ( dotyczy wszystkich olejekow eterycznych).
Chodzi tez o sprawdzenie czy nie jestes uczulony .
Nie przekraczaj 10 kropli jednorazowo bo bedziesz zbyt aktywny , po 3 do 5 dniach poczujesz moc.
Rejestracja: 2010
  • 130 / 1 / 0

Polecacie coś na sen? Próbowałem melisę, męczennice - nie działają ani herbatki ani żadne tabletki,
Waleriana, chmiel tylko tabletki.
Zastanawiam się czy dać jeszcze roślina szanse tylko pod innymi postaciami, np waleriana w kroplach. Zastanawiam się również nad CBD.
Jakaś rada doświadczonych, najlepiej co testowali i faktycznie pomogło. Co polecacie?
Rejestracja: 2019
  • 38 / 4 / 0

@up A ile tego bierzesz? Te ziołowe suplementy nie działają w dawkach które są napisane na opakowaniu. Trzeba brać co najmniej ×5
Posty: 207 Strona 19 z 21
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość