Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 227 • Strona 21 z 23
  • 7 / / 0
czy przewiezienie samolotem z Polski do Niemiec niewielkiej ilości zioła <1g to jest totalnie poroniony pomysł, czy da radę? jakieś sugestie?
  • 4581 / 2101 / 1
Poroniony całkowicie. Taką ilość znajdziesz w każdym, nawet małym mieście do zakupu, a ilość problemów, jakie mogą się wydarzyć, jak na lotnisku akurat niedaleko Ciebie przespaceruje się piesek, lub zostaniesz wylosowany do testów paskowych jest niewyobrażalna. Także spokojnie spal ten gram przed lotem, a po wylądowaniu w Niemczech znajdziesz maryśkę, czy hasz u każdego ziomala na osiedlu.
  • 590 / 102 / 0
a co myślicie o locie do UK lub krajach EU z blistrem, ew. opakowaniem oxy lub bupry? Oczywiście bez recki.

Kiedyś leciałem z rc benzo w samarze (kilkanaście szt.) schowane jakoś w książkę czy tam w kosmetyki i normalnie w bagażu tym co sie waży i zabierają, przeszło elegancko. Był to chyba etizolam, a latałem do 2 albo 3 krajów bodajże. Nie było przypału.

A do OP: za co ty masz międzynarodowy list gończy, przecież takie coś wystawiają chyba za grube rzeczy, głowa? Jakieś dziesiony/rozboje/włamania z bronią w ręku albo pobicie z ciężkim uszczerbkiem starczą na nadanie takiego statusu?
  • 11585 / 2237 / 0
Z lekami nie ma problemu - szczególnie tak małą ilością. Tysiące ludzi wożą ze sobą leki pewnie każdego dnia.
  • 4581 / 2101 / 1
Pamiętaj, że przewóz tych leków bez zgody (w przypadku państwa z poza Schengen) Krajowego Inspektora Farmacautycznego (oxy to lek z grupy 1A i jest równoznaczny z przewozem heroiny, kokainy. fentanylu itd). Jeżeli Ciebie złapią, to bez dyskusji lądujesz w areszcie tymczasowym i na 100% dostajesz wyrok. Mały, jeżeli udowodnisz, że się leczysz i są to leki które zapisał CI lekarz i jedynie "zapomniałeś dopełnić formalności". Normalny wyrok, jeżeli kupiłeś to nielegalnie.

Moim zdaniem jest o wiele więcej łatwiejszy sposobów przekazania towaru na wyspy (np paka przez busa co regularnie wozi ludzi na wyspy i paczki), a samemu polecieć bez niczego. Pamiętaj, że to są narkotyki. Na chuj ryzykować. I to za opakowanie. Rozumiem, jakbyś z 10000 tabsów wiózł na handel. Ale za paczkę?

PS> Znam osobę któa ma list gończy za alimenty. List gończy to nie ENA (Europejski Nakaz Aresztowania jeszcze).WYstarczy podejrzenie, że jest się za granicą i wnioskują do służb danego państwa, by poszukiwali i jak znajdą odstawili. Mój daleki kuzyn miał też takie coś z powodu kredytu. Łącznie prawie 5 miesięcy przesiedział w Hiszpanii w jamie i w Polsce do czasu rozprawy, gdzie po rozprawie od rau wyszedł na wolność. Dostał zawiasy i obowiązek spłaty.
  • 1 / / 0
Lecę do Hiszpanii, mam zaświadczenie, że muszę brać Medikinet. Chcę też wziąć Alprox na który mam receptę. Jak możliwe jest to, że się przypierdolą? I jak to będzie potraktowane?
  • 10 / 1 / 0
Witam, jaki stosunek ma Irlandia do gbla co ewentualnie grozi mi po złapaniu na lotnisku ilości rzędu 100 czy 200ml. Flakon po perfumach w kosmetyczce w bagażu głównym wystarczy czy raczej trzeba się bardziej postarac ? Jakie były/są wasze pomysły na transport GBL przez lotnisko ?
  • 1 / / 0
Czesc w wakacje mam zamiar leciec samolotem do Hiszpanii i myslalem zeby na powrocie (tez samolot) zakupic jakis haszysz/marihuane. Zastanawialem sie czy probowac sil i wziac ze soba czy moze lepiej poczta lub cos w tym stylu? W Hiszpanii jest legal i niby zdekryminalizowany transport i zastanawiam sie czy to bedzie problem.
  • 4581 / 2101 / 1
Jeżeli przy powrocie trafisz niechcący na psa który będzie stał w sali przylotów (zawsze straż graniczna stoi, ale nie zawsze z psami), to możesz się mocno zdziwić. Jest sens się wpierdolić na wyrok za przemyt? U nas jednak nie ma dekryminalizacji, a przemyt w samolocie to drugi artykuł (poza posiadaniem).
  • 84 / 23 / 0
Czy tak z 10 tabsów Xanax 2mg przewiozę na luzie do Portugali? Mam na to tylko receptę na ten moment.
ODPOWIEDZ
Posty: 227 • Strona 21 z 23
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.