Rośliny zawierające Benzodiazepiny/ lub działające na GABA

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 892 / 17 / 0

W artykule, który cytuje Selene stoi:
delorazepam and temazepam were found in amounts of about 100 to 200 ng/g cell tissue of Artemisia dracunculus,
Jeśli przyjąć dawkę -zepamu na poziomie 1mg i 100%-skuteczną ekstrakcję, to wciąż potrzeba 5-10kg tego estragonu, troszku dużo, no nie?
  • 387 / 3 / 0

skoro pszenica zawiera diazepam to można by coś z tym zrobić ? ;)

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 589 / / 0

Tak, zostawić rolnikom.
Użytkownik nieaktywny
  • 1477 / 19 / 0

BRAHMI CAPONA

czy ta roślinka może działać wyrażnie ?
  • 1205 / 17 / 0

Odświeżam wątek ze względu na to, że to bardzo ciekawy temat :)
Jak wygląda teraz sprawa z takimi roślinami? (mam na myśli po tych wszystkich ustawach o przeciwdziałaniu)
Są jakieś legalne roślinne substytuty benzo? (wiadomo, nie liczę że poklepie jak etiz czy alpra).
Chodzi mi o odstawianie benzo i przechodzenie powoli na właśnie taki substytut.
Użytkownik nieaktywny
  • 1477 / 19 / 0

mulungu jest podobne o czym wczesniej pisano zainteresuj się nim :-)

ma nawet plusy nad bennzo nie jest takie puste jest bardziej kreatywne muzyki się pięknie słucha
  • 1205 / 17 / 0

a mam pytanko bo na pewno będę zamawiał mulungu, bardzo ciekawe działanie z tego co przeczytałem :)

można to waporyzować? może to również niezła alternatywa do zaprezentowanych wcześniej sposobów użycia?
  • 44 / 1 / 0

420alldaylong pisze:
a mam pytanko bo na pewno będę zamawiał Mulungu
przetestowałeś już przez kilka miesięcy? warto spróbować?
  • 1205 / 17 / 0

Tak, tak! Przetestowałem grubo ponad 1kg Mulungu i z czystym sumieniem mogę polecić na odstawkę benzo. Tylko trzeba sobie zrobić jakiś sprytny ekstrakt wodny (innego nie potrafię) i można dawkować sobie cały dzień :) Z resztą opisałem swoje doświadczenia w wątku o Mulungu - http://talk.hyperreal.info/mulungu-eryt ... 17743.html

EDIT: Aaa zapomniał bym! Przy odstawce benzo w moim przypadku okazała się bardzo pomocna również kora Magnolii http://en.wikipedia.org/wiki/Magnolia_officinalis
Nie wiem czy "zawiera" benzodiazepiny ale na pewno pomaga przy fobii społecznej nie powodując przy tym sedacji. Kupiłem Magnolia Bark Swansona 400mg na kapsułkę i brałem 2 dziennie.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2013 przez 420alldaylong, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 529 / 5 / 0

mulungu i GABA podziałały-zgadzam się. Znajomy również miał problem z benzo i ten mix uratował mu zdrowie:)

Teraz zamawiamy Combretum-jak tak "o". A on żeby nie wracać do bezno i jakoś daje radę ;-)
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata