Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 193 • Strona 3 z 20
  • 1718 / 9 / 0
prometazyna jest slabym neuroleptykiem.
  • 199 / 2 / 0
Haloperidiol polecam ;-) W dużych ilościach , o stresie zapomnisz , o świecie pewnie też :cheesy:
  • 327 / 5 / 0
doraźnie i szybko polecam ~1ml GBL, powinno wyluzować bez nadmiernej głupawki ale propranolol jest no1 na takie sprawy
  • 25 / / 0
Co do Propranololu - w jakich dawkach to stosować? Dawka 60mg średnio pomaga mi w ukryciu zewnętrznych oznak zdenerwowania podczas wystąpień publicznych. Jakie wyższe dawki są jeszcze bezpieczne?
  • 104 / 3 / 0
Nie powinno się brać zbyt dużych dawek propranololu, gdyż możemy osiągnąć efekt odwrotny do oczekiwanego:
Działania niepożądane

Mogą mieć większe nasilenie przy stosowaniu wyższych dawek.

* Układ krążenia: bradykardia, niewydolność krążenia, blok przedsionkowo-komorowy, hipotonia, ziębnięcie dystalnych części kończyn
* ośrodkowy układ nerwowy: oszołomienie, depresja, zaburzenia widzenia, halucynacje, "niezwykłe" sny,
* przewód pokarmowy: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka lub zaparcie
* układ oddechowy: zaostrzenie przebiegu lub prowokacja napadu astmy oskrzelowej

Z uwagi na wywoływanie niekorzystnych zmian w składzie lipidów jest stopniowo wypierany w kardiologii przez nowsze odmiany beta-adrenolityków (beta blokerów).
oraz z mp.pl
Interakcje: Jednoczesne stosowanie z antagonistami wapnia z grupy fenyloalkiloaminy (werapamil) lub benzotiazepiny (diltiazem) oraz lekami przeciwarytmicznymi (m.in. amiodaron, dizopiramid, chinidyna, propafenon) może powodować wystąpienie zaburzeń automatyzmu i przewodnictwa przedsionkowo-komorowego lub nasilać działanie kardiodepresyjne i może być przyczyną występowania poważnych działań niepożądanych. Leki zobojętniające sok żołądkowy istotnie zmniejszają wchłanianie propranololu. Chlorpromazyna i prawdopodobnie inne pochodne fenotiazyny mogą nasilać działanie obniżające ciśnienie tętnicze. Propranolol zwiększa stężenie tiorydazyny; może to prowadzić do wydłużenia odstępu QTc i zwiększenia ryzyka wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Może osłabiać działanie sympatykomimetyków rozszerzających oskrzela; konieczne może być stosowanie większych dawek tych leków. Propranolol zmniejsza klirens teofiliny i może osłabiać jej działanie na oskrzela. Atropina i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne mogą osłabiać działanie propranololu. Indometacyna i inne NLPZ mogą osłabić działanie hipotensyjne β-adrenolityków, w tym propranololu. Może nasilać działanie innych leków obniżających ciśnienie tętnicze oraz leków hipoglikemizujących i insuliny. Etanol hamuje wchłanianie propranololu z przewodu pokarmowego. Fenytoina, fenobarbital, ryfampicyna mogą nasilać metabolizm leku, zmniejszając jego stężenie w surowicy. Cymetydyna, fenazon, lidokaina, teofilina mogą hamować metabolizm propranololu, zwiększając jego stężenie w surowicy. Zachować ostrożność podczas stosowania w skojarzeniu z dużymi dawkami alkaloidów sporyszu.

Działanie niepożądane: Propranolol jest zwykle dobrze tolerowany. Bradykardia, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, nasilenie dolegliwości związanych z zespołem Raynauda, hipotonia, nasilenie objawów zastoinowej niewydolności serca, skurcz oskrzeli, ból zamostkowy, obrzęk obwodowy. Zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, osłabienie; rzadko zaburzenia snu, depresja, zaburzenia pamięci, lęk, omamy. Zaburzenia czucia w obrębie kończyn górnych. Osutka, świąd, odwracalna utrata włosów. Biegunka, zaparcie, nudności, wymioty, ból brzucha. Plamica małopłytkowa i niezwiązana z małopłytkowością. Bardzo rzadko zaburzenia potencji. Bardzo rzadko agranulocytoza, zespół toczniopodobny, zwiększenie aktywności aminotransferaz. β-adrenolityki mogą maskować objawy nadczynności tarczycy oraz hipoglikemii. W przypadku przedawkowania β-adrenolityków może dojść do wystąpienia bradykardii, niedociśnienia, bloku AV, niewydolności serca, skurczu oskrzeli i hipoglikemii. Należy zastosować leczenie objawowe; propranolol jest usuwany podczas hemodializy w niewielkim stopniu.

Ciąża i laktacja: Kategoria C. Lek przenika przez łożysko. Ze względu na brak odpowiednich badań stosować tylko w przypadku istnienia bezwzględnych wskazań. Lek przenika do pokarmu kobiecego; podczas stosowania w okresie karmienia piersią zachować szczególną ostrożność.

Dawkowanie: Dawkę należy dostosować indywidualnie. Dorośli. P.o. Nadciśnienie tętnicze. Początkowo zwykle 40 mg 2 ×/d, dawkę można stopniowo zwiększać, dawka podtrzymująca wynosi zazwyczaj 120-240 mg/d 2-4 w daw. podz. (rzadziej w razie potrzeby można zwiększyć do 480-640 mg/d 2-4 w daw. podz.). Dławica piersiowa. Początkowo zwykle 40 mg 2 ×/d, dawkę można stopniowo zwiększać, dawka podtrzymująca wynosi zazwyczaj 80-320 mg/d w 2-4 daw. podz. Zaburzenia rytmu serca. Zwykle 30-120 mg/d w 3-4 daw. podz.; lek podaje się przed posiłkami i wieczorem przed snem. Stan po ostrej fazie zawału serca. Leczenie należy rozpocząć 5.-21. dnia po zawale; stosuje się 180-240 mg/d w 3-4 daw. podz. Drżenie samoistne. 80 mg/d w 2 daw. podz., dawka podtrzymująca wynosi zwykle 120 mg/d, w razie potrzeby można stosować 240-320 mg/d. Zapobieganie napadom migreny. Początkowo 80 mg/d, dawka podtrzymująca wynosi zwykle 80-240 mg/d. Guz chromochłonny. Przed zabiegiem 60 mg/d w 2 daw. podz. przez 3 dni; w przypadkach nieoperacyjnych zwykle 30 mg/d. Nadciśnienie wrotne: do 120-160 mg/d w daw. podz., pod kontrolą rytmu serca, uzyskując zmniejszenie częstotliwości rytmu serca o ok. 20%. W kardiomiopatii przerostowej 80-120 mg/d. W stanach lęku i niepokoju do 240 mg/d w daw. podz. Dzieci. Początkowo 1 mg/kg mc./d w 2 daw. podz., zwykle stosowana dawka podtrzymująca 1-5 mg/kg mc./d w 3-4 daw. podz.; maks. dawka wynosi 16 mg/kg mc./d w 4 daw. podz. I.v. Dorośli. Zaburzenia rytmu serca zagrażające życiu lub towarzyszące znieczuleniu ogólnemu: 1-3 mg powoli i.v. z prędkością nieprzekraczającą 1 mg/min pod kontrolą EKG; kolejną dawkę można podać po 2 min, następną po 4 h. Dzieci. W zagrażających życiu zaburzeniach rytmu lub w napadach anoksemicznych opornych na klasyczne leczenie i.v. ze szczególną ostrożnością w dawce 0,01-0,02 mg/kg mc./dawkę, maksymalnie do 0,025 mg/kg mc./5 min, monitorując stan dziecka.

Uwagi: U niektórych chorych działania niepożądane na początku leczenia mogą uniemożliwiać kierowanie pojazdami i obsługę urządzeń mechanicznych.
Uwaga! Użytkownik MadisonTwatter jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 420 / 2 / 0
Spojrzmy prawdzie w oczy - Doraźny uspokajacz, relaksant (prócz benzo/barbi, zolpi), ktory rzeczywiscie by dzialal na razie nie istnieje, na razie nic nie zastapi benzosow. Chyba ze polowicznie, albo jeszcze mniej.
  • 544 / 5 / 0
istnieje GBL w dobrej dawce.
  • 329 / 6 / 0
Ewentualnie można jeszcze wypróbować stabilizatory nastroju, ale nie mam z nimi doświadczenia.
http://talk.hyperreal.info/post779582.html#p779582 - tu też dosyć ciekawe zastosowanie.
Oraz jakby ktoś chciał przyrównać do benzo:
"Tegretol jest zupelnie inny niz benzo. Benzo bardzo wplywaja na stan, po karbamazepinie nie ma zadnych odczuwalnych zmian, oprocz sennosci i lekkiego otepienia. To zdecydowanie nie nadaje sie do cpania."
Niewątpliwie najskuteczniejszy z leków normotymicznych to pregabalina, ale niestety baardzo drogi. Dobre są też gabapentyna i lamotrygina, ale jak mówiłem, póki co nie próbowałem, więc jakby ktoś wiedział coś więcej to niech napisze.
  • 128 / 20 / 0
No właśnie też chciałem wspomnieć jeszcze o pregabalinie. Trzeba pamiętać, że większość leków przeciwpadaczkowych nie posiada właściwości przeciwlękowych. Wyjątek stanowią właśnie gabapentyna i przede wszystkim - pregabalina. Z tym, że jest to lek na patencie - drogi i stosunkowo słabo poznany. Ciekaw jestem jak w praktyce wyglądają te właściwości przeciwlękowe i na jakie spektrum lęków pregabalina rzeczywiście jest skuteczna. Substancja ta zdaje się mieć również pewien potencjał rekreacyjny, być może mogłaby zastępować alkohol/benzo w tej materii.
BezSensu
  • / / 0
Xavi pisze:
Haloperidiol polecam ;-) W dużych ilościach , o stresie zapomnisz , o świecie pewnie też :cheesy:
Nie nie nie... neuroleptyki odpadaja - uspokoi na chwile a jak przestanie brac to masakra... :kotz: nie polecalbym najwiekszemu wrogowi - za darmo z apteki to moga Cie po plecach poglaskac, ja to wyrzucilem do pieca, sprobuj Limitrinu(GSK) wg mnie.
ODPOWIEDZ
Posty: 193 • Strona 3 z 20
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.