Pełna legalizacja - dlaczego taka trudana?

Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.

Moderator: Prawo

Posty: 108 Strona 5 z 11
Rejestracja: 2017
  • 466 / 114 / 0

I bardzo dobrze , ze jest nielegalna . Zadne dragi nie nadaja sie do powszechnego uzytku , ludzie sa na to po prostu zbyt glupi . A kto chce znalesc ten znajdzie i kupi nawet bez wychodzenia z domu ...
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Kanada i Urugwaj już tego dokonały i dalej funkcjonują jako państwa.

Kto lubi być „pod wpływem”? 8 największych narkomanów i alkoholików w świecie zwierząt

Trudno w to uwierzyć [?], ale ludzie nie są jedynymi ssakami, które raczą się alkoholem czy też inną substancją odurzającą. Renifery, kangury czy delfiny też chętnie wprowadzają się w stan rauszu. Ale właściwie, dlaczego tak się dzieje?

Sobótka: Pijany wpadł z marihuaną bo nie miał maseczki.

Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu przywożąc z sobą kilkadziesiąt porcji narkotyku. Trafił na policjantów, którzy akurat rutynowo kontrolowali czy ludzie zasłaniają usta i nos zgodnie z przepisami. On maseczki nie miał.
Rejestracja: 2014
  • 9165 / 1253 / 0

W Chile też od lat jest pełen legal, a kraj bynajmniej nie podupadł. Jak mieli "najzdrowszą" gospodarkę na kontynencie, tak i mają teraz. Z roku na rok wykazują nadwyżkę budżetową, choć póki co państwo nie bierze udziału w sprzedaży. Można mieć 7 krzaków i dowolną ilość materiału w domu. Palić można na swoim terenie, lub w specjalnych "rasta" pubach (gdzie naturalnie kupić zioło jest tak łatwo, jak zimne piwo).

Chilijczycy kopcą najwięcej na kontynencie per capita - i to zdecydowanie. Może dlatego nie są tak wyszczekani, jak sąsiedni Argentyńczycy.
Rejestracja: 2016
  • 889 / 102 / 0

pytanie retoryczne w temacie

zbyt pozytywna dlatego zakazana
Rejestracja: 2019
  • 52 / 2 / 0

Liroy mawił ze do końca kadencji lub zaraz na jej poczatku beda zmiany w prawie ze bedzie mandat i ucichlo wszystko?
Rejestracja: 2018
  • 605 / 107 / 2

Liroy niby fajny gość, dobrze chce, mówi o tym itp., tylko ten gość chyba uważa że ćpuny są durne i można im różne rzeczy wmawiać i nimi manipulować- często jego wypowiedzi są zbyt optymistyczne i mijają się z prawdą- mówił niedawno że UE zmienia prawo i za kilka lat mj będzie w unii legalna. A było tak- UE zamówiła ekspertyzy prawne na temat skutków zalegalizowania mj, wypadły one fatalnie, -UE nie bierze w ogóle pod uwagę legalizacji.
Problem z legalizacją u nas jest taki, że po pierwsze sama władza tego nie chce, woli mieć antynarkotykowe przepisy, które umożliwiają jej legalne podsłuchiwanie i inwigilacje ludzi, często z kręgu opozycji, możliwość zrewidowania bez powodu na ulicy każdego (może mieć narkotyki, bo wyglądał na zdenerwowanego), policja dziś często przekracza swe uprawnienia i potrzebuje jakiejś podkładki (pewnie to był narkoman- dlatego strzelaliśmy). Po drugie, sami ludzie u nas są za karaniem za posiadanie nawet miękkich narkotyków- to rezultat państwowej propagandy i często kołtuństwa znacznej liczby ludzi, zwłaszcza tych religijnych i mało tolerancyjnych w stosunku do tych, którzy są inni.
Dziwi ponadto wielka aktywność naszej policji w tropieniu mj, zamiast zajęciu się prawdziwymi kryminalistami i poprawą bezpieczeństwa- policje należy u nas zreformować- wymienić starych komendantów na kogoś normalnego. Tolerancja państwa w stosunku do mj wcale nie prowadzi do żadnych zapaści społeczeństwa, jak to widać na przykładzie Holandii, ciekawe tez że drakońskie kary za miękkie narkotyki są w krajach niedemokratycznych, totalitarnych i mało cywilizowanych. Ogólnie trendy są inne:https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/1703094 ... rehkDsK84k
Rejestracja: 2014
  • 9165 / 1253 / 0

30 stycznia 2020IvoPartisan pisze:
UE zamówiła ekspertyzy prawne na temat skutków zalegalizowania mj, wypadły one fatalnie
Tzn ekspertyzy wykazały, że skutki zalegalizowania byłoby fatalne? Pod jakim względem? Apokalipsa stoner zombies? : D
30 stycznia 2020IvoPartisan pisze:
Problem z legalizacją u nas jest taki, że po pierwsze sama władza tego nie chce, woli mieć antynarkotykowe przepisy, które umożliwiają jej legalne podsłuchiwanie i inwigilacje ludzi, często z kręgu opozycji, możliwość zrewidowania bez powodu na ulicy każdego (może mieć narkotyki, bo wyglądał na zdenerwowanego), policja dziś często przekracza swe uprawnienia i potrzebuje jakiejś podkładki (pewnie to był narkoman- dlatego strzelaliśmy).
Narkotyki nie kończą się na ziole - mogliby przecież zalegalizować i ścigać te, które rzeczywiście szkodzą.
Rejestracja: 2018
  • 566 / 49 / 0

pewnie lobby alkoholowe,tytoniowe i farmaceutyczne boja sie duzych strat i pewnie oplacaja rzad,jak nie oplacaja rzadu i oni tam takie glupoty i tak pierdola:ziobro,czy to jest z konopi itp to sa poprostu kompletnie niedoinformowanymi idiotami,ktorzy przy okazji traca miliardy pln rocznie.
Wszystko powinno byc legalne jak w czechach co komu do tego co se ktos robi na chacie .
Rejestracja: 2018
  • 605 / 107 / 2

Nie znam szczegółów treści unijnych ekspertyz, być może można je gdzieś znaleźć w sieci, ale ogólnie mówiąc, są one negatywnie nastawione do pomysłu legalizacji mj w UE i UE na ich podstawie odrzuciła ten pomysł . Dlaczego Liroy o tym nie mówi? Powiedział tylko o tym, że UE zmieni wkrótce przepisy, na takie, które legalizują mj - przecież to bzdura, kłamstwo dla tępych wyborców. Jako poseł nie może z tym więcej zrobić, ale mógłby np. porozmawiać z ministrem spraw wewnętrznych i komendantem głównym policji i spytać ich, dlaczego nasza policja tak gorliwie zajmuje się ściganiem obywateli, posiadających bardzo małe ilości zioła na własny użytek? Dlaczego policjantom przyznaje się premie za złapanie kogoś takiego? Dlaczego wyznacza im się plany zatrzymań takich osób? Przecież to powoduje że policja zamiast zajmować się kryminalistami i poprawiać stan bezpieczeństwa, ugania się za małolatami palącymi trawkę, którzy nic złego nikomu nie robią.
Karol- u nas lobby tytoniowe i farmaceutyczne nie zajmuje się takimi sprawami, to sprawa zbyt marginalna i mało prawdopodobna do uchwalenia.
Rejestracja: 2019
  • 153 / 7 / 0

Wydaje mi sie ze to wina tej niewiedzy w rzadzie i tego ze wiekszosc to tam zyje komuna i kompletna nie wiedza i uwazaja ze morfina to to samo co mj i ze zabija... z taki ludzmi ten projekt 30g mestoslawa to bedzie wyzwanie...
Posty: 108 Strona 5 z 11
Wróć do „Akcje polityczne”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości