Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 111 • Strona 4 z 12
  • 2104 / 458 / 37
Na palcach jednej ręki można wyliczyć państwa z odpowiedzialną polityką narkotykową. Myślenie typu 'zdelegalizujemy wszystko to młodzież nie będzie się truła' to ten sam poziom debilizmu co 'zdelegalizujemy aborcję to nie będzie aborcji'. Powinni zdelegalizować nowotwory, wtedy nikt nie będzie na nie chorował. Prawda?
Lubisz koks?
  • 404 / 39 / 0
Moim zdaniem,jakby społeczeństwo dorosło,to najlepsze byłyby kluby z kartą dostępu dla dorosłych tak,jak wchodzi się do zakładu pracy.Jakby policja złapała typa,który wynosi z takiego miejsca towar nieletnim,to oprócz,konsekwencji prawnych by informowała o tym,taki klub i taka osoba trafiałaby,na czarna listę,dożywotnio traciłaby prawo,do chodzenia we wszystkich takich miejscach.Przed wejściem do takiego klubu,zawsze można postawić,sto kamer,a nawet policjanta,a żaden klub,który mógłby stracić licencje,na tak lukratywny biznes pilnowałby tego.Idą czasy(w sumie już są)że komputer rozpoznaje wszystkich po mordach,więc nieletni,mieliby lipę,żeby się wśliznąć.15 lat temu,mieliśmy problem z ludźmi uzależnionymi i problem,jak je leczyć,a dziś przez dopalacze,mamy do czynienia z martwymi,to są bardzo często nieletni.Dopalacze powstały,żeby omijać listy substancji zakazanych,dlatego to takie chujowe substancje.polityka ta państwowa,chuja warta,morduje dzieci.
  • 2198 / 704 / 0
Trudna bo niestety są jeszcze ludzie którzy nie chcą przyspieszyć upadku tego świata. Chociaż sam chciałbym bardzo pełnej legalizacji bo wojna atomowa nie zapewniłaby pewnie za długiego widowiska. To jest dobra alternatywa.
Autor tego posta jest żywym (?) przykładem że selekcja naturalna nie działa.
Nie bierzcie moich rad poważnie, konsultujcie to z bardziej obeznanymi osobami a najlepiej lekarzem. Słuchacie mnie na własną odpowiedzialność.
  • 954 / 79 / 0
Zioło leczy i nie uzależnia.Robi się z niego najlepsze włókno bo naturalne.Jest bardziej skutecznie niż aspiryna,tylko Babilon go zakazuje,bo jest od dża.
  • 11837 / 2296 / 0
Miałem wczoraj (luźną) rozkminę na ten temat. Wydaje mi się, że musi istnieć bardzo silne lobby anty legalizacyjne. Albo ze strony koncernów farmaceutycznych, albo jakiejś (bardzo dobrze) zorganizowanej grupy przestępczej, która nie wysadza samochodów w powietrze, nie afiszuje się z kasą, przypomina bardziej korporację i co najważniejsze ma wpływ na polityków.
Nie chce mi się wierzyć, że jesteśmy tak zacofani, bo albo kościół nie pozwala, albo że stare pokolenia muszą wymrzeć...
  • 8104 / 891 / 0
10 lutego 2019Sem pisze:
Zioło leczy i nie uzależnia.Robi się z niego najlepsze włókno bo naturalne.Jest bardziej skutecznie niż aspiryna,tylko Babilon go zakazuje,bo jest od dża.
Co Ty pitolisz :cojest: marihuana jak najbardziej uzależnia psychicznie i jest szkodliwa ( choroby psychiczne ).Nie pisze, ze u każdego palacza wystąpi schizofrenia, ale jest duży odsetek zachorowalności.
Lekoman :tabletki:
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
  • 2104 / 458 / 37
@Jezus Chytrus w Polsce dalej dużo ludzi uważa, że narkotyki to zło i powinny być nielegalne, po czym lecą do Żabki po kolejną małpkę :) Przeciw delegalizacji jest na pewno lobby alkoholowe i lobby farmaceutyczne oraz niestety zbyt silny w wielu krajach (a w Polsce zwłaszcza) Kościół. Ludzie są też zacofani, dalej wierzą w wielokrotnie obalany mit marihuany jako gateway drug i jej niby ogromną szkodliwość. Za delegalizacją w USA najmocniej lobbowały koncerny papiernicze, gdyż papier z konopii jest lepszy i tańszy.
https://wolnekonopie.org/2011/10/histor ... i-konopi/2
@up jakieś badania na poparcie tej tezy? Uzależnienie psychiczne od marihuany to nic w porównaniu do uzależnienia choćby od nikotyny. Zwiększa co prawda możliwość zachorowania na pewne choroby psychiczne, ale nie niszczy organów wewnętrznych tak jak to robi alkohol. Ilość czyni każdą substancję trucizną. No i następnym razem staraj się wyczuć ironię w poście zacytowanego przez Ciebie użytkownika :)
Lubisz koks?
  • 664 / 132 / 2
10 lutego 2019Sem pisze:
Zioło leczy i nie uzależnia.Robi się z niego najlepsze włókno bo naturalne.Jest bardziej skutecznie niż aspiryna,tylko Babilon go zakazuje,bo jest od dża.
Ja nigdy nie zażywałem trawy, ale ze zdziwieniem czytam co napisałeś. Nawet tutaj jest wątek "Detox od trawy", gdzie opisują problemy przy odstawieniu i to nie tylko psychiczne- są opisywane całkiem konkretne przypadki objawów fizycznych odstawienia, bardzo podobne do "twardych" środków. Zauważyłem też tendencje do bagatelizowania dragów, które samemu się przyjmuje.
Miłość jest jak opium...
  • 11837 / 2296 / 0
Np jakie objawy? W swoim życiu miałem kilka ciągów, które trwały latami. Przerywałem je albo świadomie, albo ze względu np na wylot do siotry, czy choćby suszę.
Poza lekkim rozdrażnieniem, które przychodziły w porach, kiedy zwykle paliłem, problemem z zaśnięciem i nadmiarem energii nie doświadczyłem niczego innego. Trwało to kilka dni (2-4).
Nie twierdzę, że inni ludzie (np palący ilości 5 x większe, niż ja) postawieni w takiej sytuacji nie odczują tego boleśniej. Pytam tylko, co takiego jeszcze może się dziać po odstawieniu palenia? : )
  • 664 / 132 / 2
No piszą ludzie różne rzeczy w dziale Detox od trawy, np:
"pale tylko jednego gibona wieczorem przed snem zeby nie odcinac sie od palenia zbyt drastycznie i nawet paląc tego jednego gibona odczuwam mocne objawy odstawienia, nie moge spac przeważnie zasypiam nad ranem ze zmeczenia na pare godzin, wstaje niewyspany, rozdrażniony, nie moge sie skupic na niczym, jak juz sie budze to nie moge wstać, z niczego nie czerpie radosci, nie mam apetytu, czuje sie słaby i ze nie mam kontroli nad swoim zyciem i mógłbym tak wymieniać ale nawet nie jestem w stanie sie skupic nad tym ogromem sprawy i zaczac pokolei tu wszystko wymieniać"
Miłość jest jak opium...
ODPOWIEDZ
Posty: 111 • Strona 4 z 12
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.