Lamotrygina (Lamitrin, Lamotrix, Symla) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 3879 / 681 / 0

Tak, można, ale dla mnie przynajmniej efekty nie są zbyt spektakularne (oczywiście to indywidualna sprawa).
  • 36 / / 0

hej, mam takie dwa pytania.
1. Czy można łączyć na stale Lamo z Pregabaliną /aktualnie tak robię na własną rękę/
2. Czy można łączyć Lamo z tramadolem doraźnie lub dłużej, gdy jest ból lub dla lepszego samopoczucia/też tak robię/

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Fałszowanie leków bardziej opłacalne niż wytwarzanie narkotyków

Internetowi oszuści parający się sprzedażą fałszywych leków mają się świetnie w dobie kryzysu lekowego. Jak twierdzą eksperci podrabiane są zarówno leki specjalistyczne, jak i powszechne typu Aspiryna. Stało się to bardziej opłacalne niż produkcja narkotyków.
  • 3879 / 681 / 0

Walproinian sodu hamuje glukuronidację lamotryginy, hamuje jej metabolizm i zwiększa t1/2. Leki indukujące enzymy wątrobowe, jak fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon przyspieszają metabolizm lamotryginy i powodują skrócenie jej t1/2. Lamotrygina nie wypiera innych leków przeciwpadaczkowych z wiązań z białkami i najprawdopodobniej nie wpływa istotnie na ich stężenia w osoczu. Lamotrygina i okskarbazepina nie wpływają wzajemnie na swój metabolizm. Lamotrygina nie wpływa na farmakokinetykę soli litu. Lamotrygina w niewielkim stopniu wpływa na stężenie doustnych środków antykoncepcyjnych w surowicy, natomiast mogą one zmniejszać stężenie lamotryginy w surowicy. bupropion i olanzapina nie wywierają istotnego klinicznie wpływu na farmakokinetykę lamotryginy. Na klirens lamotryginy nie wpływają: klozapina, fenelezyna, rysperydon, sertralina, trazodon. Amitryptylina, bupropion, klonazepam, fluoksetyna, haloperydol i lorazepam nie wpływają w istotny sposób na powstawanie głównego metabolitu lamotryginy. Lamotrygina najprawdopodobniej nie zmniejsza klirensu leków eliminowanych przez CYP2D6.
Ani pregabaliny ani tramadolu nie brałem, ale z tego co zrozumiałem z farmakologii działania lamotryginy, to nie ma ona praktycznie z czymkolwiek interakcji. Jedynie walproinian sodu ma silną interakcję.
  • 2695 / 580 / 0

Biorę lamotryginę z pregabaliną już ładny czas, jest to zaakceptowane przez specjalistów połączenie. Z tramadolem również przetestowane, wszystko działa jak należy.
  • 465 / 19 / 0

10 sierpnia 2017blackgoku pisze:
Moi kochani. Kiedy zaczynałem kurację lamotryginą straciłem zupełną chęć na papierosy. Zupełnie. I na 100% była to "wina" lamotryginy.

Dlatego teraz moje pytanie.
Jak zdrowa psychicznie osoba zareaguje na 25mg/d lamotryginy? Osoba ta jest uzależniona od papierosów i chcielibyśmy zrobić eksperyment i sprawdzić, czy rzeczywiście na okres "rzucenia" palenia da radę chemiczne to wywołać. Oczywiście przeprowadzilibyśmy testy alergiczne (+obserwacja, czy nie pojawiają się znamiona na skórze). Osoba ta próbowała już wielu wielu metod, jedynie jeszcze mój pomysł z lamotryginą nie został sprawdzony.

Moglibyście się do tego odnieść? Tylko poważnie, medycznie, a nie "co ty chcesz zdrowej osobie stabilizatory nastroju podawać?" ;)
Uzależniona osoba biorąca taką dawkę dalej jarała i jara. Lamotrygina moim zdaniem tylko rozchwiewa nastrój dla zdrowej osoby więc nie ma sensu dla próby rzucenia palenia się w to wbijać.
  • 368 / 19 / 0

Czy są tu osoby, ktore zazywaja lamotrygine i zauwazyly jej wplyw na HPPD ?
  • 3879 / 681 / 0

Ja zażywam bardzo długo lamotryginę. Co rozumiesz, że wpływa na HPPD? Wywołuje u Ciebie?

Czy pojawiły się w wyniku przyjmowania lamotryginy, czy po zażyciu psychodelika, a lamotrygina je utrzymuje?
  • 368 / 19 / 0

Lamotrygina jest uzywana w leczeniu HPPD, chodzilo mi wiec raczej o pozytywny jej wpływ na te przypadłość.

Masz jakieś doswiadczenie w tej materii ?
Zastanawiam się nad lamotrygina, zwlaszcza, ze hppd (snieg optyczny oraz smugi po ruchu np. reka) mam juz od dziecka, jeszcze przed jakimikolwiek doswiadczeniami z addyktogenami (a nie podejrzewam, ze rodzice mnie szprycowali sokiem na kaszel jak plakalem w nocy %-D ).

Jednak na zagranicznych forach jest mało relacji na ten temat, a jak juz sa to malo klarowne.
  • 3879 / 681 / 0

To znaczy tak. Gdy rozpocząłem terapię lamotryginą nie miałem HPPD. W trakcie terapii brałem (i biorę) bardzo dużo psychodelików. Nigdy nie miałem po nich HPPD - do czasu, gdy nie wypiłem sporej ilości alkoholu po zakończonej terapii antydepresantem. W konsekwencji dostałem HPPD, ale nie stricte śniegu optycznego, a morfizacji powierzchni. Możliwe, że lamotrygina przez tak długi okres działała anty-HPPD. Dopiero po alkoholu się pojawiło.
  • 5 / / 0

Jeśli dorzucę to do karbamezapiny efekt będzie lepszy?
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata