Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 412 • Strona 34 z 42
  • 203 / 30 / 0
@starysteve działa. Aktualnie 125 mg więc dość mała. Jak przypomnę sobie co się ze mną działo przed lamotryginą to aż nie wierzę, ile tych zjebanych (dla mnie) SSRI i SNRI oraz neuroleptyków zaniosłem aby w końcu jako tako się wyprostować ;)

Działa zupełnie inaczej. Nie robi z człowieka plastikowego, bezuczuciowego manekina (jak często robią SSRI).
  • 611 / 186 / 0
Cieszę się i trzymam kciuki. Mnie już pięć lat stabilizuje.
  • 203 / 30 / 0
No to zajebiście. Dla mnie było szokiem to, że nie mam żadnych skutków ubocznych po niej.
Ciesze się, że Tobie również pomaga. Wszystkiego dobrego Steve!

Fuzja - D5

@starysteve miałeś zdiagnozowane CHAD? Ja tylko depresję i nic nie pomagało mi. Ta lamotrygina to był w sumie eksperyment, który się udał. Mój lekarz powiedział, że często może zadziałać w lekoopornej depresji ale większość lekarzy ma przekonania, że jest to lek wyłącznie na CHAD.
Ja się cieszę, że w końcu trafiłem i mogę korzystać z życia.
  • 611 / 186 / 0
@Chlodwig tak. Dostałem później wiele różnych leków jako dodatek ale lamotryginę cały czas przyjmuję, inne leki mi nie pomagały albo miały za dużo skutków obocznych. Więc od roku-dwóch jestem tylko na lamotryginie i lekach przeciwlękowych (część dni benzo, część pregaba, część jakoś żyję bez). Teraz będę szedł na terapię pod kątem walki z tymi lękami, żeby odstawić już wszystko poza lamotryginą.
Dają to nie tylko w chad z tego co wiem.
  • 1459 / 235 / 0
@starysteve jaką dawkę lamo bierzesz? Mam zaburzenia osobowości i kiedyś próbowałem ją brać w dawce 200 mg ale nie bardzo czułem jej działanie, teraz próbuję gabapentyny jako stabilizatora ale chyba zrezygnuję dlatego myślę czy by jeszcze raz nie spróbować z lamo.
  • 611 / 186 / 0
@zburzony 300. Max brałem 400. Chciałem 200 bo na 300 mam uboki ale przy 275 już mam wahania duże w ciągu dnia. Cholera wie jak z tym jest, jeden lekarz mówi, że 200 to max, a inny żeby walić 500. Ulotkowo chyba 200.
  • 14 / / 0
Czy ubok w postaci barwnych, dobrze pamiętanych snów kiedykolwiek ustępuje? Jest to dosyć uciążliwe. Szczególnie gdy są to koszmary.

Lubię lamo, ale przez nią czuję jak bym wcale nie spał, a tylko śnił. Wolę nie pamiętać swoich snów.

(Dawka 100 mg).
  • 203 / 30 / 0
Robię update mojego stanu lamotryginie... Nadal działa. Jak ja żałuję, że musiałem przez te wszystkie zjebane SSRI SNRI i inne antydepresanty przejść :)
  • 1459 / 235 / 0
@Chlodwig ja mam borderline i biorę antydepresanty ale właśnie robię drugie podejście do lamotryginy (200 mg). Powiedz, po jakim czasie zauważyłeś poprawę?
  • 50 / 8 / 0
26 listopada 2022anonimowy93 pisze:
Czy ubok w postaci barwnych, dobrze pamiętanych snów kiedykolwiek ustępuje? Jest to dosyć uciążliwe. Szczególnie gdy są to koszmary.

Lubię lamo, ale przez nią czuję jak bym wcale nie spał, a tylko śnił. Wolę nie pamiętać swoich snów.

(Dawka 100 mg).
Biorę ponad 3 lata i nie, nie ustępuje. W sumie nie wiem, czy przed lamo też nie miałem takich wyraźnych snów, nawet aż takich, w których mam jakąś kontrolę nad tym co się potoczy.
@up miesiąc/dwa i powinno być git.
smile junkie
ODPOWIEDZ
Posty: 412 • Strona 34 z 42
Artykuły
[img]
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru

Newsy
[img]
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów

Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.

[img]
Hiszpania zezwala na narkotyki w samochodach

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hiszpanii zaskoczyło związki zawodowe policji, wydając polecenie, aby nie karać użytkowników narkotyków znajdujących się w zaparkowanych samochodach. Decyzja ta ma na celu ochronę prywatności obywateli, ponieważ zaparkowane pojazdy uznawane są za „prywatną przestrzeń”.

[img]
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego

Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.