Lamotrygina (Lamitrin, Lamotrix, Symla) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 2415 / 491 / 0

Żeń-szeń ma dodawać mobilizacji, dobry na anergię. kava-kava i kanna są dobre na wyciszenie.

Też zapewne Ashwaghanda nie zaszkodziłaby, dobrze uspokaja.
  • 3532 / 554 / 0

W temacie tych adaptogenów u mnie jest Różeniec górski, więc jeśli Żeń-Szeń spełnia podobna rolę, to mam na niego zamiennik w postaci R. rosea.

kava-kava i canna? W jaki sposób miałyby wyciszyć ChAD? Zredukować hipomanię (niefajnie), czy zredukować ewentualne smutki (fajnie)? Bo z tego co wiem, to nie jest do regularnego stosowania, chyba że się mylę?

Były policjant: konferencje prasowe z narkotykami to szkodliwa szopka

„Miarą policyjnej skuteczności jest spadek przestępczości i występku, a nie dowody na podjęcie akcji policyjnych mających na celu zwalczanie przestępczości i występku”.

W Detroit ruszyły dostawy marihuany do domu

Kupowanie marihuany w Detroit stało się niemal tak łatwe jak kupowanie pizzy.
  • 2415 / 491 / 0

Trochę off-topujemy, wykazują działanie antydepresyjne, anksjolityczne.
  • 3532 / 554 / 0

Cóż, może offtopujemy, może nie, ale sądzę, że nie jestem jedyną osobą, która chce odstawić lamotryginę i wziąć swoje zdrowie na poważne, a nie ciągnąć "leczenie nieuleczalnego". Czyli podsumowując sugerujesz w zamian lamotryginy:
1) CBD jako stabilizator,
2) Różeniec górski/Ahwagandha/Żeń-szeń/zapewne i Bacopa jako adaptogeny (z mojego doświadczenia wiem, że powinno się naprzemiennie stosować po 1,5mc przerwa 1-2 tygodniowa a potem następna roślina)
3) Hordenina (średnie iMAO) - czy to nie przesada w kierunku wywołania hipomanii? Może na okres smutku hordenina?
4) Canna i Kava Kava anksjolityczne

Dlaczego damiana?
  • 228 / 7 / 0

Może mi ktoś jeszcze powiedzieć, jak to jest z odstawianiem lamotryginy? Jak bardzo jest to ciężkie?

Czy bez wspomagaczy da się to w miarę niezauważalnie przejść, jeśli rozkładać na dłuższy okres czasu? albo czy ewentualnie lekarze do odstawki przepisują jakieś chwilowe wsparcie?
  • 3532 / 554 / 0

Odstawiaj powoli zmniejszając dawkę. Nie wiem, co zaproponować jako wspomagacze. Mikrodawki litu? @Hash_Oil
Wychodząc z 100mg - 100mg to:
100 - 50, potem 50 - 50, potem 50-25, 25-25, 25-0 i do 0-0. Chyba tak najlepiej. Oczywiście każdy etap to nie jest jeden dzień. Chociaż jak mnie się leki skończyły, to kilka dni było po marne 25mg i jakoś nie cierpiałem. Poczytaj o dekarboksylowanym CBD, może to być odpowiedź natury na lamotryginę.
  • 2415 / 491 / 0

Mikrodawki litu bez sensu, ponoć lit musi być w stężeniu 0,5mmol/l w osoczu co najmniej by działać terapeutycznie na CHAD. Duże dawki CBD mogą więcej zdziałać.
  • 228 / 7 / 0

ta senność po jakim czasie schodzi?
  • 3532 / 554 / 0

Tydzień, może dwa.
  • 228 / 7 / 0

I przy każdym zwiększeniu dawki senność bedzie czy tylko na wejściu?

W ogole, 50mg na początek nie za duża dawka? Wydaje mi się, że kiedys miałem zalecenie zaczynać od 25

I oprócz senności taki lekki brak werwy do pracy też jest przy lamo?
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata