Kwetiapina - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1351 Strona 98 z 136
Rejestracja: 2017
  • 1970 / 308 / 0

Dawki 400 xr będą działać stabilizująco i aktywizująco ?
Jako dodatek do paro
Ale kurwa zamulacz, to mija kiedyś?
Rejestracja: 2010
  • 511 / 86 / 0

Benzodiazepine mozna sobie zarzuca w dzień i na wieczór. Czy kwetiapine można brac w dzień? Ma podobne działanie np do alprazolamu? Da sie zastapić tym benzo?

Przemodelowanie grzybów psychedelicznych tak aby nigdy nie powodowały "złej podróży"

Klucz do "tylko dobrych tripów" może leżeć w aeruginascynie, CDB magicznych grzybków.

Wstrzykiwała sobie heroinę w kabinie sanitarnej z dzieckiem na ręku

Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali 32-letnią kobietę podejrzaną o posiadanie narkotyków oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dwuletniego dziecka, które przebywało pod jej opieką.
Rejestracja: 2019
  • 8 / 2 / 0

@s@simer44
Witam.
Jakieś parę miesięcy temu Pani Doktor przepisała mi kwetiapine, niestety już nie pamiętam ile mg było w jeden tabletce ale z tego co mi się przypomina tabletki były bardzo małe.
Ja nic nie chciałem zastąpywać kwetiapina byłem po prostu ciekawy działania leków jakie przepisują psychiatrzy na zaburzenia nastroju + poradzenie sobie z nie braniem.
Z tego co radziła to brać pół tabletki na noc osobiście usypiały mnie tak dziwnie serce waliło budziłem się strasznie zamulony, oczywiście po jakimś czasie skusiłem się spróbować w dzień i ogólnie byłem wyciszony odcięty od codziennych emocji , po zgłoszeniu tego że mam podwyższony puls zamieniła mi na olanzepine jednak po miesiącu brania tych neuroleptyków stwierdziłem że mi to nie potrzebne daje sobie radę bez nich :)
Chociaż czasami tęskno za olanzepiną :)
Pozdrawiam.
Rejestracja: 2017
  • 2322 / 735 / 0

kwetiapina to lek antypsychotyczny, który ma zupełnie inny mechanizm działania. nie jest podobna do alprazolamu, bo prawie w ogóle nie wykazuje działania przeciwlękowego. branie tego leku w dzień, jeśli nie jest to konieczne, mija się z celem. neuroleptyki strasznie zamulają i przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu mózgu. nie mówię tu o leczeniu psychoz, tylko o braniu np. w celach zniesienia lęku. są to kiepskie leki, można próbować stosować je na sen, ale nawet rano czuć ich działanie. działanie nasenne jest wyczuwalne, ale lek powoduje wiele skutków ubocznych. moim zdaniem benzodiazepiny a neuroleptyki to dwa różne światy.
Rejestracja: 2018
  • 11 / / 0

Cześć, od niedawna biorę kwetiapinę. W niewielkich dawkach (40-60) mg. Czy możliwe jest ze osłabia to działanie benzo? :( biorę doraźnie, ale ostatnio nie czuje efektu, właśnie po zaczaciu kuracji kwetiapina. I mam jeszcze jedno pytanie - czy ktoś tak miał ze kwetiapina zmniejszyła apetyt? Jest to w ogóle możliwe? Słyszałam tylko o zwiększeniu apetytu, natomiast mi wydaje się że jest zupełnie odwrotnie i ciekawa jestem czy ktoś również ma takie odczucia.
Rejestracja: 2010
  • 177 / 8 / 0

Czy po kwetiapinie zmulenie na drugi dzien przechodzi ? Ostatnio slabo spie wiec walnalem sobie 1 tabletke 25 mg ktorą kiedyś mi lekarz zapisał. I rzeczywiście spałem z 12 godzin ale do teraz - godz 18.00 czuję sie zamulony , do tego obniżony nastrój i nic mi sie nie chce. Jakieś dobre alternatywy na sen ? Hydro gowno daje, a benzo nie chce brać na sen... Generalnie usypiam w miarę szybko ale czuje że ten sen jest slabej jakości, za wcześnie sie wybudzam i jest niebwyspanh.
Rejestracja: 2017
  • 2322 / 735 / 0

zamulenie z pewnością przejdzie, to zależy od człowieka ile będzie to trwało. mi przechodziło zazwyczaj w godzinach popołudniowych zamulenie po neuroleptykach. 25 mg to mała dawka i z tego względu powinno szybciej się usunąć z organizmu. na sen polecam doraźnie zolpidem, jedną tabletkę. trzeba tylko uważać by za często nie brać.
Rejestracja: 2010
  • 177 / 8 / 0

Generalnie to praktycznie do wieczora bylem zamulony, ale najgorsze ze jakiś gorszy nastroj i niechęć do wszystkiego sie pojawiła na następny dzień. Ale zeby do pracy po tym iść na drugi dzień to ciężko, ciekawe po jakim czasie to zamulenie by przeszło... zolpidem z tego co wiem pomaga w zasypianiu a ja mam raczej problem z tym że za wcześnie się wybudzam i generalnie budzę się w nocy. Są jakieś leki właśnie poprawiające jakość snu, wydluzajace trochę sen ale nie powodujące strasznej zamulki na drugi dzien?
Rejestracja: 2017
  • 2322 / 735 / 0

nieuzależniające leki, które mogą pomóc w stabilizacji snu - mianseryna, mirtazapina czy na przykład trazodon. jest ich sporo, możesz poczytać o tych, które wymieniłem.
Rejestracja: 2010
  • 177 / 8 / 0

Mirte bralem co prawda ze 3 dni ale samopoczucie na drugi dzien jeszcze gorsze , czulem sie jakbym byl polglowkiem. Mam chyba jeszcze w domu.
O trazodonie poczytam trochę ale chyba to w jakims stopniu działa jak ssri a z tymi lekami mam zle wspomnienia.
Posty: 1351 Strona 98 z 136
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości