Kwetiapina - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1120 Strona 109 z 112
Rejestracja: 2019
  • 17 / 3 / 0

kwetiapina vs zopiklon/zolpidem na sen ,co jest lepsze waszym zdaniem ?
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 62 / 14 / 0

Wszystko jest lepsze od z-drugs / benzodiazepin. No chyba, ze doraznie potrzebujesz raz na jakiś dłuższy czas, wtedy można sięgnąć po jakiś zolpidem.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Wpisy śp. Zioła na narkotykowym forum budzą przerażenie

Czyli glamrap.pl o zmarłym użytkowniku naszego forum i samym forum.
Rejestracja: 2019
  • 17 / 3 / 0

pytam bo od psychiatry dostalem kwetiapine na sen a wczesniej rodzinna przepisala mi zopiklon nie wiem ktory bedzie skuteczniejszy
Rejestracja: 2012
  • 73 / 18 / 0

No nie demonizujmy znowu tych benzosów. zopiklon jest podobno nieco nowocześniejszą i mniej uzależniającą wersją zolpidemu (tak twierdzi znajoma, która je te leki od lat, na mnie akurat działa dość wybiórczo). Ale bzd i pochodne trzeba stosować doraźnie.
Kwetiapina z kolei to mocny upierdalacz. W USA były pozwy milionowe za reklamowanie tego jako lek na bezsenność (wskazania ulotkowe to schizofrenia, bipolar, psychozy).

Generalnie jeśli doraźnie to zopiklon, a jeśli na stałe to już lepiej ta kwetiapina (mniejsza bezsenność z odbicia po odstawieniu), ale spróbuj sobie 25-tke na pół przedzielić. Kweta działa nasennie już od bardzo małych dawek. A i tak z czasem będziesz musiał zwiększyć dawkę, bo rośnie na to tolerancja (wbrew zaklęciom magików).
Rejestracja: 2018
  • 2153 / 413 / 154

22 września 2019igla83 pisze:
kwetiapina vs zopiklon/zolpidem na sen ,co jest lepsze waszym zdaniem ?
Kwetiapina, ale w małej dawce - 25 lub nawet 12,5 mg spokojnie Cię uśpi, większe są przeznaczone gł. do leczenia przeciwpsychotycznego lub stabilizującego nastrój. zolpi można wziąć sobie doraźnie, ale miewałam po zopiklonie krzywe akcje, zwłaszcza jak nie poszłam spać od razu po tabletce.
Rejestracja: 2019
  • 8 / / 0

Przez kilka lat bralem olzapine 10 mg i na poczatku mnie usypiala a potem to nawet nie moglem zasnac. Czy kwetiapina tez moze tak dzialac ze przez kilka miesiecy bedzie usypiac a potem juz nie bedzie wcale usypiala? Bralem tez o przedluzonym uwalnianiu ale to tylko przedluzalo czas do zasniecia o godzine nic wiecej.
Rejestracja: 2018
  • 118 / 2 / 0

Ja biorę od 1.5 roku i nadal usypia :)
Rejestracja: 2016
  • 2842 / 657 / 0

@Pawel07 może przestać usypiać jak najbardziej, wtedy szykuje się zmiana neuroleptyku.
Rejestracja: 2010
  • 3390 / 342 / 0

Ja ostatnio Ketipinor kupilem. U mnie ketrel kosztuje te 14 zl za opakowanie 30 tab i mam zawsze na 100% . Ten ketipinor 100 tab 25 zl mnie wykosztował.
Rejestracja: 2010
  • 166 / 5 / 0

Od jakiegoś czasu biorę prawie codziennie biorę kwetę do snu, ale w malutkich dawkach 1/4 25 mg zazwyczaj. Na sen się sprawdza, ale ostatnio zauważyłem że często jestem w dzień zamulony, senny i trochę odrealniony.
Dlatego przez jakiś czas nie brałem i czułem się trochę lepiej w dzień. Za to więcej się budziłem w nocy i miałem trudności z uśnięciem.
Czy kweta może być winna tego zamulenia ? Pamiętam jak kiedyś pierwszy raz wziąłem całe 25 mg bo myślałem że to najmniejsza dawka to do następnego wieczora byłem senny i miałem obniżony nastrój.

Co można stosować zamiast kwetiapiny? Mam zolpidem, benzo, ale wiadomo że to uzależnia. Mirtę , mianse też mam ale po tym jeszcze większy zamuł, ponoć przechodzi po jakimś czasie, ale nie mam teraz 2 tygodni żeby pozamulać bo pracować trzeba.
Niedługo mam wizytę więc mógłbym coś zasugerować magikowi.
Posty: 1120 Strona 109 z 112
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości