Negatywne konsekwencje przyjmowania fitokannabinoidów i sposoby im przeciwdziałania.
ODPOWIEDZ
Posty: 264 • Strona 1 z 27
  • 1734 / 16 / 0
Z powodu częstych pytań dotyczących przekriwonych oczu i tego jak sobie z tym radzić stworzyłem ten wątek. Są to trzy najpopularniejsze rodzaje kropel do oczu. Jeśli ktoś z was zna jeszcze jakieś inne niech napisze nazwe a ja postram się przygotwać dokładny ich opis. Chciałbym zauważyć że STARAZOLIN i VISINE mają taki sam skład, tą samą substancje czynną w takim samym stężeniu. A różnica jest przede wszystkim w CENIE i w innym kształcie opakowania.
Większość z tych kropel jest na recepte, jednak w większości przypadków dostaniemy je bez problemu w aptece a jeśli nie to polecam zrealizowanie zamówienia w aptece internetowej.


STARAZOLIN - Polpharma - na receptę (ale można próbować bo sprzedają i bez)

Producent Polfa-Starogard, Polska.
Forma leku: krople do oczu 0,05%.
Zawartość substancja czynna - tetrizoline hydrochloride.
Opakowanie: Butelka 10ml
Sposób działania Starazolin zwęża obwodowe naczynia krwionośne, zapobiega przekrwieniu śluzówki. Działanie leku trwa około 4 godzin po zakropieniu.
Zastosowanie Niebakteryjne zapalenie spojówek.
Ostrzeżenie Starazolinu nie wolno stosować w jaskrze, w nadczynności tarczycy lub w nadciśnieniu krwi. Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na tetrizolinę. Leku nie zaleca się dzieciom.
Działania niepożądane Nie stwierdzono
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj stosuje się 1 kroplę do worka spojówkowego co 6 godzin.
Ciąża i karmienie Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
Trwałość: Miesiąc od otwarcia opakowania.


VISINE CLASSIC na przekrwione oczy - na receptę (ale można próbować bo sprzedają i bez)

Producent Pfizer, Belgia.
Forma leku: krople do oczu 0,05%.
Zawartość substancja czynna - tetryzoline hydrochloride.
Opakowanie: Butelka 15ml
Sposób działania Visine zwęża obwodowe naczynia krwionośne, przez co zapobiega przekrwieniu śluzówki. Działanie leku po zakropleniu utrzymuje się przez 4 godziny.
ZastosowanieNiebakteryjne zapalenie spojówek
Ostrzeżenie Leku nie wolno stosować dzieciom poniżej 2 roku życia. Pacjenci cierpiący na jaskrę, nadczynność tarczycy, przerost gruczołu krokowego oraz nadciśnienie krwi powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Visine. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Visine stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Działania niepożądane
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz okulista dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Zazwyczaj 1 kropla do worka spojówkowego co 6 godzin.
Ciąża i karmienie Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
Trwałość: Visine zachowuje ważność przez 1 miesiąc od otwarcia opakowania.
Opakowanie: Butelka 15ml


BETADRIN - na receptę (ale można próbować bo sprzedają i bez chociaż różnie bywa)

Producent Polfa-Warszawa, Polska.
Forma leku: krople do oczu
Zawartość substancje czynne - chlorowodorek difenhydraminy; azotan nafazoliny, kwas borowy.
Opakowanie: Dwie butelki 2 x 5 ml
Sposób działania Difenhydramina zawarta w leku jest substancją o działaniu przeciwalergicznym i kojącym. Nafazolina ma działanie przeciwobrzękowe, dzięki obkurczaniu naczyń krwionośnych błon śluzowych. Kwas borowy działa antyseptycznie. Lek działa bezpośrednio po jego zastosowaniu. Maksymalny efekt następuje po 1-2 godzinach i utrzymuje się około 4 godzin.
Zastosowanie Katar na tle alergicznym. Ostre i przewlekłe zapalenia brzegów powiek i spojówek na tle uczuleniowym, rzadziej w zapaleniach na tle bakteryjnym. Preparat może być również stosowany jako lek pomocniczy po zabiegach chirurgicznych na oku.
Ostrzeżenie Leku nie należy stosować w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Pacjenci cierpiący na jaskrę (zbyt wysokie ciśnienie śródgałkowe), powiększenie stercza, zwężenie odzwiernika żołądka oraz miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni) powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga uspokajające działanie preparatu.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Betadrin stosuje się jednocześnie z innymi lekami.
Działania niepożądane Lek zmniejsza produkcję gruczołów łzowych, co może utrudniać używanie szkieł kontaktowych i powodować podrażnienie oczu. Z doświadczeń moich (LeonardoDaVinci) doświadczeń moich znajomych oraz wielu wielu innych osób wynika że krople te mimo swej wręcz idealnej skuteczności nie mogą być używane przez dłuższy okres czasu regularnie (mówie nawet o tygodniu codziennie).
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz.
Krople do nosa stosuje się zazwyczaj w dawce 2-5 kropel do każdego otworu nosowego 2-3 razy dziennie. Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 10 dni.
Krople do oczu stosuje się zazwyczaj w dawce 1-2 kropli do każdego worka spojówkowego 2-3 razy dziennie. Leczenie trwa 10-14 dni.
Lek należy stosować bardzo ostrożnie u dzieci.
Ciąża i karmienie Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak przedyskutować z lekarzem.


BERBERIL - to samo co Visine i STARAZOLIN (krople do oczu) - prawdopodobnie na recepte

Skład: 1 ml kropli do oczu zawiera 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny.
Działanie
Preparat o działaniu sympatykomimetycznym, oddziałujący na receptory α-adrenergiczne błony śluzowej. Dzięki obkurczaniu obwodowych naczyń krwionośnych przeciwdziała przekrwieniu błon śluzowych.
Opakowanie: Butelka 10ml
Wskazania
Podrażnienie oczu wywołane przez różne czynniki (m.in. dym, wiatr, światło, chlorowana woda), przebiegające z zaczerwienieniem spojówek i brzegów powiek lub bez tych objawów. Alergiczne zapalenie spojówek u pacjentów z nadwrażliwością na pyłki kwiatowe lub kurz oraz w przebiegu kataru siennego.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na tetryzolinę lub pozostałe składniki preparatu, jaskra z wąskim kątem przesączania. Nie stosować u dzieci poniżej 2 r.ż.
Środki ostrożności
Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością serca i układu krążenia (m.in. choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze), feochromocytoma, nadczynnością gruczołu tarczowego, cukrzycą, suchym zapaleniem rogówki, spojówek lub błony śluzowej nosa, jaskrą z szerokim kątem przesączania oraz u pacjentów otrzymujących leki hipertensyjne, m.in. inhibitory MAO. Należy unikać długotrwałego stosowania i przedawkowania, zwłaszcza u dzieci.
Ciąża i okres karmienia piersią
Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Działanie niepożądane
Przemijające podrażnienie spojówek w postaci zaczewienienia oczu, łzawienia, światłowstrętu. Rzadko przemijające zaburzenia ostrości widzenia. Przy długotrwałym stosowaniu może wystąpić działanie układowe w postaci kołatania serca, zwiększenia ciśnienia tętniczego, bólu głowy, drżenia, osłabienia.
Interakcje
Tetryzolina może nasilać działanie inhibitorów MAO, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych oraz innych leków o działaniu hipertensyjnym. Może także zaburzać działanie innych leków stosowanych do worka spojówkowego (należy zachować 5-minutowy odstęp między podaniem tych leków i preparatu).
Dawkowanie
Zazwyczaj 1 kropla 2-3 razy dziennie do worka spojówkowego przez 8-14 dni.
Uwagi
Podczas leczenia nie należy stosować miękkich soczewek kontaktowych. Preparat upośledza zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi.OCULOSAN
- prawdopodobnie na recepte

Skład
1 ml roztworu zawiera 0,2 mg siarczanu cynku i 0,05 mg azotanu nafazoliny oraz wyciągi roślinne (ze świetlika lekarskiego, oczaru kanadyjskiego, lawendy i kwiatu pomarańczy).
Opakowanie: Butelka 10ml
Działanie
Siarczan cynku podawany miejscowo ma działanie przeciwzapalne, odkażające oraz ułatwiające regenerację nabłonka. Nafazolina obkurcza naczynia krwionośne. Zmniejsza obrzęk spojówek i wydzielinę w worku spojówkowym. Nieznacznie rozszerza źrenicę. Wyciągi roślinne zmniejszają podrażnienie i obrzęk spojówek wywołane stanem zapalnym.
Wskazania
Ostre i przewlekłe stany zapalne spojówek, także pochodzenia alergicznego. Łagodzi objawy zmęczenia oczu.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Jaskra z wąskim kątem przesączania, zespół „suchego oka”, zespół Sjöegrena. Nie stosować długotrwale ze względu na zawartość nafazoliny. Nie zaleca się stosowania u dzieci do ukończenia 6 r.ż. (ryzyko układowych działań niepożądanych nafazoliny).
Działanie niepożądane
Może wystąpić rozszerzenie źrenic, zwiększenie ciśnienia śródgałkowego, przejściowe podrażnienie. Przy przedawkowaniu możliwe działanie układowe nafazoliny (zwłaszcza u niemowląt i małych dzieci) wskutek wchłonięcia leku z błon śluzowych (depresja o.u.n., bladość powłok skórnych, zaburzenia oddychania i czynności serca, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe). Stosowany długotrwale może spowodować nawrót objawów chorobowych.
Interakcje
Z inhibitorami MAO i tripierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi może wystąpić wzrost ciśnienia krwi - ostrożnie stosować.
Dawkowanie

1 kropla 3-4 razy dziennie do każdego worka spojówkowego.WALMARK - Vitavision
- tabletki

Vitavision to unikatowa kombinacja naturalnych substancji: wyciągu z czarnych jagód, luteiny, beta karotenu i bioflawonoidów, przeznaczona dla utrzymania dobrego wzroku. Preparat usprawnia zdolność widzenia i łagodzi objawy zmęczenia oczu (przy długotrwałej koncentracji wzroku). Wyciąg z czarnych jagód, poprawia widzenie w ciemnościach i łagodzi reakcję na ostre światło.W połączeniu z bioflawonoidami, wpływa wzmacniająco na ściany naczyń włosowatych. Luteina wspomaga ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV i wolnych rodników. Beta karoten korzystnie wpływa na syntezę barwnika światłoczułego w oku wzmacniając proces widzenia o zmierzchu. Vitavision poleca się osobom starszym, spędzającym wiele godzin przed telewizorem lub na pełnym słoncu, odczuwajacym zmęczenie wzroku i pogorszenie ostrości widzenia.

Skład:
Każda tabletka zawiera:
Bioflawonoidy 50,0 mg Wyciąg z czarnych jagód 1000,0 mg Beta karoten 3,0 mg Luteina 2,0 mg.

Dawkowanie:]2 tabletki dziennie.
Działania niepożądane: Według aktualnie dostępnych informacji medycznych preparat nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków ani nie wchodzi w interakcje.

Opakowanie zawiera 60 tabletek
Pozdrawiam. Mam nadzieje że komuś pomogłem
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2007 przez Mr.LaTacha, łącznie zmieniany 5 razy.
Piotrek uczy, Piotrek radzi, Piotrek nigdy Cie nie zdradzi!
  • 1734 / 16 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mr.LaTacha »
czekam az dostane moderatora bo kiedys chcialem tylko na konopie-uprawa. Teoretycznie juz pare godzin temu powinien mi dac moda na Psychedeliki->marihuana ale jeszcze nic nie widze...
wczesniej czy pozniej dostane to powypierdalam "czat" z tego watku i przykleje go.


WCIAZ CZEKAM NA NAZWY JAKIS KROPELEK na przekriwone oczy które tutaj nie zostały omówione


kiedys był wątek i było tam podane chyba z 5 albo 6 nazw kropelek do oczu. Niewiem niestety w jakim dziale nawet.

Pozdrawiam

PS: Zrobilem ten watek bo czesto mi sie pierdolilo i pisalem Shareozolin zamiast Starazolin huj wie ale siedzi to w huj gleboko we mnie.

:)


DOBRA ZNALAZLEM JESZCZE DWA PRODUKTY NA CZERWONE OCZY

A MIANOWICIE:
OTRIVIN i BERBERIL prawdopodobnie jest to to samo co Visine albo Starazolin i ma takim sam skład w tymsamym stężeniu. Nigdy się z nimi nie spotkałem, niemam teraz czasu robić dokładnego opisu ich tak jak tych w pierwszy poście dlatego uznajmy narazie ten wątek za "wątek roboczy"

Z tego co widze to OTRIVIN jest również w stężeniu 0,1% czyli dwa razy większym niż standardowe krople (nie licze betadrinów bo one maja zupelnie inne substancje czynne). Zauważyłem też że substancja czynna w kropelkach może powodować trudności w kierowaniu pojazdami mechanicznymi... niewiem dlaczego, w temat sie wglebie w boże ciało gdy bede miał więcej czasu bo w sumie to mnie to zainteresowalo.
Ostatnio zmieniony 05 czerwca 2007 przez Mr.LaTacha, łącznie zmieniany 2 razy.
Piotrek uczy, Piotrek radzi, Piotrek nigdy Cie nie zdradzi!
  • 1734 / 16 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mr.LaTacha »
Więcej kropelek jakie znalazłem:

OculosanZnalazłem też tabletki które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych w oku dzięki czemu oczy mniej się "czerwienią" w trudnych warunkach :)

WALMARK Vitavision - tabletki


BTW:
Później to zbiore do kupy
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2007 przez Mr.LaTacha, łącznie zmieniany 3 razy.
Piotrek uczy, Piotrek radzi, Piotrek nigdy Cie nie zdradzi!
  • 1734 / 16 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mr.LaTacha »
tak doszedłem do wniosku że zrobimy jeszcze jeden knyf.

KAZDY KTO UZYWAL KROPEL NIECH NAPISZE WLASNY KROTKI KOMENTARZ W SENSIE:

<NAZWA KROPEL>
KOMENTARZ:
EFEKTY:
OCENA: w skali 1-10
DODATKOWE INFORMACJE: jeśli takowe istnieją

później gdy będe robił porządek pozostawiam takie posty, jeśli ktoś opisał pare kropelek to zedytuje jego posty tak aby wszystkie charakterystyki były w jednym wątku.

Pozdrawiam

BTW: ale mi sie sklinowalo zeby o kropelkach taka rozkmine robić :-D :-D :-D :-D
Piotrek uczy, Piotrek radzi, Piotrek nigdy Cie nie zdradzi!
  • 4 / / 0
Nieprzeczytany post autor: dgk »
ja uzywam kropelek juz od kilku lat , betadrinow nie polecam bo szczypia w oczy (przynajmniej kiedys tak bylo jak ich uzywalem na poczatku) , visine byly w takiej buteleczce nazwalbym ja prostokatno- owalnej cos w tym stylu bardzo dobrze je wspominam nic nie szczypaly i efekt szybko byl , teraz visiny sa w takich okraglych buteleczkach i troche szczypia , jest kilka rodzai moze zlych probowalem . O tabletkach nie slyszalem, ciekaw jestem jak dzialaja ktos probowal? bo z kropelkami to zawsze troche meczenia jest zeby wroplic szczegolnie zaraz po paleniu.
Uwaga! Użytkownik dgk nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1734 / 16 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mr.LaTacha »
te tabletki musialbys jesc regularnie chyba i pewnie ograniczylyby tylko efekt czerwonych oczu.

co do kropelek Visine - ja zawsze kupuje takie z visinek. Zawierają tylko substancje ktora zmniejsza przekrwienie bez dodatków.
[ external image ]

Jeszcze są takie do czerwonych oczu ale zawierają więcej substancji, trudno powiedzieć czy są lepsze czy gorsze:
[ external image ]Niewiem może się tylko różnią opakowaniem? Będe musial przypomnieć sobie hasło do spisu wszystkich leków w polsce i login (był gdzieś na forum) i przeczytać opisy tam i jeszcze w paru miejscach.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 05 czerwca 2007 przez Mr.LaTacha, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrek uczy, Piotrek radzi, Piotrek nigdy Cie nie zdradzi!
  • 4 / / 0
Nieprzeczytany post autor: dgk »
ja pissalem o tych na tym drugim zdjeciu, bardzo dobre sa , wogole nie czuc i dzialaja szybko, niestety nie widzialem ich w aptece od dawna, sa tylko te inne visiny :/
Uwaga! Użytkownik dgk nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1734 / 16 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mr.LaTacha »
te inne visiny czyli te czerwona visiny classic?

Ostatnio kropiłem sobie nimi przez pare dni oczy. Nie przesadzaj wcale nie szczypią aż tak mocno. Przy betadrinach to jest taka różnica jak miedzy rzęsą która wpadła Ci do oka a bniedronką hahahah
Ja dobrze wspominam Sarazoliny, bardzo delikatne, skuteczne tam samo jak Visinki i przy tym od nich tańsze.

Jeśli chodzi o kropelki do oczu to ja się sugeruje ceną dosyć mocno bo kropelki przechowywane w chłodnym miejscu mają powiedzmy ten miesiąc ważności a przechowywane w temperaturze pokojowej mają około 2 tygodnie ważności więc nigdy ich nie zurzyje calych. Tutaj wlasnie betadriny zasługują na plus bo kupując opakowanie mamy 2x 5 ml...

Chyba nie musze mówić że jak ktoś dotknie końcówką "zakrapiacza" oka albo skóry to kropelki najlepiej wyjebać do śmietniak w ciągu 2-3 dni? Ewentualnie można mocniej "siknąć" kropelkami żeby wypłukać bakterie ale niewiadomo czy to coś da. Od zakrapiania kropelkami z bakteriami mozna dostac stanu zapalnego oka...
Piotrek uczy, Piotrek radzi, Piotrek nigdy Cie nie zdradzi!
  • 84 / 7 / 0
Nieprzeczytany post autor: zielony »
<Rhinazin>

Są to krople do nosa. Ekstremalnie więcej azotanu nafazoliny (Naphazolini nitras) wywołuje pożądany efekt nawet przy sinych gałach czerwonokrwistego skunożercy już po 5 minutach i po jednej kropli na oko.
Ocena: 11/10.

Mnie np. Betadrin piecze a te nic, a nic.
Uwaga! Użytkownik zielony nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1734 / 16 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mr.LaTacha »
krople do nosa sobie odpuściłem. Jak producent napisał DO NOSA to znaczy że do nosa i eksperymenty pozostawiam we własnym zakresie.
Nie będe tutaj takowych publikował i opisywał nawet jeśli mają takie same substancje czynne co krople do oczu...

POZDRO
Piotrek uczy, Piotrek radzi, Piotrek nigdy Cie nie zdradzi!
ODPOWIEDZ
Posty: 264 • Strona 1 z 27
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.