Kofeina - Wątek Ogólny

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

Posty: 494 Strona 47 z 50
Rejestracja: 2013
  • 143 / 13 / 2


kofeina to bardzo fajna substancja, 200mg z rana i do szkoły/praktyk aż miło się idzie, czas inaczej płynie i tak jakoś człowiekowi normalnie chce się coś robić.
Niestety tolerka to szmata i suki nie chcę znać (pierwsze 200mg to myślałem, że zaraz na SOR pojadę, a teraz jem po 400mg i normalnie funkcjonuję, czuć boosta, ale to nie to samo co na początku) %-D
Fajnie jest wziąć 200mg z rana i po 30min wypić małego energola, cukier który jest tam zawarty jeszcze potęguję efekt.

PS. Czy kofeina może jakoś uspokajać człowieka który ma ADHD (coś jak metylofenidat)?
Po wzięciu kofeiny jestem jakoś spokojniejszy, mam większe chęci chociażby do słuchania na lekcjach (bardziej się skupiam, jestem wyciszony) czy żeby chociaż po prostu iść gdzieś itp.
Rejestracja: 2011
  • 7241 / 725 / 0


Ostatnio zazywam duzo kofeiny.Mniej wiecej 3 - 4 kawy, biore do tego benzo i musze zbijac ta sennosc.
Poza tym kawa swietnie komponuje sie z anksjolitykami.

Ponad 2,7 tys. zł na alkohol w każdym dniu pracy Sejmu. Trunki leją się strumieniami

W 2018 r. posiedzenia poselskie trwały 53 dni, a Kancelaria Sejmu, wyłącznie z tytułu sprzedaży alkoholu na terenie gmachu przy Wiejskiej, odnotowała obrót prawie 80 tys. zł.
Rejestracja: 2010
  • 299 / 93 / 0


21 marca 2019kacper791 pisze:
PS. Czy kofeina może jakoś uspokajać człowieka który ma ADHD (coś jak metylofenidat)?
Oczywiście że tak. O ile zdrowa osoba (bez ADHD) przy nadmiarze kofeiny prędzej poczuje rozdrażnienie, nerwowość czy wzmożenie lęku, tak przy ADHD reakcja jest odwrotna.
Bardzo dużo jednak zależy od osobniczej tolerancji/reakcji na kofeinę, gdyż są osoby, na które ona praktycznie nie działa (i to bez znaczenia czy ma ADHD czy też nie).
Jeśli osoba bez ADHD silnie reaguje na kofeinę, to zazwyczaj kończy się tak, że musi jej unikać albo mocno ograniczać (efekty negatywne bywają zbyt silne względem pozytywów), natomiast duża wrażliwość na kofeinę przy ADHD to bardzo pozytywna sprawa, bo taki ktoś ma wtedy do dyspozycji dodatkową, powszechnie dostępną substancję, którą można z powodzeniem stosować w celach terapeutycznych, jako lek.

Ja jeszcze do ok. 19 roku życia praktycznie nie używałem kofeiny, co skutkowało oczywiście dużym nasileniem objawów ADHD - silne wahania nastroju, deficyt uwagi i trudności z nauką, natręctwa i obsesje myślowe, brak odporności na stres, silna prokrastynacja etc. Gdy przypadkiem "odkryłem", że większa dawka kofeiny nie dość, że mocno poprawia nastrój i uspokaja, to jeszcze motywuje, polepsza klarowność umysłu etc., to oczywiście już regularnie zacząłem pić, co miało duże przełożenie na ogólne funkcjonowanie - ogarnąłem się pod wieloma względami, nawet fobia społeczna zniknęła, a nastrój w końcu stał się stabilny, stany depresyjne przeminęły.

W moim przypadku kofeina pod pewnymi względami jest jeszcze lepsza jak MPH. Oczywiście MPH nie ma sobie równych jeśli chodzi o koncentrację i ogólnie poprawę funkcji kognitywnych, ale kofeina chyba bardziej uspokaja i poprawia nastrój, samopoczucie. Wiele razy było tak, że w silnej sytuacji stresowej, wypicie mocnej kawy (albo i dwóch) nagle mi ten stres rozładowywało i to tak skutecznie, że aż sam się dziwiłem, jak ręką odjął.
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0


Czy kofeina nasila manię?
Rejestracja: 2019
  • 39 / 3 / 0


Ile kaw z 2 łyżeczek stołowych trzeba wypić aby dostarczyć 8 gramów kofeiny do krwi, ktoś z was wie?

Pytanie z ciekawości, nie chcę popełnić samobójstwa tylko mnie to ciekawi ile kaw to dawka śmiertelna.
Rejestracja: 2013
  • 683 / 136 / 0


Chyba 80.
Rejestracja: 2019
  • 39 / 3 / 0


80? Mi przy 8 konkretnie mocnych(3-4 łyżeczki) już był wystrzał jak po prochu więc jak takich nawet 40... trudno mi uwierzyć że tyle bo mi się wydawało że maksymalnie 20 i po człowieku.
Rejestracja: 2013
  • 683 / 136 / 0


Srogie przedawkowanie różnie się znacząco od LD50.
Rejestracja: 2010
  • 299 / 93 / 0


25 marca 2019Trimasz pisze:
Ile kaw z 2 łyżeczek stołowych trzeba wypić aby dostarczyć 8 gramów kofeiny do krwi, ktoś z was wie?
Według tego:
https://www.caffeineinformer.com/the-caffeine-database
wychodzi, że taka kawa powinna zawierać +/- 150 mg kofeiny.

Zatem trzeba by wypić jakieś 53 kawy, aby zejść z tego świata.
Rejestracja: 2018
  • 93 / 16 / 0


Obrazoburca pisze:
Oczywiście że tak. O ile zdrowa osoba (bez ADHD) przy nadmiarze kofeiny prędzej poczuje rozdrażnienie, nerwowość czy wzmożenie lęku, tak przy ADHD reakcja jest odwrotna.
Nie jest to jednak zawsze pozbawione minusów. Osobiście przez pierwsze 3-4h kofeina u mnie niby rozluźnia mięśnie, zmniejsza niepokój, wyostrza emocje (i pozytywne i negetywne, ale głównie te pierwsze), poprawia motywację, nastrój i koncentrację bardzo wyraźnie, a jedynym minusem są drżenia mięśni. Problem jest niestety taki, że potem nadchodzi zjazd, który trwa jeszcze dłużej niż przyjemne działanie i wtedy objawami są spięte mięśnie, niepokój, przygnębienie, zmęczenie i pogorszenie koncentracji. Nie mam zdiagnozowanego ADHD (chociaż mam zdiagnozowanego Aspergera + chyba mam objawy ADD), to jednak wątpię, żeby osoba, która jest książkowym przykładem powyższego zaburzenia nie miała "crasha", który niby jest dosyć powszechny wśród ludzi bez tolerki. Nie każdy go oczywiście odczuwa tak wyraźnie, ale skoro coś takiego istnieje, to dlaczego osoba z ADHD miałaby go nie mieć? Mimo wszystko kofeina teoretycznie bywa przy tym zaburzeniu pomocna i wiele osób na reddicie ją chwali.

@Obrazoburca Jak było u Ciebie z budowaniem się tolerancji? Czy mimo regularnego stosowania jeszcze odczuwasz wyraźne działanie? Czy też miałeś zjazdy po tym, jak kofeina zaczynała schodzić? Czy jeśli się danego dnia nie napiłeś, to miałeś bóle głowy? Jak zareagowałeś na pierwszą dużą dawkę przy zerowej tolerancji?
Posty: 494 Strona 47 z 50
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości