Kocimiętka (Nepeta cataria)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 184 Strona 17 z 19
Rejestracja: 2017
  • 8 / 6 / 0

06 listopada 2017taki1 pisze:
To znaczy że trzeba palić kocimiętkę codziennie przez co najmniej tydzień aby móc z pewnością odróżnić doznania po wypaleniu od placebo.

Jak najbardziej się zgadzam, moje doświadczenie to w pełni przedstawia. W końcu się przyzwyczaiłem do palenia jej i gdy znajomi wychodzili na papieroska, ja nabijałem sobie fajkę kocimiętką i wychodziłem z nimi. W pewnym momencie momencie jednak zaczynałem się telepać po takiej fajce i zrobiłem sobie dłuższą przerwę od kici. To było niefajne jak latem na przerwie w szkoleniu do pracy wychodziłem z resztą zapalić a jak wracałem to się telepałem jakbym stał dwie godziny na mrozie.
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 937 / 2

Lepiej do waporyzera wrzucać susz czy świeże listki?

Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Oto, co wiemy o smutku w mózgu

Czy wiesz, dlaczego hipoteza serotoninowa wylądowała [?] na cmentarzysku idei naukowych? I do jakich wniosków doszli naukowcy poszukujący smutku w mózgu? Przedstawiamy fragment książki Marca Dingmana „Twój mózg bez tajemnic”.

Wysyp pacjentów po dopalaczach. Jeden z nich wyrywał znaki drogowe

Nawet 10 pacjentów dziennie trafia do kliniki ostrych zatruć przy ul. św. Teresy. Tak jest od kilkunastu dni po ponad trzymiesięcznej przerwie, kiedy to trafiało tu najczęściej nie więcej niż troje zatrutych dziennie. Jeden z pacjentów, który niedawno tu trafił, został zatrzymany, gdy wyrywał znaki drogowe na ulicach Łodzi. Mężczyzna był bardzo pobudzony.
Rejestracja: 2017
  • 2257 / 1230 / 34

Najlepiej mix suszone i świeże zdecydowanie wrzuć do vapo kocimietki.
Rejestracja: 2017
  • 8 / 6 / 0

Zdecydowanie lepszą opcją jest mix ekstraktu i świeżych liści. A tak to osobiście polecam opcję pomiędzy czyli świeżo ususzone
Rejestracja: 2015
  • 1067 / 193 / 7

Robiłem ekstrakt z kocimietki izopropanolem i przy paleniu działa dużo wyraźniej od suszu. Świeże liście - czekam aż wyrosną.
Rejestracja: 2014
  • 1988 / 234 / 1

hydro, skrobnij cos wiecej o ekstrakcie z kocimietki jesli masz chwile.
Rejestracja: 2015
  • 1067 / 193 / 7

Zalałem kocimiętkę (suszoną od milicji) w słoiku izopropanolem, odstawiłem na stale włączony grzejnik, potrząsałem kilka razy dziennie. Po tygodniu odsączyłem wylewając roztwór na płaski talerz. Susz wyrzuciłem, roztwór odparowałem pomagając sobie wentylatorem. Zeskrobałem z talerza, nabijałem lufę i paliłem.

Nie pamiętam tylko czy zastosowałem sam izopropanol czy rozcieńczyłem go wodą.
Rejestracja: 2014
  • 1988 / 234 / 1

dzięki! a jak wygladalo i jaka mialo konsystencje to co sie osadzilo na talerzu po ekstrahacji izopropanolem kocimietki.
Rejestracja: 2015
  • 1067 / 193 / 7

Roztwór był zielony. Przy wysychaniu pojawiały się ciemnozielone grudki. Po całkowitym wyschnięciu powstała lekko klejąca, lekko tłusta ciemnozielona "maź".

Zastanawiam się teraz ile w tym było nieaktywnych substancji, tłuszczy, chlorofilu itp i jak można by to ekstrahować żeby się tego pozbyć?
Rejestracja: 2017
  • 2257 / 1230 / 34

Musialo byc troche wszystkiego , gliceryna moze rozpuscic chlorofil bo jeszcze dwutlenek siarki.https://www.forum.biolog.pl/rozklad-chl ... t2906.html.
predzej gliceryna aby doczyscic reszte tego syfu z kocimietki i nie tylko.
Posty: 184 Strona 17 z 19
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość